ARHIIV

20/06/2016

Üks põhjus, miks ma juhilube teen

Tegin reedel enda rattast pildi, sest vihma kallas ja mul oli vaja veel 2,5 km koju sõita. Ma ei tea, kas keegi mind mõistab, kuid - ma tahan rahus poes käia! Päris tõsine põhjus, et teha endale load. Kuna Soomes on uue seaduse järgi isegi Prisma uksed iga päev kella 23-ni avatud, siis auto omanikuna oleks täielik luksus käia näiteks õhtuti üksinda poes. Loodan, et ma siis väga laisaks ei muutu ja liigun ikka rattaga ka vahepeal ringi... Kusjuures mul väga vedas, sain selle ratta kasutatult koos lasteistmega 45 euroga! Ma ei nõustunud saama (märtsikuus) sünnipäevaks uhiuut ratast, sest eelmine varastati ju maja eest ära.

Kaugel mu juhilubade tegemine reaalselt on? Autokool on nii kaugel, et nädala pärast on mul viimane teooriatund ning kohe teisipäeval ka teooriaeksam. Ma juba põen! Täna sõitsin jälle topelttunnid ja ausalt öeldes ma ei tunne end veel roolis kindlalt. Sidur tuleb ikka kohati liiga järsku üles. Nagu jalavigane, ise mängn klaverit, peaks ju ometi pedaalidega oskama paremini ümber käia, aga ei... Järgmisel nädalal on ühel päeval lausa kolm sõidutundi jutti, mul on ka liberajal sõit (on see eesti keeles nii?). Igatahes lapsed on nüüd veel osaliselt lasteaias nendel päevadel kui mul on vaja autokoolis käia, siis saan ma load ja... Mis siis edasi... Ahjaa, ühed pulmad oleks vaja veel lõpuni korraldada. Aga õnneks ma paanitsen hetkel nii palju autokooli tõttu, et sedaviisi närvitsen pulmade pärast poole vähem. Kas pole mitte tore.

Keegi kirjutas, et võiks lugeda rohkem mu spordi teemadest, aga tänu autokoolile jääb ka jõusaalis käimine hetkel soiku ning juulis-augustis on mul juba jõusaalist maksuvabastus küsitud, sest lapsed on kodus. Eks ma käin siis metsas õhtuti jooksmas, mis muud. Ja ümber Tuusula järve jälle üsna varsti! Muidugi lastega koos saab samuti sporti teha, aga see on natukene teine teema. Mul on vaja vahepeal ruumi ja üksindust.

Aga lõppu veel udune pilt pärast seda kui Prismas käisin... Paduvihmaga need kotid ratta seljas koju tuua on tõeliselt suur vaev. Jah, ma tahan medalit!

10 comments:

 1. Mina sain 3,5 aastat tagasi load tehtud Soomes. Ütleme nii, et autokoolis olin ka "jalavigane" täiega. Teooriaeksami sain tehtud ühe korraga ja sõidueksami ka, siiamaani imestan :D arvasin tükkaega, et eksamineeria oli pime vms, et minusuguse läbi lasi eksamist. Nüüd olen sõitnud peale autokooli AINULT automaadiga ja manuaaliga üldse enam ei oska/julge kuigi load ja autokooli läbisin manuaali omad.
  Sulle aga edu, küll läbi saad, peaasi, et ise üle ei mõtle! :D
  Ps. Soomes pidi palju lihtsam autokool olema kui Eestis, teavad tuttavad/sõbrad rääkida.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Soomes pidi just nii olema, et inimesi ei lasta läbi ja nii mitu korda, nagu mina lugenud olen. Et raha teenida. Ei tea, kas ka tõsi.

