ARHIIV

22/08/2016

Kellel algas kool, kellel töö

Eelmine nädal möödus väga kiirelt. Selle nädala sees oli meie peres palju tähtsaid päevi, alustades sellega, et Eleanora läks esimesse klassi ja lõpetades minu töövestluse ja uue ajutise töökohaga. Kõige olulisem oli siiski oma lapse esimene koolipäev, mil saatsime ta kooli ette (kus toimus kogunemine ja väga lühikene sõnavõtt õpetajate poolt).

Paari sõnaga - esimese klassi kaks klassijuhatajat kutsusid lihtsalt lapsed nimepidi rivvi ja seejärel läksid nad selles järjekorras klassi. Ja seal need meie väikesed õpilased oma kooliteed alustasidki. Tervelt 39 tükki, klassis, kus on kaks võrdväärset klassijuhatajat.

Eleanorale meeldib koolis. Teised ilmselt ei kujuta ette kui uhke naeratusega ta esimesel koolipäeval kooli suunas kõndis. Naeratus oli kogu aeg näol. Ta oli nii tähtis. Lisaks sellele tegime talle oma punase koduvõtme, mis tähendab omakorda seda kui suur ta juba on. Kool algab iga päev kell 9, alles septembris saavad nad päris õige tunniplaani.

Juba teisel koolipäeval läks Eleanora üksinda kooli, sest ma pidin samal ajal töövestlusele jõudma. Vestlus läks hästi, töökoht lubati suusõnaliselt minule, aga viimasel hetkel osutuks valituks keegi teine, sest tal oli kõrgharidus, mida minul ju (veel?) pole. Igatahes nüüd olen teises kohas 5 tundi päevas tööl mõned kuud või seni kuni teise töökoha saan... Või kooli lähen. Homme ongi teine töövestlus. Eks näis, kuidas läheb. Ma otsustasin, et võtan kõik pakkumised vastu, sest ma ei tea üldse enam, mida ma teha tahan. Õppida? Või vahelduseks täiskasvanud inimese kombel ka tööd teha...

Lisan postituse lõppu mõned pildid telefonist. Eleanora sai seitsmeseks ja seekord polnudki meil minipulmale sarnanevat pidu nagu eelmisel aastal, aga sünnipäevapidu oli ikka. Eleanora ei fänna enam nii konkreetselt midagi, vaid talle meeldib kõik (tema enda sõnad). Tegin torditükist pilti.
Pärast pulmi on Lennart mitmeid kordi öelnud kiriku kohta lauseid. Täna näitas ta mulle, et ehitas suure kiriku. Minu meelest täitsa tore, et laps teab, mis see on.
Siin on üks suvepilt, mis on juba paar nädalat tagasi mänguväljakul tehtud.
Ja mina olen ikka samasugune kobakäpp... Laupäeva öösel kell 3 kukkus mu käes lillevaas katki. Tegin muidugi poole ööni Eleanora torti ja koristasin nõusid... Käsi on siiani plaasterdatud ja pean seetõttu sõrmuseid paremas käes kandma. Eee... Kelle pulmadeks saab terveks?

1 comment:

  1. Väga lahe! (See Elli kooli minek) Meie neiul võeti 26 last klassi (meie paralleelidest enim) ja vaene õpetaja siis eksole! Samas ta ikka tubli õpetaja. Imelik mõelda, et Agnete juba 3-ndasse (samas Elli vist temaga sama pikk?! 😀)

    ReplyDelete