ARHIIV

11/08/2016

Heegeldame enneaegsetele beebidele kaisukad!

Lisasin end kunagi ammu (õe soovitusel) ühele üritusele, et mul oleks jälle heegeldamise-kudumise tuhinal ideid, mida teha. Tegelikult see teema oli mulle juba tuttav, sest olin varem lugenud Iltalehest (link), et ka soomlased heegeldasid enneaegsetele beebidele turvaloomakesi. Iseenesest lihtsad millimallikad, mis aitavad haiglas olles beebide pisikestel sõrmedel igasugustest juhtmetest eemal hoida kui nad haaravad hoopis kaheksajala jalgadest kinni.

Facebookis on selline rühm ja ka üritus (link), kus on täpsemalt kõik info kirjas. Häbi tunnistada, aga mul läks see heegeldamine täiesti meelest ära ja kui täna imekombel Facebooki lähenevaid üritusi vaatasin (ma ei tee seda tavaliselt mitte kunagi), siis leidsin, et kaisukate valmimise tähtaeg on juba ukse ees - 1. september! Haarasin koristamise asemel hoopis heegelnõela ja tahtsin kohe proovida, kas ma ikka saan sellega hakkama. Idee poolest pidi sellise kaheksajala heegeldamine megalihtne olema, aga ma võtsin siiski juhise (link) ette. Alguses tegin juhendi järgi, siis disainisin ise edasi. Saab näha, mitu kaheksajalga ma reaalselt jõuan valmis teha selle paari nädala jooksul. Kardan, et ees on kiired ajad, aga proovin niisama netis istumise asemel siis hoopis heegeldada.

Parem hilja kui mitte kunagi! Siin on mu äsja valminud esimene millimallikapreili:
Sokkide kudumisest on mul järgi ainult villased lõngad, nii et pean paremad lõngad ostma ja siis tegema hakkama. Parim on muidugi ökopuuvill, mida saab 60-kraadiga pesumasinas pesta.

Kas keegi on veel teinud neid kaisuloomi beebidele ja milliste juhendite järgi?

8 comments:

 1. Uskumatu, aga ma just üleeile mõtlesin endamisi, et ei tea kas sa siis heegeldasid neid või ei! Palun heegelda üks minu eest ka!

  ReplyDelete
 2. Tere!

  Mina tegin ise juhendi, millega kaheksajalgu heegeldada! Link siin: https://www.facebook.com/groups/1012039052185353/?fref=ts Sulle aga edu heegeldamisel!

  ReplyDelete
 3. Väga tore ettevõtmine!

  Kuigi, kui ma mõtlen enneaegsete peale, siis ma hästi ei kujuta ette, kuidas Soomes neid kaheksajalgu sätitakse kuvöösi, et beebid neid haarata saaks. Lisaks mõnikord on beebi sama suur, kui see kaheksajalg ise või veel väiksem, väga varajased enneaegsed mahuvad ilusti peo peale.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vaata seda linki, mis postituse esimeses lõigus Iltalehti'le järgneb. Seal on beebid ka näha.

   Ma tegin muidugi alles esimese kaheksajala, võibolla ongi liiga paks lõng ja tuli suurem kaisukas kui peaks.

   Delete
  2. *kontrollisin. Seal Iltalehti lingis on ainult üks beebipilt. Aga kui Google otsingusse panna "turvalonkero" siis leidub ka täpselt neid pilte, kuidas beebi nende loomakeste jalgu kaisus hoiab.

   Delete
  3. Vaatasin nüüd link

   Delete
  4. Vaatasin nüüd linke ka. No eks saame katsetada, nagu aru sain, siis on Tartusse ka neid oodata.

   Delete
  5. Väga vahva ettevõtmine on see tõesti. Eks need pisikesed beebid ju kosuvad ja kasvavad. Pärast haiglast välja saamist, saavad beebid kaisukad koju kaasa. Võib öelda, et need kaisukad on nende beebide esimesed kaisusõbrad :-). Ja nende enneaegsete beebide vanemate jaoks on see ka omamoodi südamlik kungitus, et keegi on nende pisikesele mammule sooja südamega ühe kaisusõbra heegeldanud. Tallinna Lastehaiglast on just selline tagasiside tunud, et emad on olnud sellise kingituse üle rõõmsad. Neilgi on ju sellel keerulisel ajal südamesoojust vaja.

   Delete