ARHIIV

19/07/2016

Pulmameik- ja soeng ehk kui pole õrna aimugi, milline sa pulmapäeval välja näed

Kahju, aga avastasin just, et unustasin fotoka maale. Natuke kurb lugu, aga elame üle. Oleksin tahtnud just mõned pildid teha meisterdamistest ja ettevalmistustest, aga noh, õnneks telefoni kaamera on ka leiutatud.

Praegu ärritab mind meie printer. Nii väga! Mul on vaja dokument skännida, aga masin ei tee seda, mida peab. Olen sellele pool päeva raisanud.

Tegelikult on mul suur mure. Ma arvasin, et mulle sobib madal krunn, aga kuna mul on väike pea ja viis korda rohkem juukseid, siis ei jää see selline nagu ma olen ette kujutanud. Tahaksin vist midagi muud. Ise ka ei tea enam. Kuna pulmakleidi lõikega lahtised juuksed ei sobi, siis äärmisel juhul sobitaksin need ühele küljele (aga muidugi paksud juuksed ei püsi vist nii konkreetselt ühel pool). Seega ma ei tea absoluutselt, mida ma tahan. Algselt pidi mu sõbranna (juuksuriks õppinud) tegema soengu, aga mõtlesin nädalavahetusel Taskus käies, et ah, lähen panen sinna ikka aja kirja. Proovisoeng on kaks päeva enne pulmi ja mitte kuskil Tartus polnud sellist (mitte isegi sarnast) juuksekaunistust, mis pulmasoengutele pannakse. Aa jah, Kaubamajas mingi pisem oli, läksin küsima, et kas sellest suuremat ja ilusamat kaunistust ka leiduks, mitte nii võltsi ja tehiskristallidega. Siis vaatasin, et 65. Küsisin veel tarkpea, et aga kas nende hinnad on ikka veel kroonides... Ilmselgelt mingi mõttetu klamber maksiski 65 €. Normaalne. Minu meelest nägi see veel võlts välja. Oleksin pidanud kuskilt Hiinast ammu valmis tellima. Oleks oleks. Eile leidsin mingi kaunistuse, ostsin ära, aga ikkagi pole päris see. Ja kuna ma ei tea, millist soengut tahan, siis pole õrna aimugi, kas seda kaunistust kasutada saan.

Teine mure on veel. Nimelt pulmameik. Käisin pühapäeval proovimeigis. Esialgu kõik oli ilus (minu meelest). Mehele tegelikult ei meeldinud ma üldse kui mind nägi. Ja tavaliselt ta ei ütle mulle, et kole. Meeldis alles siis kui hakkas ära harjuma (või ütles ainult seda, mida ma tahaksin kuulda), aga õues selfisid tehes tundusin tõesti nagu nukk või Geisha, natuke liiga kahvatu ja võõras. Ja ma ei taha pulmapäeval olla võõras, vaid ikka mina ise. Meikar tegi spray-jumestust (pihustatav jumestuskreem vist?). Volüümripsmed, mis mulle liimiti, tundusid kvaliteetsed, aga paari tunni pärast hakkas üks keskelt lahti tulema kuni ma nägin välja kõõrakas. Mind nii häiris. Siis võtsin need ära, sest läksime proovipildistamisele õhtul Tallinnas. (Hea päev muidugi, mehel oli eelneval päeval poissmeesteõhtu olnud.) Panin omale näkku puudrit ja põsepuna, pühkisin huuled puhtaks veinipunasest toonist ja tegin heledad roosad. Aga lähedalt vaadates oli näos ikka meeletu krohvikiht.

Ilmselgelt asi on ka selles, et ma ise olen tagasihoidlik meikija. Tundus, et huuled olid liiga laiaks ja suureks tehtud, ehk siis lihtsalt minule vist harjumatu, kuigi kasutan ise ka punast tooni huultel. Nägu tundus samuti alt liiga heledaks kontuuritud (kuigi seal meigivalgustuses nägin ma enda meelest hea välja), mis kumas ehk valgena läbi, võibolla seetõttu olingi võõra ilmega. Liiga kassilik. Vähemalt polnud ma nõiaella näoga, mis oli mu suurim hirm kui keegi teine mulle lainerijoont teeb. Hoopis suurem mure on veel see, et tuli välja, et pulmahommikul ainuke vaba aeg on meikaril hommikul kell 7, seega ma kardan, et ma olen laulatuse ajaks ammu meigi maha higistanud. Ma tõesõna proovin sel nädalal ise endale pulmameigi teha, lähen ostan püsivamad tooted, peaks ikka katsetama. Mul pole aega enam kellegi teise juurde vist minna ka, pealegi midagi pole tasuta. See proovimeik maksis ka näiteks 40 €.

