ARHIIV

31/08/2016

Olen nagu päris suur inimene!

Käisin täna uues töökohas töölepingut tegemas (olin siiani ehk kõigest poolteist nädalat ajutiselt ühes teises lasteaias abikäsi). Nimelt homme alustan ma abikasvatajana lasteaias tööd! Ja seda kuni maikuu lõpuni. Vähemalt esialgse plaani järgi.

Ma tunnen, et oleksin järsku täiskasvanud inimeseks saanud, sest mul on "päris" töökoht. Kellaajast kellaajani. Mis kõige toredam, siis kõik töötajad juba ootavad mind sinna ja esmamulje jäi mulle täna kõikidest väga hea. Lisaks sellele saan ma igasuguseid soodustusi, mida kõike ma isegi veel ei tea. Muidugi räägiti mulle juba täna ka pikkujoulu (jõulupidu) kruisiidest ja ma pidin tunnistama, et pole kunagi kuhugi tööinimeste tiimi konkreetselt kuulunudki, ma pole kunagi ühegi firma ega töökoha jõulupeol käinud, sest olin alati nn. ajutine, asendaja või õpilane. Selles suhtes tekkis mul hea tunne - ma olen keegi, ma kuulun kuhugi.

Kodune töö ja üksinda töötamine ei paku sellist võimalust. Teinekord töötuna saab sama palju raha kui madala palgaga Soomes tööl käies, aga inimene vist tõesti peab ikka rügama, sest nõnda tekib tunne, et tehakse oma elus midagi vajalikku. Et on ühiskonnale kasulik ega istu niisama?

Mu töökoht on umbes (?) 30 km kaugusel meie linnast. Ainuke jama, et me müüsime just hiljuti ühe auto maha ja ma peaks alguses bussiga liiklema. Loodan, et mitte kauaks. Autoga sõites säästaks aega (eriti hommikuti).

Igatahes septembrikuus kõik on uus! Soovin edu ka kõikidele teistele, kes alustavad homme kooli või midagi muud tähtsat!

Tähistasin oma tähtsat päeva natuke teistmoodi. Ostsin töökoha saamise puhul lastele bussijaamast retro bussi ja auto, mida ma tegelikult olin juba näinud ja ammu tahtnud osta. Need on lihtsalt kuidagi nii armsad:

5 comments:

 1. Palju palju õnne ja mõnusat aastat!
  Aga mina arvan, et inimene ei pea enda väärtuslikuna tundmiseks kellegi heaks tööd rabama. Ma muidugi otsustasin koju jääda ametiredeli üsna healt pulgalt ja igasugu asju juba kogetud ja nähtud ka :D

  ReplyDelete
 2. See oligi rohkem selline mõttepaus, et "kas?" :) aga arvan, et muidugi iga inimene otsustab ise, mida tahab teha. Ühele sobib kodus olemine või töötamine, teisele mitte jne. Ma olin piisavalt kaua kodune olnud, et tööle tahta :D

  ReplyDelete
 3. Kus selline äge bussijaam asub? Ma tahaks seda väikest põrnikat oma mehele, tal sama tüüpi päris põrnikas (oranz) ja nüüd kogub mudeleid :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Järvenpään matkahuolto asema

   Suht kesine valik oli, aga vähemalt üks selline must põrnikas jäi sinna veel :D

   Delete
 4. Tähtajalise lepingu puhul soovitan liituda oma eriala ametiyhingu liiduga.

  ReplyDelete