ARHIIV

22/06/2016

Suvi ilma rinnahoidjateta? #pesulaud

Olen tähele pannud, et mida aeg edasi, seda mugavamaks ma muutun. Niisama särgikesi on kõige lihtsam kanda. Võimaluse korral ma vist käiks ainult öösärgis ringi... Ehk on asi hoopis selles, et mida aeg edasi, seda laisem ma olen või seda rohkem on mu ülaosa kokku kahanenud? Igatahes järgneva teemaga on ehk osad inimesed minuga eri meelt.

Kas suvel võib käia palava ilmaga ilma rinnahoidjateta või mitte? Minu meelest võiks. Aga mina olen ju see, kes eelmisel aastal tahtis sõbranna ka nudisti randa viia (vihma hakkas sadama ja see reis jäi ära, peamine põhjus nudistiranda minekuks oli see, et ma vihkan rante), seega see on ainult minu isiklik arvamus. Kas rinnahoidjate kandmine oleneb sellest kui suur on naise ülakeha või kehakaal või hoopis otsekoheselt küsides, kui silmatorkavad need nibud seal pluusi all on? Kas kuskil on mingi etiketireegel, mis rinnahoidjate kandmist täpsemalt määrab? Ma pole mingi suurem asi feminist, et peaksin naiste õiguste eest hirmsal moel seisma ja oma paljast ülakeha selle nimel näitama, vaid arutlen kõike oma peas nüüd puhtalt uudishimu mõttes. Teoorias peaksime elama me vabal maal, aga kas selline asi on ikkagi justkui liputamine avalikus kohas? Seadusega seda ometi ei karistata, aga osad inimesed vaataksid kindlasti viltu... Talvel on lihtne, keegi ei näe kuidagi läbi jope.

Kui ma elaks üksi siin maailmas, siis ei kasutaks ma rinnahoidjaid mitte kunagi.
Teismelisena poleks ma iial arvanud, et ma täna nii mõtlen. Okei, imetamise ja raseduse ajal olid need asjandused mugavad ja toetavad... Aga mul ole vaja enam sellist tuge. Ilmselgelt ma tunnen praegu lihtsalt ühiskonna survet ja tean, et viisakuse pärast peaks neid ikka pluusi all kandma. Niisiis olengi avastanud pitsist (ilma tugedeta) pesu. Polsterdatud variante olen ainult peokleitide jaoks säilitanud. Mulle tuli meelde see, kuidas bikiinides võib oma keha esitleda, kuid pesu väel on see hoopis muu tase. Tegelikult on see ju sama asi. Või mitte?

Kas keegi veel kannab neid spagetinööridega toppe? See on kõige mugavam riietusese üldse. Sobivad kõigega. Kannan selliseid toppe pidulike pükste kui ka pidžaama ülaosaks, alumise kihina pluusi all ja palavate ilmadega lihtsalt niisama. Pean tunnistama, et vahel on juhtunud küll nii, et kiirustan lastele lasteaeda järgi ja siis hiljem märkan, et ups, pooled riided jäid selga panemata (ehk rinnahoidjad). Tekib korraks selline tunne nagu oleks üks käsi puudu, sest meid - NAISI on ju õpetatud kandma rinnahoidjaid juba teismeliseeast saadik. Kandsin rinnahoidjaid isegi raseduse ajal, sest kuulsin, et muidu vajuvad ära... Mäletan kui sain oma päris esimesed rinnahoidjad, olin väga uhke.

Teate miks? Sest mind narriti põhikoolis pesulauaks. Olin päris kaua peenike ja kui teistel klassiõdedel olid juba naiselikud keha, siis minul polnud!
Ma vist peaks uksele teipima kaks sõna: "Võtmed!" ja "Rinnahoidjad". Et no kumbagi maha ei unustaks. Vahel on ju juhtunud.

Hetkel on kuum teema arutleda selle üle, kes on stiilne, maitsetu või niisama nõme. Inimesed pidid ju tegelikult hoopis kõrvadega armastama, mitte silmadega! Aga teisi arvustada on nii lihtne. Mina mõtlesin, et mis oleks päriselt minu silmis maitsetu ja avaldasin arvamust, et minu meelest on koledad need lühikesed teksad, mille kanniäär välgub ehk siis pool tagumikku on paljas. Jube ju! Ja kõige naljatipuks avastasin, et mu koduteksad on just sellised, mis kipuvad mingil hetkel kaenlaauguni üles tulema ja lõpptulemuseks ongi see stiilitundetu kodukana, kes mulle endale ka ei meeldi. Aga seda ainult nelja seina vahel. Helsingi tänavale nii ikka päris ei läheks! Aga maitse asi, mõni näed läheb...

Mõtlesin kevadel juuksed natukene lühemaks lõigata, aga see plaan jäi ära, sest nii saan ma käia rohkem erinevatel fotosessioonidel. See on minu hobi, mõni teine ehk maalib või lööb trummi - mina käin pildistamas. Ütleme nii, et õnneks mul on pikad juuksed, nõnda saab pool keha kenasti ära varjata. Mõni mõtleb, et topless fotod on väga paljastavad ega teeks neid mitte kunagi, aga kui juuksed on pool meetrit pikad, siis pole siin küll midagi ebasündsat näha. Lisaks sellele olen ma pärast kahte imetamist uuesti #pesulaud. Nii, et jah!

Ahjaa, mõne meelest on mustad sukkpüksid ka maitsetud, aga minu meelest mitte. Lisaks sellele must värv peaks ju visuaalselt peenemaks tegema. Tundub, et see nipp pole ainult müüt.

Head nimepäeva mulle!
Fotograaf: M. Kauppinen

3 comments:

 1. Nii ilus oled!😊
  Ja olen Sinuga ühte meelt- Ei pea, kui Ei taha! Ise Ka tihti ei pane rinnahoidjat kleidikese alla. Kelle as see peaks olema? Vb kui ümber valge kelit selja siis kentsaks, Aga muidu ei ole ju vahet..😊

  ReplyDelete
 2. Mina kasutan ka oma lamedat rinda ära ja teatud avara dekolteega kleitide ja pluuside alla rinnahoidjat ei kasuta. Mina ise muidugi olengi lameda rinna fänn, jube mugav;) Kuid vahel olenevalt riideeseme materjalist kasutan nibukaitsmeid, et asi väga vulgaarseks ei lähe.

  ReplyDelete
 3. Toredat nimepäeva sulle!! <3

  ReplyDelete