ARHIIV

06/04/2016

VAKAVA ja Helsingi ülikool

Printisin välja just 196 lehte artikleid, mille põhjal (kui saan ikka kutse) kutsutakse tegema sisseastumiskatseid Helsingi ülikooli. Materjali lugemiseks on aega mõni lühike nädal, sest katsed on juba mai alguses. Õnneks soome keele testi ma ilmselt ikkagi sooritama ei pea, sest õppisin juba soome keeles ameti - kasvatajaks (kes täpsemalt tahab teada, siis: lapsi- ja perhetyö perustutkinto). VAKAVA kohta rohkem soomekeelset infot leiab netist ja ka materjal on seal kenasti üleval. Kuna kooli tahtjaid on väga väga meeletu arv, siis see rikub veidike mu motivatsiooni.
Ma sooviks käsitööõpetaja ameti suunas liikuda ja avastasin, et kui mingi ime moodi saan kirjalikust osast läbi, siis peaksin ma tegema valmis ka MOBILE. No ma tean ainult beebi "mobile", mis võrevoodi kohal mõmmidega tiirleb. Ei tea, kas olen üldse õigel teel... Ohh jah. Aga otsustasin, et õpin need pikad artiklid ära ja anna nendast parima. Pole nagu muud valikut.
Kas keegi on käinud või läheb sel aastal tegema Helsingis VAKAVA-testi? Andke nõu!

Ei maksa siis imestada kui ma seda blogi väga tihti aprillis just ei kirjuta, ilmselt ma üritan tuupida neid soomekeelseid asju pähe või lihtsalt närvitsen, et kuidas ma küll kooli sisse saaks. Ja no kui ei saagi, siis lähen sügisel vast tööle. Ainult nõme on see, et ma tegelikult tahaks õppida seda ala ja oleksin meeletult pettunud kui sisse ei saa. Kuigi see pidi täiesti tavaline olema, et Helsingi ülikooli proovitakse kasvõi 5 aastat järjest sisse saada enne kui õnnestub... Eks näis, mis minust saab.

8 comments:

 1. Palju edu sulle sisseastumisel!
  PS! Väga ilus oled. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh.
   Eks ma õpin ära, aga sellest ei pruugi piisata. Võõrsõnade seletuste pähe õppimisega on probleeme näiteks...

   Delete
 2. Minu poolt ka palju edu!! :)

  ReplyDelete
 3. Ma mäletan, et kui vahetusüliõpilasena Helsingi ülikoolis õppisin, siis kohalikud soomlased rääkisid, et sinna on raske sisse saada ja et nad peavad sisseastumisel tegema raske testi, milleks mitu kuud õpitakse. Aga tean, et sa oled väga sihikindel ja tubli! Soovin edu õppimisel ja katsetel!

  ReplyDelete
 4. Käin aeg-ajalt Su blogi lugemas ja tahtsin soovida edu ülikooli sisse astumisel ! Kindlasti on raske vōōras keeles õppida aga küll see lihtsamaks muutub :) Endalgi on plaan õppida uus amet paari aasta pärast :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, ega see soome keeles õppimine asja just kergemaks ei tee alati :D teesklen, et saan kõigest aru. No peaaegu saangi :)

   Delete
 5. Ma arvan, et ei ole kahtlustki, et sa sellega hakkama ei saaks. Ja kui kooli sisse ei saa, siis kogemuse võrra saad jälle rikkamaks! Ja muidugi teadmistes ka :) Hoian pöialt!

  ReplyDelete
 6. Hoiame ka pöidlaid ja varbaid!

  ReplyDelete