ARHIIV

11/06/2017

Mida teha lastega Soomes? Tropicario ja Heureka

Lapsed on meil just paraja vanusega (3 ja 7), et maailma uurida ja kõike avastada. Ja seda koos perega.

Heureka
Aadress: Tiedepuisto 1, Vantaa

Viimati käisin Heurekas vist viis aastat tagasi ja see tundus jube igav. Seekord on mul aga väga positiivsed tunded. Heureka sarnaneb Eesti Ahhaa keskusega. Me olime seal laupäeval kokku viis tundi. Päriselt! Kuni sügiseni on seal veel selline näitus nagu "Animal Inside Out" (Eläinten Body Worlds). Saime näha, mis on loomade karvade ja naha all. Alguses oli veidike jube, aga millalgi lapsed harjusid ning vaatasid juba kõike tavalise pilguga. Oh seal oli igasuguseid asju, Lennart oleks tahtnud kõike pool tundi kauem uurida ja muidugi said lapsed erinevate asjadega mängida. Lapsed on praegu eriti uudishimulikud ja mulle tundus, et käisime seal nüüd täpselt õigel ajal. Jäime rohkem kui rahule.

Hinnad:
Täiskasvanu 22€
Laps 15€
Alla 6-aastased tasuta
Tropicario
Aadress: Sturenkatu 27, Helsingi

Pühapäeval mõtlesime minna Korkeasaari loomaaeda, aga selleks ajaks kui me kohale jõudsime muutus ilm maru jahedaks. Sõime alustuseks loomaaia restoranis pitsat ja jälgisime ilma. Vihma hakkaski sadama. Kuna me olime suhkrust (õhukeselt riides), siis ei viitsinud keegi vihmaga mitu tundi jalutada. Ometi olime me juba lastele lubanud loomi vaatama minna. Kell oli parajalt palju ja ainuke muuseumilaadne koht, mis veel oli avatud - oli Tropicario. Ma oletasin, et seal on akvaariumites igasuguseid eksootilisi putukaid ja konni, kuid ma poleks osanud oodata, et meid ootab ees väga vinge koht.

Ma pole kunagi nii suuri madusid näinud. See oli nii lahe. Palju etem kui loomaaias käik (sest me oleme seal igal aastal käinud). Kõike nägi nii lähedalt. Olgugi, et see polnud meeletult suur koht, siis läks meil tund aega nagu niuhti. See on avatud iga päev kell 10-19. Ma olin sama vaimustuses kui lapsed ja võibolla rohkemgi. Soovitan just vihmasel päeval sinna minekut. Muidugi kui troopikamaailmast välja astusime, siis paistis päike. Loomaaias käik jäi teiseks korraks.

Hinnad:
Täiskasvanu 13€
Laps 8€
Alla 4-aastased tasuta

Eriti kihvt oli näha all pildil olevat tegelast liikumas ja seda, kuidas ta korraks ujumas käis. Nägime ka krokodille ja kilpkonne, ja muidugi hirmsalt suuri madusid. Mulle tulid külmavärinad kui need hiigelmaod liikusid.
Me veedame tihti nädalavahetused lihtsalt pere seltsis ja oleme pigem kodused (ei tee suuri väljaminekuid jne), kuid see nädalavahetus oli vastukaaluks vägagi tegus. (Olgem ausad, ma olen lihtsalt nii väsinud, et ei jaksa suurt midagi teha, ammugi planeerida. Mu algne plaan oli kodu rahus koristada, aga see mõte ei meeldinud lastele ja tegelikult ega hiigelsuur puhaste pesude hunnik kuhugi ei kao, ainuke oht on see, et kassid lähevad sinna magama... Seekord aga teistmoodi.) Eks ringi seigeldes seda raha kulub ka igale poole, sest piletite lisaks kulub söökidele ja jookidele... Kuid sellistes kohtades käies saame me elamusi ja toredaid mälestusi. Tasub igati ära.

Ootan kõikide soovitusi, kuhu võiks veel minna lastega (Helsingi piirkond +100 km)? Lisaks Serena ja Puuhamaale!

No comments:

Post a Comment