ARHIIV

25/11/2016

Novembrikuu jutupaus

Mis siin ikka väga pikalt kirjutada, aga panen mõned mõtted kirja, enne kui päris magama jään (loodan, et jään, sest viimase kahe päeva jooksul olen öösiti maganud kokku umbes 7 tundi... See-eest olen õhtuti tukkunud). Hetkel leban voodis ja venitan jalgu, sest lõpuks ometi (jee!) võtsin ma end kätte ja tegin alustuseks 9 km jooksutiiru. Ma lihtsalt ei jaksa enam seda tunnet, et kõik riided ahistavad mind. Maru kokku tõmbunud pesus... Vihjeks pluss 8 kilo... Käisin kilpnäärme proove tegemas ja ootan vastuseid, äkki asi on natuke ka selles, kuigi tunnistan, et olen ikka meeletus koguses magusat söönud. Eriti palju olen hakanud sööma ka töö juures, sest seal on kogu aeg ju hommiku-lõunasöök ja siis juba oode jne. Jube. Süüdistan juhilube ka, sest pärast lubade saamist pole ma vist kordagi isegi rattagagi sõitnud. Nüüd see vettibki maja ees...

Tegelikult tunnen, et ma pean tegema justkui valiku: kas jaksan töö ja pere kõrvalt koolis edasi käia või panustan iseendale (töö ja pere ei kao mitte kuhugi) ja jätkan jooksmisega. Ma teadvustasin endale kohe kui koolis käimise valisin, et juhul kui ma ei jaksa, siis jätan pooleli, aga mind teades, siis on alla andmine viimane asi, mida ma teha tahan. Vaimselt tunnen kui jubedalt ma vajan liikumist ja lisaks sellele mu motivatsioon kooli suhtes on langenud, sest teine eksam läks metsa. Eile oli võimalus teha uuesti, aga ma udupea unustasin ja selle asemel olin ma lastega hoopis raamatukogus. Noh jah. Olen veidike omadega ummikus, sest tahan õppida (ja muidugi maksimaalselt hästi, kuid see pole võimalik, sest ma ei jaksa lugeda nii palju kui vaja ja ma ei saa alati aru päris täpselt iseseisvatest ülesannetest), kuid samas kui ma ei jaksa üldse, siis võiks nagu puhata ja proovida kunagi hiljem uuesti... Õppida jõuab alati, aga me teame kõik, et tihti jäävadki asjad tegemata kui kohe ei tegutse. Kursuse eest makstud 420 eurot muidugi oleks samuti suur kaotus, aga mis teha. Pärast eelmist nädalat (kui mul oli angiin), koolis ma käia ei saanud ja sel nädalal olin autos ja ma lihtsalt sõitsin koju tagasi. Ei jaksanud minna! Ma polnud jõudnud süüagi! Ma juba tunnen, kuidas olen rongist maha jäänud.

Angiiniga seoses veel nii palju, et käisin lasin lastel ka kurgust proovid võtta ja kuigi neil polnud siiani sümptomeid, siis minu suurimaks hirmuks selgus, et olen nad nakatanud ning mõlemal lapsel on see teatud bakter kurgus... Kuna angiin ei lähe iseenesest mööda ning ma tegelikult ei taha kergekäeliselt antibiootikume lastele anda, siis seekord polnud erilist valikut. (See on seega Eleanora teine ja Lennarti esimene antibiootikumikuur üldse.) Ma ei hakka mainimagi, et arst kirjutas esialgu (valesti) ainult pooled ravimitest ja apteegis selgus, et seegi maksab juba 37.90 eurot. Aga pean ka teise poole ostma välja, sest antibiootikumikuuri ei tohi pooleli jätta. Õnneks pole pidanud eriti tihti apteegis siiani käima. Aga lastel pole häda justkui midagi, eile ja täna mõlemad köhatasid, aga söögiisu on hea ja kurk pole valus, nii et loodan, et saime kohe jaole. Pärast esimest antibiootikumikuuri päeva see haigus ei nakka enam, seega nad käivad koolis ja lasteaias edasi. Loodan, et nüüd nõrgenenud immuunsüsteem ei võta muid haigusi vastu, sest siis mul on küll tunne, et aitab kõigest muust ja jään üldse koju.

Haigused on nii või teisiti meie ümber, meil on siiani lihtsalt vedanud, et oleme kõik suht terved olnud.

Homme algab meil lasteaias juba jõulutrall. Siin on kombeks süüa jõuluputru, aga meil on advendipuder ja see on juba homme hommikul! Jõululõuna on eraldi millalgi detsembris. Jõulupidu pole, või no meie oma rühmal on jõuluhommik ja seda juba kahe nädala pärast.

Lõppu lisan pildi endast, ma naersin, et jätsin vajalikud riided töö juurde, seega laenasin jooksutiirule Eleanora õhukese mütsi, pisikesed sõrmikud, isegi tema helkuri ja ta võtme panin ka endale kaela. Väike roosa üledoos, aga vahet pole. Ma proovin nüüdsest tihedamini ka jooksmiseks aega leida. Lihtsalt pean!

2 comments:

  1. Teil on isegi "hästi" läinud, ma pidin Agnetele ikka mitu AB kuuri tegema titana :(
    Sel pildil oled kui laps muideks! Algul vaatasingi et kas Elli 😀

    ReplyDelete