ARHIIV

09/03/2017

Kassid toidulaual?

Kassid ei tohi minna köögilauale! Kohe kindlasti mitte? Seda arvasin ka mina. Peaks ju ometi olema mingisugune reegel, kuhu kassid ei roniks. Aga näedsa, ikka hüppavad huligaanid ka meie köögilauale kui lastele sinna taldrikud toiduga valmis panna.

Täna hommikul jõudis näiteks Vilma lauale hüpata ja Eleanora karjalapiruka pealt ühe singiviilu salaja nahka pista. Appi kui üleannetu! Aga no mis siin enam teha.

Olin esmaspäeval kodus ja sõin rahus üksinda kodus võileiba (kui tihti sedagi juhtub?) kui Villa lauale tuli. No nii armsalt nuusutas ja üritas mu toitu näksida. Ei, ma ei lubanud. Üldiselt ega miski muu ei aitagi kui sõrmedega natuke vett pritsida, see on ainuke asi, mis neid laualt maha sunnib minema. Aga ta oli nii armsalt, et pidin ikka temast pilti tegema. Pool telefoni mälu on vist kasside pilte täis...
Aga nagu lastega - peab olema järjekindel. Kusjuures varem kassid polnud nii julged ega roninud lauale. Nüüd on aga juhtunud lausa nii, et Vilma on isegi külmkappi hüpanud. Oh seda elu kassidega. Kes oleks arvanud, et ma olen täielik kassi-inimene. Lastel on lõbu laialt muidugi kohe kui kassid natukene "valesse" kohta lähevad.

Lugesin soomekeelsest foorumist, et osade kasside toidukausid ongi kraanikausi kapi äärel, sest kui majapidamises on koerad, siis söövad nood muidu kasside toidud ära. Meil on siiski kausid köögi põrandal. Kassid on siiski kassid.

Muide, mind kiideti, et olen rahulikumaks jäänud. Kes teab, äkki tõesti need kaks pehmet olevust on rahustava mõjuga inimesele? Meie kiisud on täielikud nurrumootorid, kohe hakkavad mõnulema kui paitada. Kõige suuremad sülekassid nad just pole, aga kui me näiteks diivanile pikali viskame, siis tulevad kohe nad meie peale magama (ja muidugi nurruma).
Ahjaa, nagu pildilt näha, siis lillede asemel on meie aknalaual hoopis kaks kahevärvilist kassi... Kodus pole ametlikult enam mitte ühtegi taime. Meie kiisukesed Vilma (poiss, musta ninaga) ja Villa (tüdruk) on varsti 7-kuused.

2 comments:

  1. Meie pole kunagi oma pere kassidel keelanud lauale ronida, sest nad teevad seda enivei. Kindlasti ei tohi nad aga tulla söögi ajal sööki noolima nagu koerad, see on keelatud. Muus osas võivad nad laual käia, olla, magada. Kodus ma linasi ei kasuta, seega karva ja käpajälgedega pole probleemi.

    Küll aga vihastasin ma ükskord kui elukaaslase isa kassi laualt maha lükkas. Oi ma õiendasin ikka valjusti vastu! Mismõttes tullakse minu koju minu kassi laualt maha lükkama! Tegin kohe selgeks, et meie majapidamises võivad kassid laual käia, kui ei meeldi, siis võib astuma hakata. Muidugi ma ei lase looma söögi ajal inimeste nina alla aga ta oli seal täiesti suvalisel hetkel kui söögiasju või sööki silmapiiril polnud. Täiesti keema ajas selline käitumine!

    ReplyDelete
  2. Meil sama. Söögiajal ta laual ei ole ja palukest meie käest ei saa, aga muul ajal põõnab küll laual mõnuga. Keela või ära keela. Kassid ju isepäised loomad, aga väga armsad! ;-) Ja pahuras tujus teda süles hoida vöi silitada on parim viis rahunemiseks. :-)

    ReplyDelete