ARHIIV

16/08/2016

Eesti suvefestival Soomes

Käisime laupäeval Riihimäel, kus toimus esmakordselt eestlaste suvefestival. Sõna "suvefestivali" ma küll naersin kodus, sest otsisime riideid, mida selga panna (õues oli külm ja vihma sadas) - kampsunid, pikad püksid, mantel, jope... Suvi? Nagu Soome jaanipäevaks valmistuks... Aga meie õnneks lõppes suur vihmasadu selleks ajaks ära kui me kohale jõudsime. Getter Jaani jäi nägemata, aga ausalt öeldes ma ei tea eriti ta laule, seega väga kahju ei olnudki. Kohale jõudes oli rahvast vähem, õhtuks kogunes kindlasti meid sinna jälle mõni tuhat. Mida küll need soomlased meie rahvast arvavad - tulevad ja korraldavad sellise ürituse?

Esinejatest lühidalt: Ott Lepland oli ilus poiss nagu ta on ka pildil (laulud olid ka normaalsed, aga väga fännata ma ei oska, sest ma ei kuula eriti Eesti muusikat kodus), Meie mees oli nagu vanasti, Hellad velled ei olnud päris minu maitse kui aus olla, Tanel Padar oli muidugi hea, peaesinejaks oli 2 Quick Start, kes oli oma hittlood väga modernseks teinud, aga samas puhkpillimehed andsid palju juurde. (Eriti Pearu taga üks valge pluusiga vanem mees, kes tegi puusanõksu terve aeg.)

Ka seekord müüdi kohapeal šašlõkki, grillitud liha, pelmeene, pagaritooteid, kohvi jne. Kohal oli jälle ka mingi buss, kus oli vist igasuguseid neete - rõngaid, igasse keha õõnsusesse. Lasteala oli samuti samas kohas kus jaanipäevalgi - seekord oli seal elektriautod ja muidugi batuut, kus sai rihmadega hüpata ja trikke teha. Kindlasti oli midagi veel, aga ma ei uurinud seda poolt eriti. Alkoala oli suurem kui näiteks seal samas kohas toimunud jaanipeol, aga sellega pole eestlased ikka veel väga harjunud (aedadega piiratud üritusel on topeltaed, et siidrit-õlut juua ainult alkoaias).

Väga äge oli see, et ürituse ala kõrval oli võimalus lennata helikopteriga! Alguses ei jaksanud me järjekorras oodata ja hiljem kui mu mees arvas, et võiksime kindlasti helikopteriga lendamas käia, siis oli kell täpselt juba 22 ja helikopter oli just viimast sõitu tegemas. (5-minuti hind oli 55 eurot ühe inimese kohta.) See-eest tuli keskööl kohale Mediheli (ja veel kiirabi ja tuletõrje), aga väga täpselt ei saanud keegi aru, mis juhtus.

Mina lubasin olla kaine juht. Läksime seltskonnaga - meid oli bussis 8 (transporter = minu jaoks buss). Seda  "kaine juhi" osa hakkasin ma juba suht kohe kahetsema, aga lõpuks polnud häda midagi. Jõudsime koju kell 1 täitsa elusalt ja tervelt. Olin kindel, et politsei paneb mind esimest korda elus alkomeetrisse puhkuma, aga meie autot nad ei pidanudki kinni. Kuigi ma polnud üritusel ühtegi lonksu alkot joonud, tuli ikka värin sisse kui politseist mööda sõitsime.

Sel korral kaameramehed said pildile tavalised Eesti inimesed, mitte nagu varasematel eestlaste korraldatud üritustel (no pildistati ju umbes neid, kes juba puu all on valmis uinakuks). Nagu paljud teised, jäime ka meie mõnele pildile.
Foto: Finest galerii
Sellise pildi sõbranna tegi meist just tol hetkel:
Rohkem pilte üritusest leiad:

No comments:

Post a Comment