ARHIIV

03/08/2016

Pärast pulmi on vaikus

Fotograaf: V. Laurila
Mul kadus pulmapäeval juba enne laulatust hääl ära. (Sain ikka JAH-sõna öeldud!) Siiani olen olnud suht kähiseval režiimil ja sellele lisaks ka nohune. Aga vahet pole, nüüd on aega haige ka olla. Eks pingelangus või miskit sellist. Ma naersin, et abiellumisega kadus hääl ära, et ei saaks näägutada mehe kallal.

Pulmad on peetud, aga mis edasi? Ma ei tunne tegelikult sellist suurt tühjust nagu osad pruudid kurdavad, et mis nüüd saab? Minu meelest on tore puhata pärast seda korraldust ja niisama kõikidega muljetada. Tegelikult on väsimus ikka suur. Ise ka imestan, et millest küll. Lapsed olid ju maal. Magasin eile isegi lõunaund ja olin ikka terve õhtu uimane.

Osad asjad on meil muidugi veel kohvrites ja kottides. Autos oli tüüpiline mustlaslaager. Täna peaks natukene korda looma. Siiani olen tegelenud ainult kommide lahendamisega, mis pulma magusalauast järgi jäi. Üldiselt on meil siin suhteliselt vaikne koduelu. Paduvihmahood ei meelita eriti õue ka... Lapsed on kodused seni kuni suurem oma kooliteed augusti keskpaigas alustab. Eks võtamegi rahulikult paar nädalat. Harjutame seda abielu-elu.

Ühe auto jätsime Eestisse, nii et sõita ma ka ei saa. Ja imekombel pärisload pole ikka koju jõudnud! Täiesti jube see kirjade liikumise süsteem siin.

Kuna auto oli asju pungil täis (nagu alati), siis kõiki pulmalilli me kaasa ei saanud võtta. Neli suurt vaasitäit õnneks õitseb veel praegu köögilaual. Siin on üks kimbuke:
Lasin panna päev enne pulmi endale ripsmepikendused (klassikalised?) Tartus Love Beauty salongis (oli vist Kalevi tänaval) ja pean tunnistama, et hakkas täitsa meeldima. Kuigi alguses arvasin, et see oleks mul ühekordne projekt. Õnneks ärritust ega punetust ei tekkinud. Olen päris rahul. Tegija nime ma kahjuks ei mäleta.

Kus teised Eesti naised lasevad Helsingi lähedal tihedaid ripsmeid teha? Ehk et soovitage häid tegijaid!

2 comments:

  1. Hei! :) Kust kohast sa endale kommid ostsid, kas eestist? Elame ise ka soomes ja pulmad nüüd kuu aja pärast tulemas, oleme otsimas komme :D

    ReplyDelete
    Replies

    1. Osad kommid ostsin Soomest 4 päeva enne pulmi, osad kommid Eestist, "Irtokarkki"- lettidelt ehk lahtiste kommide hulgast valisin (võimalikult pulmateemavärvides) punaseid ja valgeid, Eestist ostsin näiteks 16 suurt pakki Raffaellosid ning lisaks veel hulganisti toffeekomme ning krabikomme.

      Delete