ARHIIV

10/04/2016

Pilte viimasest fotosessioonist

Kuna ma ei jaksa lugeda kogu aeg sisseastumiskatseteks neid pikki artikleid, siis tahtsin tegeleda korraks hoopis millegi muuga. Mõtlesin märtsikuus, et saan paar korda veel modellina kaamera ees olla, aga neerupõletik tuli ja arvas, et jääb ära. (Ma pole sellest pikemalt kirjutanud, aga see põletik tuli uuesti tagasi.) Paari fotograafiga olid juba isegi ajad kokku lepitud ja mõtlesin ka oma sünnipäeva puhul nii öelda kingitusena huvitavamaid mustvalgeid pilte endast lasta teha, aga läks nagu läks. Ega see võimalus pole tegelikult kuhugi kadunud, nii kui ma natukenegi end liigutada millalgi jaksan ja paremini end tunnen, siis viime ka uued plaanid täide.

Mu viimane fotosessioon oli veebruari keskpaigas ning fotograaf siiani saadab mulle osasid pilte ja nagu näen, siis ta vahepeal tuunib neid maru hoolikalt. Isegi natukene liigselt (minu silmade läbi), aga eks igal fotograafil on oma stiil ja kõik vajavad kogemusi, et õppida. Mulle sobib olla see katsejänes kaamera ees, sest ma võtan seda protsessi hobina. Ma olen küll öelnud, et poseerides tekkinud nahavolte, tselluliiti ega sünnimärke ei töödeldaks nähtamatuks, kuid mõni fotogaaf teeb ikkagi, mis tahab - meigib vajadusel ka mu nõiaks. (Neid pilte ma siiski ei avalda veel.) Ja minule ka kõikide tegijate stiilid ei meeldi, kuid kuna mul oli tasuta fotosessioon, siis olen lõppkokkuvõttes ikkagi rahul, et keegi teine mu piltidega viitsib nii palju vaeva näha. Mina saan endale mälestuseks erinevaid pilte ja eks ikka kogemust ka. (Jäin praegu mõtlema, et mis ma selle kogemusega ikka tegelikult peale hakkan...)

Olen üksikuid pilte varem postitustesse juba lisanud (ja ka Instagrami). Näitan nüüd mõned võtted veel, mis me viimasel korral tegime. Nagu näha, siis mu lemmikvärv on vist must... Ja mina näen nendes piltides tihti ainult seda kui valesti ma vahepeal poseerin. Oleks võinud ju käe sinna panna ja teha teist nägu ja nii edasi... Aga kümne aasta pärast arvan ma kindlasti juba teisiti. Järgmisena oleks plaanis teha pilte looduses, vahelduseks mujal kui ainult stuudios.
Fotograaf: A. Pesonen

2 comments:

 1. Kustkohast nii vahvat varju saab soetada?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei teagi, valgeid varje saab vist pulmakleitide poodidest ehk tellida?

   See vari oli fotograafi oma. Nagu ka pildil olevad kübar ja punased kingad :D Fotostuudiotes on palju rekvisiite, mida saab kasutada (vähemalt nendes, kus mina olen käinud).

   Saladuskatte all võin öelda, et see pitsist vari oli tegelikult hoopis helesinine, aga see värv ei sobinud mulle üldse, seega fotograaf töötles selle mustaks :)

   Delete