ARHIIV

09/08/2016

Pole ujumaski käinud

Külmavares nagu ma olen, siis ei käi ma ujumas kui vesi pole soe nagu supp. Erinevalt minu ühest tädist, kes on karastatud... Ma pakun, et ta käis juba märtsikuus suplemas ja rannamõnusid jääpurikate vahel nautimas. Ma ei saa aru, kuidas? Kas külma veega harjubki ära? 

Kui lapsed olid maal, siis ühel õhtul käisin mehele välja idee, et teeks midagi huvitavat kahekesi ja läheks näiteks õige paljalt ujuma kuhugi. No vihjeks võin öelda, et paljalt me ei läinud ja ujuma ma ka ei läinud... Panin kaks varvast vette ja oiiii, lasin mehel esimesena minna. Ta ütles, et vesi on külm. Aga mina arvasin, et kui juba tema jaoks oli külm vesi... Siis mis see küll minu jaoks on!?

Koos lastega pole me samuti sel aastal kordagi ujumas käinud - mis suvi see veel on, me pole isegi randa jõudnud! Suvi on lihtsalt nii kiirelt möödunud ja olen tähele pannud, et kui me kevadel kuhugi soojale maale ei reisi, siis jääb suvi justkui elamata. Soojal maal on vähemalt õhk nii kuum, et kui merevesi on veel jahe, siis basseinis sulistamine on supervariant. Lennart pole muidugi kuskil soojamaa reisil käinud v.a. kui ta mu kõhus kasvas. Ja meie pulmareisi sihtkoht on endiselt lahtine, samuti ka kuupäev. Me ei kiirusta sellega üldse, aga tahame kindlasti pulmareisile ainult kahekesi minna. Ausalt öeldes ma tahaks kord elus ikka kuskil ilusas pulmasviidis nädalakese veeta!

Mis tuletab mulle omakorda meelde, et peaksin minema Helsingisse ja laskma teha uue passi ja ID-kaardi. Muide, täna vahetati meie koduuksel (postiluugi) nimi ära, õigemini eemaldati ainult mu vana perekonnanimi - nüüd on uksel kõigest neli tähte!

Lisan postituse lõppu mõned telefonipildid. Et lastel ikka lõbusam oleks, siis käime nendega erinevatel mänguväljakutel mängimas. Ma valin viimasel ajal selliseid kohti, kus kasvavad puna-must-valgesõstrad, et saaks samal ajal midagi süüa. Lennartile maitsevad ka kõik marjad, aga Eleanora ütleb, et hapud. Mulle meeldivad siinsed mänguväljakud, kus on aed ümber, laiali palju mänguasju ja erinevaid suuri autosid, mida lapsed võivad kasutada. Ja kui ma midagi muud teha ei viitsi, siis kiikuda on mulle alati meeldinud... Mäletan oma lapsepõlvest, kuidas Kaunase puiestee majade vahel kiikusime, turnisime ja keerutasime, sõime kioskist ostetuid kartulivahvleid ja keerutasime kuni süda oli paha. Teiste majade taga tundusid ikka paremad turnimiskohad olevat! Mänguväljakutel käimine on vaheldus ja minu tegelik eesmärk on hoopis lapsi väsitada, et nad õhtul paremini magama jääksid... Aga ainuke väsinud olen siis mina, kellegi teise pisiked jalad tatsavad ikka õhtuti mitu korda voodist välja.
*Mulle tuli meelde, et tegelikult mees käis lastega paar korda rannas ujumas kui ma tüdrukuteõhtut Eestis veetsin!

5 comments:

 1. Uskumatu ikka! (Noh see et sa pole vette saanud!) Ma käisin tänagi ujumas...Kubija hotelli kõrval järves. Murutraktoriga niitev mees vahtis mind küll väga umbusklikult 😀 Tead tegelt harjub keha ära kui ikka regulaarselt ujuda 😜
  P.S. Mu arust on väga korralik suvi olnud- mu lapsed said ka maal kõvasti järves ujuda!!

  ReplyDelete
 2. Mina ujusin 1x sel aastal, see juhtus maikuus ja just selle karastatud tädi juures.

  ReplyDelete
 3. Kas karsklus aitab kaasa külmas vees ujumisele?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahaaa elu nali. Tahtsin kirjutada karastatud :D

   Delete
 4. Mul käisid lapsed nädalavahetusel Kesk-Soomes (Koli rahvuspargis) ja kõik käisid järves ujumas. Järelikult on piisavalt soe :) Eesti metsajärved on ka veel suvised, ise käisin täna Ännijärves - päris supp ei olnud, aga ujumiseks mõnus ikkagi.

  ReplyDelete