ARHIIV

22/06/2017

Kvaliteetne suvelaager? Kas ikka on?

Varsti on möödas juba nädal aega viimasest tööpäevast ja nüüd hakkan justkui imekombel tasapisi energiat endasse tagasi koguma. Kardan, et järgmised viis nädalat lähevad liiga kiiresti ja lõpuks olen kogu nn. puhkuse maha maganud. Kuigi sellest ära ei ütleks. Suurem laps on hetkel maal oma vanavanemate juures ja väiksem meiega kodus.

Suvel on justkui kohustus otsida lastele võimalikult palju tegevusi ning reisida ringi koos perega. Eriti suur õnn kui kõikidel pereliikmetel on samal ajal puhkus, aga lisaks laste puhkustele on vaja ka niisama puhata ja igavleda. Lastel peab igav ka olema nagu meie laste onu ütles. Nõustun täielikult. Ma tegin vist suure vea ja laadisin Pokemon Go oma lapsele hiljuti (esimene mäng ta telefonis) ja see on õudne, kuidas igasugune tehnika kooliealise lapse oma needusesse neelab isegi kui on kokkulepitud mänguaeg. Ei, ta ei istu ka kodus kogu aeg seal telefonis, sest ma lihtsalt ei luba, kuid see vigin kui peab mängu lõpetama! Aga kui kool algab 10. augustil, lubasin selle ära kustutada...

Tulin esialgu hoopis kirjutama, mida meie tahaks suvel teha ja kuhu minna, aga siis meenus üks paarinädalane tähelepanek. (Nagu ikka, üks teema viib teiseni ja ma pean oma rääkimise vajaduse blogis ühe postituse all tühjaks pigistama. Igatahes.) Oma suve me kindlalt ära ei plaani. Ma lihtsalt ei jaksakski, aga see selleks.

Paljud vanemad saadavad lapsed suviti erinevatesse lastelaagritesse. Ka minule tuli kevadel igasuguseid teateid koju, aga ausalt öeldes ma ei hoolinud nendest, sest minu esimese klassi laps pole mitu ööd kestva laagri jaoks valmis ja sellised päevalaagrid, mis kestsid juuni esimestel nädalatel kella 9-14-ni, olid võimatud just seetõttu, et ma olin tööl ja mul lihtsalt polnud aega viis päeva järjest last transportida õigel kellaajal kuhu vaja. Aga kui Eleanora on järgmisel aastal huvitatud, siis miks mitte. Peab organiseerima. Aga nüüd asjani!

Tahtsin rääkida hoopis sellest, mida ma oma silmaga nägin. Olime paar nädalat tagasi töö juures lasteaiarühmaga mänguväljakul ja nägime lähipiirkonna suvelaagri (päevalaagri ilmselt) lapsi. Esialgu arvasin täiesti tõsiselt, et kõik jahivad pokemone või neil on mingitsorti ühine orienteerumise ülesanne, sest ka täiskasvanu oli ninapidi telefonis... Aga siis selgus kurb tõsiasi (küsisin lastelt) ja tuli välja, et kõik passivad niisama netis. Kokku oli lapsi umbes 15. Ma olin nii hämmingus ja tegin isegi asitõendiks pildi. Kindlasti pole see kõige ilusam tegu, aga ma olin lausa vihane. Kas sellist suvetegevust me tahamegi oma lastele? Lapsevanemad maksavad raha, et lapsed saaksid laagris uusi sõpru, selle asemel, et ninapidi mobiilis istuda, mida nad seal täiskasvanu silme all teevad?... Jube vaatepilt.
Siinkohal tahan kiita eestlaste korraldatud laagrit, kus mu sõbranna laps käis ja sinna näiteks telefone ei tohtinudki kaasa võtta. Ma pole rohkem muljeid temalt küsinud, aga seda viga saab parandada.

Seega mõelge ja uurige täpsemalt järgi, kuhu te oma lapsed suvel saadate. Nüüd oskan ka ise targem ja tähelepanelikum olla.

Meie käisime täna Lennartiga "koduloomaaias" ja tema huvi loomade ja putukate vastu aina kasvab. Jaanideks plaane meil pole!

2 comments:

 1. 1.pilt on tõesti kole!
  Minu lapsed on käinud Valgemetsa laagris. (Agnete käis eelmisel suvel vist 8-aastasena 1.x) Seal ei ole telefonid lubatud, st korjati ära.
  Orgunnitud päevad suht täis tegevusi. See suvi neiuke teatas et ei taha minna. Küsisin miks, siis teatas et liiga vara peab ärkama! 😀
  Poisi korvpallilaagri kohta pole väga kindel, et telefonis istuda ei või...
  Me käisime eile oma maakodu valla jaanitulel kogu perega. Täitsa vahva oli!
  Head jaani! 😘
  Lennarti pilt on nii vahva! Me oleme käinud Avatud talude päeval- äge!

  ReplyDelete
 2. Keep on writing, great job!

  ReplyDelete