ARHIIV

08/06/2016

Kui blondiin ei tea, mis on "jarru"

Täna oli mu neljas sõidutund. (Need sõidud ei lähe enam arvesse, mis Eestis kunagi sada aastat tagasi tegin.) Kokku pean läbima 17 x 50 min ehk pärast tänast on 13 tundi veel jäänud. Teooriat aga 19 x 45 min. Olen lõpuks ometi netis isegi mõned teooriatestid läbinud ka, kuigi alguses tundus see suht võimatu ülesanne. Ehk hakkab nii midagi isegi meelde jääma.
Ma teen tavalised load (mitte automaatkasti - nagu alguses planeerisin, et oleks ikka lihtsam) ja autoga seoses sõnavara on mul siiani suht suur null. Eesti keeles aitab mul pedaalide järjekorra meeles hoidmiseks ainult laulu sõnad "sidur-pidur-gaas-gaas". Päriselt. Kas ma olen ainus?

Eelmisel nädalal sain teada, et soome keeles sidur on "kytkin". Aju muidku tõlgib juhendusi ja käske eesti keelde ümber ja teinekord on mu juhtmed autoroolis ikka väga pikad.

Esmaspäeval õpetaja käskis pidurdada, sest ees ootasid meid STOP märk ja joon, aga ma läksin täiesti lukku, ma ei saanud enam aru, kus ma olen, mis on pidur või jarru ja ma ei teinudki midagi. Ja ülejäänud aja siis mõtlesin muidugi, et kui mitu suurt viga ma veel tegin või teen.

Siin on mu autokooli sõiduauto Audi:
Minu suurim viga pidi olema õpetaja sõnul see, et ma tahan sõita ilma eksimusteta ja teha kõike 
õigesti. KOHE. No ega see pole mingi uudis minu puhul. Kui ma kunagi tõesti endale auto saan, siis ei julge ma vist koos lastega küll esimesed paar aastat sõita.

3 comments:

 1. Miks ei lähe Eestis läbitud autokool arvesse? Minu teada autokooli tunnistus ei aegu ja saab ka päris mitu head aastat tagasi läbitud tunnistusega arki eksamile minna.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sellest on peaaegu 10 aastat möödas ja mul on nii kui nii vaja harjutada sõitmist, sest ma ei mäleta suurt midagi. Seega on hea, et pean kõik sõidutunnid läbi tegema.

   Delete
 2. ...kōlab kuidagi tuttavalt,😎
  Mina ajaisin parem ja vasak isegi segamini.

  ReplyDelete