ARHIIV

12/07/2016

Meie pulmakutsed

Jätkame endiselt vaikselt pulmalainel. Nüüd kui autokooliga sai mõneks ajaks ühele poole (sõidueksam läks hästi ja sain load!), siis võime keskenduda rohkem pulmaasjadele. Täna on mul teine kleidiproov õmbleja juures, ta korrigeerib selle täpselt minu keha järgi natukene väiksemaks. Tegelikult on mul terve järgmine nädal broneeritud lihtsalt selleks, et saan kodus üksi rahulikult viimsegi asja valmis meisterdada pulmade jaoks, mis meil on plaanis ise teha. Milline luksus kui keegi ei tule vahele segama. See tähendab, et viime nädalavahetusel lapsed Eestisse maale nädalaks, nagu vanal heal ajal tehti. Ja mõelda vaid, vähem kui kolme nädala pärast on juba meie tähtis päev.

Täna avalikustan meie pulmakutsed. Ma isegi ei mäleta enam mitu pulmakutset ma kokku olen meisterdanud, sest pildil pole kõiki. Aga aiman, et umbes 40. Oi kui kaua läks aega sellega, et disainida valmis esimene kutse! See oligi vist kõige raskem osa üldse. Materjali oli kodus rohkem kui küllaga ja pulmastiil oli samuti samal ajal silme ees... Ainult ennast sundides "tee midagi ilusat" ei õnnestunud miski! Kui esimene kutse on valmis, siis ülejäänud kutsed on palju lihtsam teha.

Pulmakutsete tegemise nõuanded:
- külaliste nimekirja põhjal tuleb arvutada, mitu kutset peab tegema
- kutse võiks sisaldada pulmavärve ja anda edasi vihjeid pulmateema kohta
- kutsele kindlasti kirjutada täpne kellaaeg ja koht
- tuleb valida välja kirjastiil (kõik otsivad väga ilusaid kirjastiile, aga tihti polnud need minu silmis loetavad, seega tahtsin, et meie kutse oleks n.ö. lihtsa kirjaga, aga mitte kõige tavalisem)
- kutsete tekste leidub netis (me koostasime sellise, mis sobib just meie stiiliga ehk poleks liigne ninnunännutamine)
- kutsed on nimelised, tavaliselt kirjutatakse kutsele naise nimi esimesena
- hea oleks vihjata ka sellele, millal tuleb hiljemalt anda märku oma osalemise kohta
- lisainfo teisele lehele, lisalehele või pulmakodulehele

Kõige-kõige esimene kutse oli mul juba tegelikult ammu valmis, umbes 1,5 aastat tagasi. Aga iga kord kui ma tegin uue väljanägemisega kutse (ma pole ju kunagi rahul, tahtsin ikka paremat), siis vaatasin ja mõtlesin, et see pole ikka see. Küsisin isegi suures hädas mehe nõu (viimane asi, mis teda huvitab on meisterdamine) ja üllatuseks saingi targa vastuse kui ta ütles, et paber võiks olla läikivam ja see oli tõesti tõsi. Uued sihid silme ees, läksin poodi. Saan isegi öelda nüüd, et tegime kutsed nagu koos, sest mees andis ju nõu ja noogutas kui miski meeldis...

Käisin meisterdamisasjade poes inspiratsiooni otsimas ja leidsin sealt lihtsad pulmakutsete ümbrikud ja avastasin, et oi - see sisaldas ka kaardipõhjasid. Naersin sõbrannale, et nii palju siis sellest isetegemisest! Aga kõik muu ma ikkagi mõtlesin ise välja ja tegin kutsed valmis oma väikeste kätega, seega ütleksin ikkagi, et tegin ise. Lõpuks ometi sain siis ühe kutse valmis ja südamerahuga mõtlesin, et jess - valmis. Ja oligi. Vähemalt meie meelest.