   Eks siis näha ole, kas ka minust saab asja või ei. Kui läbi kukun, siis teen uuesti. Muid variante eriti nagu pole :D

   Delete
  2. Tegin ka load soomes, Helsinkis. Ei ütleks küll, et nad meelega läbi kukutavad. Pigem on sõidueksam 10x mõistlikum ja lihtsam kui eestis. Pisivead on täiesti lubatud ja ok, senikaua kuni sa ise sest aru saad ja nö oma veast puhtalt välja tuled. Nii ütles mulle mu autokooli õpetaja vähemalt.
   Sõidueksami läbisin esimese korraga (eksamineerijaks chill mees, kes pool sõidust sirvis ajalehte ja ülejäänud aja näppis raadiot :D). Pabistasin küll hirmsasti aga läks hästi. Teooriaga oli aga teine teema. Esimest korda tehes läks lubatud vale vastuste arv ühe võrra üle. Vot see ajas tigedaks. Teist korda olin nii närvis, et kõik läks per*e. Kolmanda korraga sain läbi.
   Tänaseks tubli autojuht, ainult et mugavaks teeb auto küll. VÄGA!
   Edu sulle! ;)

   Delete
 2. Mina veel tegin nii, et ei öelnud kellelegi, ka mehele mitte, et mis päeval mul teooriaeksam või sõidueksam on. Läksin tegin rahus ära ja siis alles andsin teada, et näe...ära tegin! :D kartsin, et muidu oleks seda pabistamist olnud rohkem, teades, et kõik ootavad nö häid uudiseid ikka :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul on ka kindlalt väga häbi kui läbi kukun, aga no mis teha. Ma ei suuda seda ärevust enda teada hoida.

   Delete
 3. Vedasin 3 aastat tagasi samamoodi hunniku toidukotte poest koju, iga ilmaga. Samamoodi tööle ja ladteaeda. Rattaistmel laps. Viskas ka mingi aeg üle ja läksin autokooli, kuigi olin lubanud, et iial autojuhiks ei saa. Aga olin tollal üksikema ja lõpuks hakkasin mõistma, et üksi lapsega, nii ei saa edasi minna. Samamoodi Soomes autokoolis käinud. Esimese sõiduekaami kukkusin läbi. Olin nii närvis, suretasin autot välja ja tahtsin 3.käiguga kohalt minna, siis läks terve 45 minutit metsa . Nädala pärast sama eksamineerija ja sama teekond ja kõik läks hästi. Nüüd ei kujuta elu ilma autota ette, samas liiga mugavaks ja laisaks teeb see elu. Ma ei kujuta ette, kui ma nt body combatis ei käiks mitu korda nädalas, oleks sohvakartul valmis :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tahtsid raudselt öelda sohvaperuna :D aga tõlkisid eesti keelde.

   Delete
 4. Soomes saab just kergemalt läbi kui eestis. Mul sugulane kukutati selle läbi, et põõsas oli tupikumärk ja ei märganud seda. Kõik ülejäänud sõit oli okey aga öeldi, et ei lasta läbi, sest ei märka märke.

  Ise sain just märtsis load ja mõlemad eksamid tegin ühe korraga ära. Sõidus vead olid, et suunda näitan liiga hilja ja pidurdan liiga äkiliselt. Nüüd lasen ringi nagu vanamees juba. Sõit on sujuv ja tunnen ennast turvaliselt roolis.

  ReplyDelete
  Replies
  1. No loodame parimat sellisel juhul :)
   Ma pidurdan vist liiga hilja enne ristmikule jõudmist...

   Delete
  2. Peamine on jääda rahulikuks ja vigadesse mitte kinni takerduda. Nt kui teed vea siis järgmine kord ära mõtle selle, et näed siin tegin sellise vea. Unusta ära see.
   Ja teooriaeksam ikka lebo. Alles oli nii, et 30 sekundit vastamiseks. Nüüd 30 minutit kogu kupatusele aega antud. Ma vastasin kiiresti ära küsimused mida teadsin 100% nt reavahetamine ja sellised loogilised asjad. Need mis rohkem ajuragistamist vajasid, jätsin hiljemaks. Piltides oli vigu 3 ja tavaküsimustes 2.

   Kindlasti teed ära, olen selles kindel!

   Delete