ARHIIV

30/03/2016

Kas oled anorektik, FIT või miski muu?

Järsku avastasin end maailmast, mis defineerib inimesi kui lihatükke. Välimus välimuseks, aga siiski taipasin hiljuti, et kui üritatakse tervislikult toituda ja meeletult trenni teha, siis hakkab iga sõna ette tekkima FIT. Vormis? Trimmis? Lihastes? Mul on tekkinud juba vastuoluline tunne seoses selle eesliitega. Ollakse näiteks kehaehituselt sale, aga trenni tehakse nii vähe, et lihased ei turritagi keskkohast välja - see tähendab, et raudselt näljutatakse end. Mõistan ka seda, et paljude eesmärk (ehk ka minu?) on leida tasakaal ja olla nii vaimselt kui ka füüsiliselt tugev, elada hästi tervislikult, et oma kehast maksimaalne heaolu leida. Kuid samas on ka päris palju neid inimesi, kes lihtsalt treenivad enda lihaseid ja tahavadki lihtsalt näha välja piisavalt FIT, mitte miski muu.

Tavaliselt ma ei jaga netist leituid pildikesi, kuid see on lihtsalt nii tõsi:
Allikas: Facebook
Ühtlasi ma vihkan juba lauseid kui mulle heidetakse ette seda, et tegelen enda vaimse poolega ehk mul on vahel aega mõelda omi asju. Ma olen otsustanud, et ma ei räägigi enam sel teemal teistega. See kui oma mõtted pidevalt töösse uputada või teeselda, et neid pole olemas... No andke andeks, aga minu meelest on see vale.

Kas teadsite, et isegi keskajal elanud inimesed olid meist vaimselt palju tugevamad? Just sellepärast, et nad tegelesid iseendaga. Vaadake enda sisse, mitte ärge elage hektilist elu joostes ühe kohustuse eest järgmist täitma. See on vale, varem või hiljem saab seda ka omal nahal tunda. Miks küll - me tänapäeva inimesed oleme nii puntras omadega? Sest meil on kogu aeg kiire. Me teeme oma elu kiireks. Võtame vastu palju kohustusi, laene, töid. Tahame olla võrdselt kõige paremad. Ma olen teinud praegu oma elust sellise, et mul poleks kiire, et saaksin olla lihtsalt rahus. Ja mis kõige tähtsam? Ikka oma väikese pea seest algab kõik see tähtis. Seega mina kavatsen küll tegeleda iseendaga.

Sain nüüd 27 ja otsustasin esimest korda, et see aasta tuleb minu aasta. Kuna mind on juba varem huvitanud kõik, mis on seotud vaimse tervisega ja psühholoogiaga, siis otsustasin, et hakkan ka lugemiseks aega leidma. (Soome keeles lugemine tuleb nii kui nii kasuks ma arvan.) Tavaliselt ma selliseid eesmärke endale ei sea, aga ma ei taha olla see peata kana, kes tänapäeva maailmas "orjab" teha tööd ja ei tea lõppude lõpuks, kes ta tegelikult on.

1 comment:

  1. Väga õiges suunas liigud oma mõtlemisega! Mina selles vanuses tormlesin siia-sinna ehk siis lahmisin ja kulutasin end...

    ReplyDelete