ARHIIV

12/06/2016

Jaanipidu Soomes - kas parem kui varem?

Ma küll ei tea, milliseid tipphetki erinevad telekanalid üritusest edastavad, aga minu meelest oli sel aastal kohale tulnud palju rohkem viisakamaid inimesi kui eelmisel aastal. Korraldus ja lava olid samuti paremad. Ma ei pidanud kuskil järjekorras ootama.

Alustan näiteks sellest, et tahtsin Venno Loosaarega selfit teha:
Venno võttis kohe oma paberid ette ja ütles, et keegi pole veel naiste saapaviske võistlusesse end registreerinud. No muidugi ma siis kohe tegin seda. Ja kui võistlus algas, siis olin ma võistlejatest esimene! Ma ei tea, kas see oli tark tegu, aga vähemalt ei visanud ma seda saabast endale ega ka kellelegi teisele pähe (nagu üks teine kogemata)... Olen sirvinud täna erinevaid galeriisid ja videoklippe ning märkasin, et Postimees on mu viske isegi salvestanud. Kahjuks mina kui võiduhimuline inimene midagi ei võitnud. Aga see-eest meie pere sai esinduslikult sangpommis 2. koha ning auhinnaks veerand kasti õllesid, mida me oma tuttavate ja sõpradega alko-alal lahendasime, kuigi ma ju õlut tavaliselt ei joo. Ma ei taha tegelikult alkoholi tarbimist propageerida, aga räägin nii nagu asi on. Ja mainimata ei saa ka jätta viktoriini auhinda, milleks oli pisike veepüss. Viktoriini auhinnad olid üldse geniaalsed: randmepael, millega saab Kirde saia 0.20 senti soodsamalt, tühi kilekott, nokatsid jne.

Siin on minu kuulus elu esimene saapavise (ise jube õnnelik):
Piltidel paistab ere päike, kuid tegelikult oli ilm päris jahe. Vihmakeepe meil siiski vaja ei läinud. Lootsime parimat, valmistusime halvimaks. Korraks sadas küll vihma, aga lõpuks muutus taevas täiesti selgeks. Vedas!

Esinejad olid head, aga mind isiklikult tõmbas eelmisel aastal Meie Mees rohkem käima. Eks see ole maitse asi. Muidugi fännasime me ka eile kõiki esinejaid, kelleks olid Karavan, Karl-Erik Taukar ja mõnus Smilers. Seekord jõudsime viisakalt pärast kella 1 juba koju. Kuhugi afterpartyle ega ööklubisse me ei läinud. Äkki keegi lugejatest võib seda Riihimäe ööklubi osa kommenteerida?
Tulime jaanipeole neljakesi ehk mina, mu sõbranna ja mehed. Alko-alale sisenedes küsiti paar korda dokumenti ka, aga ma olen juba harjunud sellega, et mõne arust ma ei näe veel päris 27 välja.
Sõime muidugi šašlõkki, maksis 12 eurot ja minu vardasse oli sattunud paar natukene kärssanud tükki, midagi erilist see polnud. Friikad tundusid kuidagi eriti soolased, aga kõige märkimisväärsem oli sinep, mida ma endale korralikult taldrikusse valasin. See oli ikka korralik Eesti sinep vist, sest ma olen juba harjunud sööma Soome mahedat nagu dipikastet. Nälga meist keegi ei jäänud ja mahtusime kenasti kõik laua taha sööma.
Mis mulle meeldis, mis mitte?
+ lastele oli tegevust: batuut ja mingid imesuured pallid (millest ma unustasin pilti teha)
+ tundus, et ürituse ala oli suurem võrreldes eelmise aastaga
+ lava oli parem
+ õhtujuht Venno Loosaar oli väga lõbus ja kaasahaarav
+ polnud väga pikki järjekordi
+ seekord müüdi ka erinevaid maiuseid ja kohvi
+ süüdati korralikult jaanituli (mina külmavares läksin liiga lähedale ja sain mälestuseks jakile augu)

- pidu lõppes liiga vara ära, keegi dj oleks võinud veel jätkata paar tundi pärast viimast esinejat
- šašlõkk oli minu mälu järgi eelmisel aastal parem (või polnud mul seekord kõht nii tühi?)
- üks väike siider maksis 7 eurot, võin küll nuriseda, oleks võinud olla soodsam

Üllatav ja tore uudis oli see, et reklaamiti juba järgmist suvefestivali Soomes, mis toimub 13. augustil (aga ma ei tea veel kus)! Oleks tore ka sinna minna, sest seal on palju rohkem erinevaid esinejaid nagu näiteks Tanel Padar & The Sun, Meie Mees, Ott Lepland, Antti Kammiste (ja mõned veel, kuid ma ei mäleta, kes).

Kes veel käisid eile jaanipeol, kuidas meeldis?

3 comments:

 1. Väha nõme oli see et alko alal oli ka lapsi. Ei saanud pihta milleks siis meilt dokumente küsiti.

  ReplyDelete
 2. Vaata eilsest, st 29.juuni Kanal2 Suvereporterit. Saapavise täiesti olemas ja tundsin selle esimese viskaja kenasti ära ;-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei näe tasuta (või ei oska lihtsalt?) netist Kanal 2 klippe, aga keegi isegi juba eile mainis mulle, et mind nähti JÄLLE - kurikuulus saapavise :D

   Delete