ARHIIV

28/06/2016

Juhiload Soomes - teooriaeksam tehtud!

Olen poolel teel! Käisin täna hommikul teooriaeksamit tegemas. Siin Soomes polnud mul autokooli teooriaeksamit, vaid kohe see õige. Tegin eile õhtul netis veel nii palju teste, et pea hakkas vaikselt tossama. Mis oli õige, mis oli vale, ei mäletanud enam, mida ma varem vastanud olin... Hakkasin kahtlema paljudes küsimustes ja vastustes. Olin juba kindel, et ega siit midagi head enam ei tule, mõtlesin endamisi, et palju see uus teooriaeksam maksabki...

Sõiduõpetaja oli mulle broneerinud tänaseks kella 11-ks teooriaeksami aja, aga ma jõudsin sinna rattaga juba tund aega varem ja kuna järjekorda polnud, siis saingi selle varem tehtud. Jõudsin vähem paanitseda. Teooriaeksami jaoks suunati mind tühja ruumi ja anti Ipad kätte. Lugesin alguses juhendi läbi ja siis hakkasin küsimustele vastama. Närv oli siiski sees ning lisaks sellele küsimused ja pildid erinesid natukene sellest, mis netitestides olid olnud.

Aega oli 30 minutit, kokku 60 küsimust. Esimesest osast ehk 10-st küsimusest võib olla 2 valet vastust, 50-st väitest (vastusevariandid jah/ei) aga 7. Ma tegin ka mõned vead, aga sain ikkagi läbi. Kui kodus tegin netis harjutusi kesmiselt 5-8 minutit, siis täna jooksis mu juhe vahepeal kokku ja mul läks aega lausa 26 minutit! See osa on nüüd õnneks selja taga.

Homme on liberajasõit ja siis jääb veel paar sõidutundi harjutada enne eksamit. Ilmselt kahe nädala jooksul lähen ka sõidueksamit tegema. Kirjutan lähiajal autokooli hindadest lähemalt, aga praegu võin öelda, et teooriaeksam ja sõidueksam maksavad kokku 96 € (teooriaeksami osa maksab minu meelest sellest summast 31 €) ja see tasutakse üldiselt teooriaeksamile minnes ning kviitung võetakse hiljem sõidueksamile lihtsalt kaasa.

Nüüd saan natukene rahus hingata. Oeh.
Fotograaf: V. Laurila

No comments:

Post a Comment