ARHIIV

15/04/2016

Lastega kodus: poemäng, kineetiline liiv ja sädelevad plastiliinid

Ma pole ammu otseselt argielust midagi postitanud ja üleüldse olen fotoka kasutamise justkui ära unustanud. Seisab see kenasti ühel kõrgel riiulil ja sinnapaika kogu pildistamine jääbki.

Vahepeal on perioode, mil ma ei viitsi peale puslede ja rongiradade muud tehagi (või lastele tegevuseks pakkuda), kuid siis tuleb meelde, et muid mänge on ka olemas. Esmaspäeval koristasin lastetuba (paar korda kuus teen põhjalikuma sorteerimise) ja mõtlesin, et toon ühe mänguköögi (meil on garderoobis kaks möngukööki, kus on kodunurk) ja ehitan sellest väikese poenurgakese. See oli täitsa hea lahendus, sest nii 2-aastane Lennart kui ka 6-aastane Eleanora saavad seal kordamööda jaole. Kuna Eleanoral käivad nii kui nii vähemalt 3-4 korda nädalas sõbrannad külas, siis see mäng sai meie juures kohe populaarseks. Vaheldus Barbie-mängudele.
Olen ammu kuulnud ka sellisest imeasjast nagu kineetiline liiv ja Eleanora sai juhuslikult võimaluse mänguasjapoes käia ja seal valis ta endale kuldse liiva. Väike kogus maksis umbes 20 eurot ja kuna kuldset sädelust pildile ei jäänud, siis alguses jäigi selline mulje nagu oleksime võinud liivakastist ka niisama liiva tuppa tuua. Tegelikult on kineetiline liiv muidugi parem, sest see hoiab ilusamini vormi ega määri käsi, kuid seda säilitada ja koristada on väga... nõme. Ma annan alati lastele mängimiseks topse ja mängunõusid, et ikka kauem neid ühe tegevuse juures hoida. Aga see liiv, mis ikka vaiba sisse kukub, seda väikest kogust ma enam naljalt üles ei viitsi võtta. Ja nõnda see liivakogus vaikselt vähenebki. Aga lastele väga meeldib. Ja Lennartile meeldis koristada ka (vaene laps peab koristama, ise haigena kodus - aga oi, kuidas ta nõuab alati tolmuimejat enda kätte):
Kõik, mis sädeleb, see leiab meie kodus koha. Nagu ka sädelevad plastiliinid (juba komplekt number kaks), millest voolitakse mininukkudele kleite ja tehakse kooke. Tegelikult Eleanora on Ipadist (Youtube-kanalilt) Frozen Elsa Play Doh - videosid vaadanud ja ammu rääkinud, et milliseid plastiliine on tal täpselt vaja ja kuidas neid kleidikesi siis nukkudele tehakse. Nendest videodest saigi ta inspiratsiooni. Kui plastiliini värvid maru sassi lähevad, siis tuleb hakata ootama ja nuruma kuna keegi jälle "puhtad" plastiliinid ostab. Seni tuleb mõnda aega vahel ka kirjudega hakkama saada.
Lennart voolib samal ajal vormidega erinevaid kujukesi või teeb vorste, mida muidku lõikab:
Selline kokkuvõte siis sellelt nädalalt. Hakkame kõik vaikselt toibuma (kes köhast, kes nohust, kes palavikust, kes niisama). Täna on vist esimene õhtu, mil mu pea peaaegu ei valutagi. Jee.

3 comments:

 1. Ma läksin kohe elevile seda postitust lugedes, sest sädelev plastiliin JA printsessid - parimat kombot ei õnnestuks Leenule leida. Hakkasin kohe õhinaga otsima kas Prantsusmaalt või Saksamaalt ka saaks, aga ei leidnudki :(

  Igatahes väga vahva!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Neid printsesse oleme ostnud nii Soomest kui ka Eestist (nii kallid - minu meelest üks nukk kahe kleidiga peaaegu 20 eurot kui ma ei eksi!). Laevas olen ka vist näinud...

   Sädelevat plastiliini on siin Soomes meie kandis ainult ToysRus mänguasja poes. Tavapoes on ainult tavalised. Ja nagu nägid, siis lingitasin täpselt selle video ka postitusse, mille järgi minu laps sellesse plastiliinimaailma süvenes :)

   Delete
 2. Plastiliin on meil ka väga popp, riideid siis tehakse neile nukkudele või ka ponidele.

  ReplyDelete