ARHIIV

07/01/2017

Laupäevaõhtune jutupaus

Olen paaril korral saanud tagasisidet, et kirjutan sajast asjast korraga. Ja see on tõsi. See on ilmselt seepärast, et ma ka mõtlen samamoodi. Pidevalt hüppan ühest teemast teise ja nii edasi. Ka tänane postitus on ilmselt sada teemat reas, aga mis teha. Panen ritta mõtted, mis on peas pinna peal. Üritage kaasas püsida!

Hetkel teen pausi ja annan endast lugejatele (enamus sugulastele) lihtsalt märku. Pausi teen ma kudumisest, nimelt koon õhemaid villaseid sokke, mis uiskude sisse mahuks. Nüüd kui lõpuks see kauaoodatud talv kätte jõudis, siis saavad lapsed oma talveharrastustega alustada. Mina olen uisu-inimene ja Tambet suusa-inimene. Meil on peres justkui kogemata ära jaotatud see värk. Mul on uisud ja tal suusad. Mulle suusatamine eriti ei meeldi, uisutamine aga küll. Eleanoral on korralikud suusad, aga suusasaapad vist peaks sel aastal suuremad ostma. Lennartil pole vist kumbagi (isegi kelk on roosa ja sedagi jagavad nad kahe peale), aga Eleanorast on vist jäänud väikseks ühed "titesuusad", mis kinnitatakse tavaliste saabaste külge. Ei tea, peab need üles otsima. Olen kuulnud keskmise lapse sündroomist. Esimene laps saab uued asjad, teine aga suurema õe-venna vanad asjad ja kolmanda jaoks on jällegi need nii ära kulunud, ka tema saab uued. Vaene teine laps... Saab suurema õe väikseks jäänud asjad endale.

Eleanoral algab järgmisel nädalal koolis uisutamine ja ma ei kujuta ettegi, kuidas see reaalselt välja näeb, sest nende klassis on 39 last ja 2 õpetajat (pluss abilised ka vist). Igatahes peamine mure on see, kuidas 7-aastane laps omale iseseisvalt uisud jalga saaks... Aga küll saab, muud valikut ju pole. Peame homme kodus harjutama.

Lennarti jaoks oli 2017. aasta algus uus ja huvitav. Ta alustas eelmisel nädalal uues lasteaiarühmas, seal kus on suuremad lapsed (3-5-aastased) ja kuna Lennart sai oktoobris alles 3, siis on ta oma rühmas kõige pisem. Kuigi rühmas on pea poole rohkem lapsi, siis usun, et suurtemate lastega koos olemine mõjub talle ainult hästi. Ka nende rühm läheb uisutama, aga need, kellel uiske pole, lähevad samal ajal hoopis jalutuskäigule. Eleanora pani uisud alla 4-aastaselt ja otsustasin, et ka Lennart saab jääle alles järgmisel talvel. Ma lihtsalt ei taha mõeldagi nende kukkumiste peale veel... Tal neid muhke piisab. Olen küll kirbukal sügise jooksul palju uiske müügil näinud, aga ma ei kippunud mitte kuidagi neid Lennule veel ostma. Iga asi omal ajal ja mina lapsevanemana otsustan, et ta on veel liiga väike selle jaoks. Okei, võibolla ostan uisud, aga sel juhul uisutame koos ja harjutame esialgu kukkumist.

Aga nii palju siis lastest. Räägiks kassidest ka paar sõna nagu mul viimasel ajal on kombeks. Mu blogi ongi justkui kassipidaja blogiks muutunud, järjest tihedamini leidub siin kassipilte. Kassidel on ees 13. veebruaril opid ja kiibistamine. Kunagi võin loomaarstil käikudest ning hindadest ka postituse teha, aga praegu ei lasku detailidesse. Võrdluseks ütlen, et ussrohi pidavat Eestis alla 3 euro maksma, Soomes aga pea 10 eurot. Aga kiisud on tublid olnud. Kasvavad ilusti, üks kaalub pool kilo rohkem.

Kassidega seoses meenub mul siiski selle aasta kuusk. Ja see on tõsi, kassid ja kuused ei sobi kokku. Jõulukuuse võtsin maha juba 27. detsembril, see oli lihtsalt nii närune. Kassid ju hüppasid pidevalt selle pikali. Nad lausa jahtisid üksteist oksade taga ja hopp peadpidi kokku ja kuusk pikali... Ja kuna Lennartil on ka kassiroll sügavalt hinges, siis hakkas ta ka seda käitumist järgi tegema... Show missugune. 

Muid uudiseid pole, käin tööl ja olen tihti väsinud. Kokkuvõtvalt ütleksin, et lausa kogu aeg... Õnneks kolmekuningapäev oli vaba. Käisin eile õhtul kinos vaatamas filmi "Kuudes kerta", kus näitles ka Stig Rästa ja lausa kahel korral lasti "Goodbye to yesterday" laulu taustaks. Muide nädal tagasi käisime lastega kinos multikat "Sing" vaatamas ja see oli minu meelest nii hea!

Tegemistest meenub veel see, et käisime perega (teist korda) bowlingut mängimas ja kuna pool ajast oli meie rada kinni kiilunud, siis saime kinkekaardi järgmiseks korraks, seega selle võiks lähinädalal ära kasutada. 

Nüüd koon veel paar rida ja siis magama!

No comments:

Post a Comment