ARHIIV

16/03/2016

Lihvisin kunagi köögitooli...

Mäletab ehk keegi? Eelmise aasta lõpus tuli mul ühel õhtul megahea idee hakata toolidelt liivapaberiga musta värvi maha lihvima. Pikk jutt, mis jutt... Leidsin isegi postituse selle kohta. See lõppes sellega, et ma ei viitsinud enam lihvida. Mõne tunni lihvisin ja arvasin, et eks ma "homme" jätkan, aga arvata võite, kas minus on tõesti nii kannatlikku inimest, kes jaksab kuute tooli käsitsi üksinda lõpuni lihvida.

Lühikokkuvõte: Ostsin kirbukalt mingid mõttetud valged toolid asemele. Vanad tuunitud tooliraamid said endale spray-värviga valge kasuka, aga jube koledad jäid. Ja kuna ma pole viitsinud asjaga üldse tegeleda, siis säästsime siiski igaks juhuks (külaliste pärast) kolm vana tooli ka. Nüüd meil on siis selline kooslus köögis:
Tooliraamid enne:
Siis kui sõbranna käis eelmisel nädalal kohvil:
Kusjuures me kumbki kohvi ei joo, kuid ma suutsin ikka järgmise presskannu ära lõhkuda. Seda pestes muidugi, muidu mul poleks seda vaja olnud puutudagi. Aga minu mälu järgi olen ma nüüd vist 3-4 presskannu katki teinud, nii et hakkab vaikselt juba hing täis saama. Õnneks meil on kapslimasin ka, seega külalised päris tühja kohvitassi kõrval kooki sööma ei peakski.
Ja selle nädala teemade jätkuks mainin ikka ära, mis mind nüüd järgmiseks vaevab. Ma ei viitsi enam noore inimesena ainult tervisehädadest blogis kirjutada, seega tulingi nüüd kohe hommikul netti, et blogi kirjutada seni kuni arstile saan helistada ja küsida, et kas mu hemoglobiin oli tõesti esmaspäevaste vereproovide järgi ainult 105 ja miks keegi mulle midagi ei öelnud. Netisüsteemis on www.omakanta.fi leht, kuhu kantakse sisse uurigute tulemusi (mis mul haiglas võeti) ja nii ma siis ise üritasin enda näite tõlkida põhjatu interneti abil ja vaadata, et enamus numbreid on kõik üle või alla normide... No nii, igatahes kohe avanevad liinid ja saan helistada...

Aga lõppu leidsin veel ühe pildi meie väikesest köögist. Paar nädalat tagasi ärkasin ma hommikul ehmatusega, sest pisem polnudki mu kõrvale tulnud (tavaliselt ta ju alati seikleb öösiti). Tema oli hoopis kööki läinud ja kapini roninud. Kell oli 6:10 ja keegi sõi seal kenasti kaeraküpsiseid... Võin omad järeldused teha, kuidas ta sinna ronis. Hiljem kui olin ta riidesse pannud, siis ronis ta ikka ja jälle sinna tagasi (siis ma olin juba kaval ja tegin pilti ka):

6 comments:

 1. http://www.coloratum.ee/autentico-kriidivaumlrvid1.html

  Soovitan selliseid värve :) Ei ole vaja lihvida ega midagi. Kuna värv on suhteliselt paks siis katab kenasti igasugu ebatasasused ka ära. Mul on kodus päris palju vana mööblist üle värvitud ja väga kaunis tulemus on.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tänud hea vihje eest!
   Ma polnud varem kuulnudki nendest kriidivärvidest midagi. Peaks täitsa proovima teinekord :)

   Delete
 2. Jumalast teemast välja aga ei tea kas soomes kõik korterite köögid ühesugused, kunagi kui mehe juures käisin soomes siis tal oli täpselt samasugune köök :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. On jah köögimööblid suht samasugused :D tegelikult me elame VVO korteriühistu korteris ja neil on tõesti kõik sama #nõmedad :D hmmm... tavalised.

   Delete
  2. (Y) minujaoks nii huvitav avastus kuna olen ainult ühe korra soomes käinud :D

   Delete
 3. Väga ilus köök sul mul meelest :D Laud vähemalt ilusti sätitud.
  Armas pisike ka ;)

  ReplyDelete