Pulmavärvid on meil valge ja veinipunane, seega üritasin neid ka kutsete tegemisel kasutada. Oleksin mõnes mõttes tahtnud teha lisalehe ka, aga tegelikult on kõik muu vähem tähtsam info kirjas meie pulmakodulehel, mille aadressi jagame jooksvalt külalistele, kes ütlevad, et tulevad pulma. Kui ma saaksin praegu midagi muuta kutsete juures, siis oleksin tahtnud teha need natukene suuremad (et ka kiri oleks olnud veidike suurem), aga selleks ei olnud ilusaid sobivaid ümbrikuid kuskil. Ja teiseks suureks asjaks, mille me otsustasime alguses ära (pange tähele: mina küsisin ja mees jaatas = meie otsustasime), et kirjutame kutsed kõikidele nimeliselt. Aga tegelikult kui saaksin täna uuesti teha, siis kirjutaksin ikka ema või isa või vanaema ka sinna vahele. No mis teha, kõik said vast aru, hoolimata sellest, et maru ametlik tekst tuli. (Mulle tuli just praegu meelde, et kirjutasime kutsetele naise nime esimesena, välja arvatud vist ühel korral - loodan, et mind nüüd hukka ei mõisteta!)

Ega kutsete tegemine polnudki alati lust ja lillepidu, vaid vahel ka suur peavalu. Keda üleüldse kutsuda, keda on viisakas kutsuda koos kaaslasega, keda lastega ja nii edasi. Tegijatel ikka juhtub: üks mees naljatas ja ütles enda naise kohta vale nime (muidugi kogemata, ega tema ei teadnud, et me selle nime kutsele paneme) ega midagi - tegin uue.

Eriti tore oli siis kui avastasin, et mingi kirjaviga oli tekkinud, pidin uuesti tekstid välja printima. Soomekeelseid kutseid tuli teha ainult kaks, aga see ümber tõlkimine on ikka nii keeruline, kuigi peaksin ju nagu oskama. Kahjuks sassi läks lõpuks 3-5 kutset, mille pidin täies ilus otse prügikasti viskama, aga noh, parem nii kui saata vigadega kutseid laiali. Hea nali oli ka see, et iga kord kui ütlesin, et no nii, rohkem kutseid ma ei tee, siis avastasime, et aga oot - tema ju ka! Esialgse külaliste nimekirja kaotasin ma ära ja kui uut tegime, siis sai see vist natukene kiirustades tehtud.

Kutsed oleks vist viisakas erinevate allikate põhjal jagada laiali juba 3-4 kuud enne pulmi ja esialgselt nii oligi plaanis, aga siis juhtus üks ja teine olukord ning lõpuks postitasime need kutsed alles juuni esimestel päevadel. Ütleme nii, et üsna kiireks läks! Ja kuhu sa need kutsed postitad kui mitte kellegi aadressi ei tea?! Õnneks paari inimese abiga sain kõikide aadressid ühe päeva jooksul teada (arvasin, et mul läheb vast tunnike sellega, aga lõppkokkuvõttes istusin 6 tundi ja trükkisin aadresse ümbrikutele!) ja kuigi pulmadest on olnud varem juttu, siis nii mõnigi sai üllatuse osaliseks kui avastasid postkastist pulmakutse.

Sellised on need meie "kaua tehtud kaunikesed" ehk pulmakutsed (pildil pole kõiki kutseid):
Nüüd on mu telefoninumber küll väga selgelt näha, aga loodan, et ma ei hakka võhivõõrastelt kõnesid ilma põhjuseta saama. Ja loodan ka seda, et need kaks pulmakülalist ei solvu, et nende nimed on siin blogis avalikult üleval. (Valisin meelega selle pildi, kus tekst poleks lugejatele selgelt loetav, vaadake lihtsalt üldmuljet.)

3 comments:

 1. Tere!
  Soovitan viimase pildi välja võtta - tekst on ikka väga selgelt loetav ja kui te kontvõõraid ei taha, siis on parem see pilt eemaldada.
  Muidu on väga ilusad kutsed.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, ma soovitaks sama. Või lihtsalt ära blurrida :)

   Delete
  2. Pulma ei tulnudki kontvõõraid :)

   Delete