ARHIIV

15/11/2016

Meie pulmapidu Mooste folgikojas

Eelnevad postitused meie pulmapäevast:
Veel pulmateemal - pulmarong
Fotograaf: T. Siipan
Selleks ajaks kui ilmselt kõik mu blogi lugejad on tõenäoliselt juba ära unustanud, et ma lubasin kirjutada oma pulmapäevast ja täpsemalt öeldes - pulmaõhtust, võtan ma end kätte ja kasutan täna enda aega natukene selleks, et tuletan meelde meie pulmapidu Moostes.

Pean tunnistama, et ma ei mäletagi enam, mis kellaks me pulmarongiga peokohta saabusime, igatahes sinna jõudes oli aega ka selleks, et osad külalised külalistemajja end kiirelt sisse seaks. Seni aga tehti meist kui värskest abieulpaarist mõned ilupildid Mooste õuel... Ja ausalt öeldes rohkem ilupilte me kahekesi ei teinudki, sest läks kuidagi nii, et polnud tuju eraldi teiste eest poseerida (olin ikkagi veits pinges) ja siiamaani mõtlen, et miks me küll kuhugi kaugemale ei läinud. Külalistega tegime pilte küll. Praegu pilte vaadates on mul juba natuke ükskõik sellest, et kas meil on 20 ilupilti või 2000, sest raami panemiseks leidub fotosid rohkem kui küll. Jah, me pole siiani pulmapilti raami pannud! Etteruttavalt võin öelda, et minu mälu järgi jooksin ma (ja meie emad ja mu õde ja pruutneitsid ka) tegelikult päris palju folgikojas Lennarti järel (mul oli kogu aeg meeletu kartus, et ta jookseb minema ja ma ei leia teda enam üles, sest uksed olid lahti)... Ma oleksin kindlasti võinud selles osas vabamalt võtta, aga ma ju ei oska! Ega tema oli (ja on endiselt) nii väike, väledad jalad (paigal ei püsi), uus koht, avastamist kui palju, aga samas ilma lasteta pulm oleks olnud samuti igav ning eraldi lapsehoidja poleks päästnud, sest Lennart tahtis ainult minu või Tambeti sülle enamus ajast.

Mõni tund hiljem kustutas Tambet hoopis folgikoja laes tulekahjut ja ausalt öeldes... Vahepeal ma (või Tambet) lihtsalt ei jaksanud ilupilte teha (tahtsin niisama maha istuda ja pidu nautida) ja seda ma ka fotograafidele ütlesin, sest ega mina ei arvanud, et aeg nii kähku läheb. Pean tunnistama, et pärast pulmi mõtlesin küll, et tegime maru vähe ilupilte (ja mida ma selles suhtes oleksin võinud teisiti teha), aga ausalt öeldes ma olen sellest üle saanud ja olen väga rahul (mees on ka rahul, külalised samuti - seega kõik on rahul!) nende piltidega, mis meil on! Aga nüüd jagan ka lugejatega mõnda imeilusat mälestust fotode kaudu!

Minu väga kaunid pruutneitsid Mooste folgikoja ja limusiini taustal poseerimas!
Fotograaf: M. Partei
Aga nüüd asjani! Pulmaisa soov (ja meie ka!), et ilusa ilmaga võiks õnnitlemine toimuda õues, aga kuna pulmapäeval oli korraks Moostes kahtlaselt pilvine, siis šhampuselauake sätiti ikkagi siseruumi. Enne kui külalistega klaasikesi kokku kõlistasime, siis piilusin korraks esimesena folgikoja peoruumi ka sisse (kontrollfriik nagu ma olen!) ja mõtlesin vauuuuu. Kõik oli nii ilus.

Ma ei kirjuta seekord pikka teksti, vaid mainin lühidalt ära, et meil oli suhteliselt traditsiooniline pulm: söödi (palju!), joodi (imestasin ise ka kui vähe, sest meil on siiani neid pulmajooke baarikapis!), tantsiti, pulmaisa jagas pulmaametid välja, pruutpaari emad süütasid pulmaküünlad, meie esimene tants, vahepeal korraldas pulmaisa mõned mängud, toimus oksjon, muidugi jälle tantsiti (mina isiklikult sain korralikult tantsima siis kui meie lapsed vanavanematega maale magama läksid), Tambet vist rööviti vahepeal ära (Fotoboxi piltidena oli jäetud nõudmised), pulmatordi söömine, pruudikimbu- ja sukapaela vise, afterparty ehk täielik tants ja trall hommiku kella 6-ni. Olime hommikuks ehk natukene tõesti juba väsinud, aga samas mõtlesime kõik - et see on ju kord elus, seega tuleb võtta viimast!
Fotograaf: T. Siipan
Fotograaf: M. Partei
Fotograaf: M. Partei
Fotograaf: M. Partei
Fotograaf: M. Partei
Fotograaf: T. Siipan
Fotograaf: M. Partei
Fotograaf: T. Siipan
Fotograaf: M. Partei
Fotograaf: M. Partei
Mõned naljakamad hetked, mis mulle praegu (kolm ja pool kuud hiljem) pilte vaadates meenub:
- Valge pitsvari, mille Soomest rentisime... Kasutasin seda täpselt 30 sekundit... 

