ARHIIV

01/06/2016

Postitus argielust, eelkoolist ja autokoolist

Millega ma tegelen hetkel? Põhikohaga olen autokoolis ehk üritan võimalikult kähku sellega ühele poole saada, et ei juhtuks nii nagu eelmine kord. Käisin ju (vist?) 17-aastaselt Tartus autokoolis ja tegin kooli poolt ette määratud teooriatestigi ära. Ka sõidutunnid sain tehtud, aga mina ju olin see tarkpea, kes tol korral viimasel hetkel põdema lõi ja lihtsalt seepärast, et kartsin, et ma ei tee päris eksameid ära ja nõnda ma jätsingi asja katki. Jah, see polnud ilmselt parim otsus.

Lisaks sellele ma olen hakanud kartma, et teised autod tahavad pidevalt minu auto peale sõita. Nagu hirm või midagi taolist. Aga kõigest sellest kunagi hiljem. Praegu kirjutan blogipostituse valmis ja siis lähen lasen teha endast passipildid, mis on mul autokooli jaoks vaja ning juba kell 11 algabki mu esimene sõidutund. Kirjutan kindlasti autokoolist ja täpsematest hindadest kunagi hiljem! (Kui ma just jälle kartma ei löö ja kõike pooleli ei jäta - EI, see pole enam variant!)

Eredamaid hetki argielust: Eelkool lõppes ametlikult ära ja võimlemisega on ka esinemised juba esinetud. Sellega seoses meenub mulle, et olen kirjutanud mustandina eelkoolist pika postituse, mille võikski avaldada. See on muide tõsi, et enda vananemist ei pane muidu tähelegi, aga kui laps juba kooli läheb, siis hakkan küll mõtlema, et oot kui vana ma juba olengi?!

Ma üldiselt teistest inimestest blogisse pilte ei pane, aga leidsin ühe kena võtte, kus pildil olevad lapsed on seljaga kaamera poole ja kellegi nägu pole näha. Eleanora on täpselt keskel oma lille ja tähtsa tunnistusega. Pärast seda ametlikku osa said lasteaialapsed lastevanemate ühingu poolt jäätised. Lasteaia juhataja jagas lastele eelkooli õpetajaga eelkooli tunnistused ehk läbitud on 700 tundi õpetust:
Hetkel on meil kuumad suveilmad, kuid juba homsest hakkab ikka "päris" suveilm (läheb jahedaks). Suvega tuleb meelde, kuidas Eleanora kartis väiksena meeletult putukaid, eriti kärbseid. Poisid on ikka nii erinevad. Nii mängitakse meie õuel sipelgatega:
Eks ikka on tore leida just pestud puhaste riiete küljest paberitükke pesumasinast... Kes siin oma minijalgadel mängiski vetsupaberiga hiljuti... Vihje: Lennart...
Tegelikult tegime me suure sammu ja lõikasime poisi paruka maha. Eks mul oli raske ja võõras alguses vaadata teda, aga suvel selle palavaga on muidugi lühikeste juustega kergem. Puhtalt lapse enda heaolu pärast. Ma proovisin tegelikult päris alguses talle gängstä-soengu teha ja punusin kalasabad ning lubasin iga päev patse talle tegema hakata kui me juukseid ära ei lõika, aga paraku nägi ta nii armas tüdruk (?) nendega välja, et oli vaja ikka selle pahmakaga midagi peale võtta. Minu lohutuseks kasvavad juuksed tagasi.

Nii me siis kolmekesi (Lennart koos emme-issiga) ja masinaga saime kuidagimoodi hakkama, seekord natukene ehk liiga lühikeseks, kuid proovisime siiski ühtlast tulemust saada kui arvestada, et talle tegelikult see juuste lõikus eriti ei meeldi veel. Eks harjutamine teeb meistriks.

Enne ja pärast pildid:
Ja nüüd ma lähengi sõidutundi ja pärast seda algavad kohe järgmised teooriatunnid ning ilmselt olen ma seal autokoolis kogu päeva.

Ärge unustage osaleda eestlaste jaanipeo tasuta piletite loosimises!
Kliki pildile

3 comments:

 1. Oi palju ōnne Ellile!! Kutt näeb oma uue sonksiga ikka palju mehisem välja ;) Sulle aga jätkuvalt- nael kummi!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma nimetan seda soengut tavaliseks eestlaste siilikaks :D

   Delete
 2. Soovin ka edu sulle autokoolis ;) Võta rahulikult ja kindlat meelt, ei nad ei taha sulle otsa ega peale sõita :D Usu, nad väldivad seda :D
  Poisi sonks on väga hästi välja tulnud :)
  Päikest!

  ReplyDelete