Mina tahtsin tumedaid huuli, sest maniküür ja pruudikimp on samuti sama tooni (tahan kingi ka selliseid, aga tundub vist, et kuskil pole). Nüüd piltidelt vaatan, et neutraalsemad huuled sobivad rohkem. Meikarile ütlesin ainult, et ripsmed hakkasid lahti tulema ja rohkem ma pole veel kirjutanud, ma ei tea veel, mis sellest meigist üldse saab.

Meik nägi alguses selline välja:
Selline (alumine pilt) nägin ma välja pärast proovimeiki kui tehisripsmed olin ära tõmmanud (sest hakkas ju ripendama) ja huulepulga maha pühkisin. Otsustasin, et päev enne pulmi lasen endale elus esimest korda ripsmepikendused panna, sest tahaks natuke volüümi juurde silmadele, kuid samas ei taha, et miski hakkab ripendama nagu proovimeigiga juhtus.
Seega minu välimus pulmapäeval on ikka veel suur küsimusmärk. Ei tunne end kaunina, tahaksin suurt vau-efekti kui enda soengut või meiki näen. Nüüd ajab mind arvuti ka närvi, suutsin mingi "overtyping" programmile vajutada bloggeris ega saa seda tagasi normaalseks. Miski ei õnnestu täna ja pool päeva on juba möödas...

6 comments:

 1. Olen näinud Rüütli tänava Abakhani 1. Korrusel erinevat pulmanänni, k.a. juuksekaunistusi.

  ReplyDelete
 2. Minu arvates nägid ka proovimeigiga väga kaunid välja. Foto peal kindlasti jääb meik ka 'õhema' väljanägemisega. :)
  Soengust... Äkki küljele ette mingi äge punutis? Minu arvates Briti blogis oli tal proovisoengus väga lahe pats.

  ReplyDelete
 3. Väga kena meik on! Tõeliselt suursugune ja kena jäi piltidel. Mul oli ka hiljuti ülikooli lõpetamine ja mees nägi mind meigist tulles ja ainuke kommentaar oli, et ``nii võõras``. Olin päris pettunud, aga kui ta ära harjus, siis ütles, et ikka tõsiselt ilus on ja talle väga meeldib. Ja kõik teised ka kiitsid. Niiet äkki lihtsalt meeste värk :)
  Annaksin sulle hoopis soooooja soovituse mitte paigaldada ripsmepikendusi alles päev enne, vaid kohe ja siis teha mingi minihooldus enne pulmapäeva vms. Väga paljudel lähevad peale paigaldust (isegi peale igat hooldust) silmad punaseks ja taastuvad sellest ärritusest paar päeva. Mul hiljuti ühel sõbrannal, kes esimest korda ripsmed omale lasi paigaldada, läks lausa nii hulluks, et ta pidi oma tulipunaste ja kinnipaistetanud silmadega EMOsse minema ja loomulikult kiirelt ka ripsmed eemaldama, sest tal avastati liimiallergia. Tema muidugi oli ekstreemne näide, aga väike punetus on küll tavaline peale paigaldust/hooldust. Aga eks sa loomulikult ise tead kõige paremini, lihtsalt pisike mõte :)

  ReplyDelete
 4. Pulm on pidulik sündmus ja kuna suur osa talletub sellest fotodele, siis ongi oluline omada tugevat meiki, mis püsib ja paistab ka piltidel ilus. Väga kaunis meik on tehtud sulle tõesti, neutraalne huulepulk jäägu teisteks päevadeks, näiteks pulma-aastapäeva tähistamiseks :)

  ReplyDelete
 5. Skännida saad nii, et teed hoopis telefoniga pildi ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Proovisin, aga tuli suht halb kvaliteet.

   Delete