ARHIIV

04/03/2017

Haige. Sest hallitus!

Olen juba ammu mõelnud, et ma olen hirmus tihti haige olnud viimase poole aasta jooksul. Töötan lasteaias ja tean, et eks haiguseid ikka ringleb seal pidevalt. Aga lisaks kõigele - see koomaga sarnanev väsimus pärast tööd! Mul on jälle kurk valus ja imelikud punnid keelel... Lümfisõlmed paistes ja enesetunne kehv. Seekord pole mul küll palavikku, aga kõik muu viitab justkui angiinile. Ja tuleb välja, et ka kõik muud pereliikmed on haigestunud sellesse.

Mina isiklikult süüdistan oma haigustejadas seda, et töö juures on hallitus. Seda üritatakse muidugi veel hetkel maha vaikida, kuigi uuringud juba käivad. Kõik töötajad reageerivad meil omamoodi, kuid enamikel on pidevalt hingamisteedehaigused ja angiin või lihtsalt kurguvalu ja punetavad silmad. 

Hallitusprobleemid on ka Eleanora koolis ja arvatavasti ka Lennarti lasteaias (just küsisin lasteaias selle teema kohta ja eitavat vastust ma sealt ei saanud!). Igatahes jube. Igal pool on hallitus. Üks koolimaja just suleti seetõttu meie linnas. Aga mis edasi? 

Mu töökaaslane võttis näiteks oma lapse hiljuti koolist ära ja nüüd 5. klassis käiv laps on kodukoolis. Näen kõrvalt kui raske see on. Ma ise olen öelnud, et peaks töölt ära tulema (mitte väga tõsiselt mõeldes), aga last koolist koju jääma ei kaalu. Vähemalt mitte enne kui asi ikka tõsine on. Aga milleks riskida laste tervisega? Olenebki lapsest, oleneb kui hullud sümptomid tal on. Aga kindel on see, et hallitust on meeletult siin Soome koolides ja lasteaedades. Mida rohkem infot on saadaval, seda rohkem inimesed hakkavad teadvustama ja leidma põhjuseid on tervisehädadele.

"Soome rahvusringhäälingu Yle telesaade «Silminnäkijä» ehk «Pealtnägija» avaldas uurimistulemused, mille järgi põhjustavad probleemid hoonete ventilatsioonisüsteemidega tõsiseid hingamisteede haigusi ning ähvardavad sulgeda koolides õpperuume. Õpetajate liidu sõnul mõjutab koolides lokkav hallitus ligikaudu 250 000 haridustöötajat ning õpilast."

Leidsin veel internetist huvitavat lugemist:

Teistele soovin aga mõnusat nädalavahetust! Meie pikutame kiisudega ja vaatame tütrega soomekeelset saadet "Kes tahab saada miljonäriks?".

No comments:

Post a Comment