- Tänu sellele, et me valisime üheks pulmaametiks Pakupoisi (nii kahju, et Pakupoisist ja Tambeti isetehtust korralikust pakust ühtegi pilti pole!), siis näen ma enamus musipiltide ajal oma mehest poole pikem välja.

- Meie esimese tantsu ajal suutsin ma keskenduda peamiselt ainult sellele, et kurtsin Tambetile, et me peame vist küünlad ära kustutama, sest liiga palju tossu on saalis. Pulmaisa kutsus üsna ruttu rahva tantsima ja meie enda soolo jäi nõnda maru lühikeseks, meil oli tegelikult paar liigutust, mis me pidime tegema, aga kuna me kohe neid ei teinud, siis jäigi tegemata. Läks nagu läks.

- Keset pidu ikkagi märgati üha suuremat suitsukogu laes ja Tambet ronis lõpuks sinna üles ning kustutas leegid ära. Juba päeval olid laadalised (õuel oli tol päeval laat) ja ka meie bändiliikmed tegelikult kurtnud imeliku suitsu üle.

- Pulmatorti lahti lõigates võtsime endale nii minitüki, et isegi pulmaisa naeris, et sellist asja pole ta enne näinud.

- Laual oli esimesteks pulmaviinadeks minu enda meisterdatud siltidega pulmaviinad ja punane pael tekitas külalistes tunde, et tegu on vaarikaviinaga. Ma ise ei joo kunagi pitsist viina, seega maitse erinevusi kommenteerida ei oska. Ometi pole ka mu pruutneitsid eriti viinajoojad, aga meie pulmas mõtlesid nad, et peavad ikka korraliku tervitusnapsi meie auks tegema (luban nende pulmas teha siis sama!). Igatahes nende arust oli see vaarikaviin nii hea, et kiitsid veel kuu aega hiljem. Ja üllatus oli suur kui ma ütlesin, et tegu oli täiesti tavalise Saaremaa viinaga.

- Kuna Jaagumäe catering'i pulmamenüüs oli kohvilaua juurde kirjutatud sidrunikoogid, siis mõtlesin oma peas, et väga tore, et lisaks pulmatordile on veel mõni kook, aga kes oleks võinud arvata, et tegu oli hoopis nende tehtud kolmekordse pulmatordiga! Igatahes piltidel seda polegi, aga meie jaoks oli see topeltrõõm. Lahti lõikasime ikkagi spetsiaalselt tellitud tordi, mille autoriks oli Urmas Jalakas.

- Alkoholi tarbimisest võin veel selle võrra mainida, et mina ja Tambet jõime enne keskööd väga vähe. Meil oli eesruumis Fotoboxi kõrval suur külmik, kus oli erinevaid jooke (Corona vist ja Somersby?), seega palavaga oli just neid hea võtta. Ma ise ka naersin, et pole ma ühelgi peol nii kaine olnud, aga see oli tegelikult väga hea. Sest pärast paaritunnist hommikuund, pidime asju kokku hakkama panema...

- Valisin võimalikult erinevaid pilte, aga kuna meie väiksel Lennartil on nii kiired jalad, siis mulle tundub, et ta on end pea igale pildile jõudnud sebida.

- Tegelikult üks kõige naljakamatest hetkedest oli see kui me hakkasime Kaerajaani (hommikul kell pool viis) täiega tantsima! Ja kell viis tuli Sleepwalkersi Esko (teised kolm-neli bändiliiget olid mõni tund varem ära läinud) meie juurde ja üritas vihjata... Et no kaua te veel jaksate???! Me soovitasime kohvi juua ja lubasime kell kuus tal asjad pakkida.

Kindlasti oli mõni asi veel, mida ma üldse ei maininudki, aga las midagi jääb meie enda ja külaliste teada. Mõni pruut ütleb, et tahaks uuesti elada läbi oma pulmapäeva ja ka minu jaoks oli see ilusaim päev... Ärge saage valesti aru, sellegipoolest meeldib mulle seda kõike hea emotsiooniga lihtsalt meenutada - sest pulmadele eelnev stress oli minu jaoks meeletu, pole üldse lihtne korraldada teatud visiooniga pulmi kui elad teises riigis. Kirjutan lähiajal eraldi postituse ka kõikidest tegijatest (loodetavasti enne jõule!) hoolimata sellest, et kirjutasin Facebookis, et see on viimane postitus meie pulmapäevast (jah tõesti, niivõrd detailselt ma enam ei kirjuta sellest), aga küllap tulen ja heietan ikkagi pulmadest veel teatud hetkedel. Soovin edu ka kõikidele teistele, kes on pulma korraldamisega hoos!

Meie Tambetiga jäime oma pulmapäevaga väga rahule. Kõik tegijad, laulatus, peokoht ja külalised - kõik mälestused sellest päevast on väga ilusad. Kui ma meenutan meie päeva, siis ma lihtsalt mõtlen endamisi... ohhh, kõik läks nii nagu pidi ja oli superilus. Täname kõiki, kes olid meiega sel tähtsal päeval!

2 comments:

  1. Ma ehmatasin praegu nii ära!!. Vaatasin suure hurraaga, et mul oli kleidi lukk lahti ununenud, õnneks tegu on hoopis Daily käega!!! :D

    ReplyDelete
    Replies
    1. Nii ilus pilt teist, kenasti reas. Ja minu meelest selline kleidi lõige sobis täiuslikult teile :)

      Delete