ARHIIV

02/11/2016

Ega ei jaksagi

Kool, töö ja kodu. Ega sellist elu pikalt ei jaksagi. Ise olen hea nõuandeid jagama, aga enda elu elan ikka keeruliseks. Millestki loobuda ma ei taha, nii et eks seni üritan kuni enam ei üldse ei jaksa. Ma mõtlesin, et kui koolieksamid on tehtud, siis luban endal ka blogi jaoks natukene aega leida. Täna oligi see kuulus päev, mil pidin kodus arvuti taga teatud kellaajal kaks eksamit sooritama. Kahjuks jah kohe kaks samal päeval... Lootsin lihtsalt, et nett kokku ei jookseks, ega tehnika muud moodi alt ei veaks. Lastele varusin teise tuppa soolakõrsikuid ja küpsiseid ning nad suutsid end (kahekesti) imekombel poolteist tundi üllatavalt ilusti üleval pidada. Aga ma ei suutnud ikkagi keskenduda nii palju kui oleksin tahtnud. Ma tundsin, et aega polnud piisavalt (ei jõudnud 1/4 küsimustele isegi vastata). Esimene eksam oli ühe loetud raamatu kohta ja ma sain küll läbi, aga... Ma ei jäänud tulemusega rahule. Teen ilmselt uuesti. Teise eksami tulemust veel ei tea, aga ma ei jõudnud jällegi pooltele küsimustele vastata, nii et loodan lihtsalt, et teised pooled on õiged. Koolist veel nii palju, et maru raske on järgmiseks eksamiks nelja nädala jooksul neli raamatut läbi lugeda, eriti minul, kelle tähelepanu kaob ära, pärast seda kui kohustuslik raamat on pool tundi käes olnud. Seekord olen targem ja aretan enda jaoks parema õppimisstrateegia välja. Ma ei taha alla ka veel anda. Esiteks muidu hakkaks oma rahast veits kahju. See kursus on tasuline. Aga aitab nüüd koolijuttudest. Töö on ju ka... intensiivne. Ütleme nii, et mõni hommik on mul tunne nagu oleksin maratoni jooksnud. Aga vot jooksmisest rääkides, siis tahaksingi end liigutada, kuigi üldse ei jaksa ega viitsi. Hea kui ma poeski jõuan käia. Kodu koristamisest rääkimata... Ma naersingi omaette, et need kodud, kus kassid elavad, on alati sassis - no vaadake kasvõi kassivideosid netist!

Praegu oleks mul ka aega teha ehk midagi, aga ma ei jaksa. Meelsamini lebotan voodis ja sirvin internetis ringi veidike. Ei usu, et see kella keeramine väsimust eriti tekitas, sest ma olin juba enne nii väsinud, et ma ei mäletagi, millal ma nii väsinud viimati olin. Peaks oma blogi sirvima, siis tuleb meelde... Tunne on küll tuttav ja võin öelda, et ka ilma tööl ja koolis käimiseta on võimalik väga ära väsida kõigest. Seega ma arvan, et see on kõik on jällegi mööduv nähtus või lihtsalt sügisene pimedus.

Meie muide Halloweeni kodus ei tähistanud ja olen vast ennegi maininud, et see ei huvita mind üldse. Ma ei tea, kas mõttetumat püha annab välja mõelda, mille pealt me seda staffi oleme poest sunnitud kokku ostma. Jah, see on mu arvamus. Olgugi, et mõistan, laste jaoks on tore maskeeruda ja nii edasi ning ka mina riietan end äkki nõiaks kui meie lasteaiarühmas on reedel Halloween disco... Sest ma ei hakka ometi töö juures protestima. Aga kui saaksin valida, siis kriipsutaksin selle kalendrist maha. Ometi mu suurema lapse koolis oli kahel päeval Halloween sündmused ja nõnda ma siis käisin kaasas. Natuke nagu vastu tahtmist, aga mis teha. Ma ei hakka ometi keelama lapsel kooli üritustel osalemist seetõttu, et mind ennast see asi ei huvita. Väiksemast lapsest nii palju, et ta sai nädalavahetusel kolmeseks ja meie majapidamises on nüüd lisaks teistele uutele autodele veel ka viis politseiautot juures. Poisid on ikka poisid.

Poistest rääkides, siis avastasin, et meie kiisul (Vilmal) on samuti ilmselt poiste varustus saba all, mitte nagu alguses arvati - et meile anti kaks emast kassipoega. Ootan loomaarsti kinnitust, aga olen üsna veendunud, et meie Vilmast saab poiss. Ometi ma ei tahaks ta nime muuta (ise naeran praegu siin seda kirjutades), sest me oleme kassidega harjunud ja pealegi, mis vahet sel on, mis nimepidi kiisut kutsutakse.

Lõppu veel paar telefonipilti, sest ma olen hetkel liiga laisk meie fotokast arvutisse pilte laadima.

5 comments:

 1. Need kiisud on nii tuttavad.. Kas nad tulid Eestist ja otsisid veidi suurema kuulsuse saatel kodu näiteks FB-s? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tulid tõesti Eestist, aga ma ei tea, kas kellegi fb kuulutus on nüüd väga suur kuulsus :)

   Delete
 2. Oi oi Lennu juba kolmeneeee?! (Häbi vanatädile! )
  Palju õnne teile!! Musid-kallid teile kõigile!

  ReplyDelete
 3. Vilma otsustas sulle sooneutraalsust näidata, ka poiss võib tüdruku nimega olla :D

  ReplyDelete