ARHIIV

09/03/2016

Arstile

Eelmisel esmaspäeval käisin kilpnäärme näitude kontrollimiseks vereproovi andmas. Ei viskanudki susse püsti seekord...

Tulemused 29.02.2016:
TSH - 6.51 (norm 0.5 - 3.6)
T4V - 11 (norm 9 - 19)

Jälle terve nädal (rohkemgi veel) on mul olnud väike palavik 37.2 - 37.3. Praegu ka. Sunnin end ikka trenni tegema. See on ainuke viis, et sooja saada. Viimati detsembris mu näidud olid:
TSH - 0.0012
T4V - 14
Sain tänaseks arsti aja. Ootan hetkel ukse taga. Eks näis, kas saan targemaks või jätkatakse ootamist ja olukorra jälgimist nagu kombeks...

Eelmisel nädalal tegelikult oli mul nii jubedad alakõhuvalud, arvasin, et lõhken. Rase pole. Testi tegin. Päevad hakkasid ja need olid seekord megahullud. Vastik nädal. Panen pildi ka paistetusest, mis ei alanenud isegi hommikuks:
Sellised lood siin... Mitte midagi erilist.

9 comments:

 1. Mul on päevade ajal alati kõht punnis ees ja ma tean, et täpselt parajaid pükse ja seelikuid sel ajal selga ajada oleks enesepiinamine - tuleb kasutada venivast kangast või tiba suuri riideid, et need kõhtu liialt ei pigistaks, kuma kõht on siis niikuinii õrn, hell ja tihti selliseid valusid täis nagu keegi pussitaks iga natukese aja tagant uuesti... Rääkimata sellest et päevade saabumise tunnen ära seletamatu ja äkilise kõhulahtisuse järgi, mis on esimene ööpäev äge ja garanteeritud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul tavaliselt pole ühtegi probleemi seoses naiste asjadega. Väike turse ehk küll, kuid mitte sellist valu.
   (Ok pärast sûnnitusi on olnud jah teisiti, aga nüüd on väiksem laps uuba üle 2a ja ma taastunud.)

   Nii jube, et paljud naised peavad iga kuu kannatama ja valutama...

   Delete
 2. See kilpnäärmeteema ikka täitsa tume maa... Margol vilksas korra et mingi näit kôrge. Anna teada kuis läks! Loodan et hästi...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nagu arvasin, arsti juures lihtsalt öeldi palju pean rohtu võtma (türoksiini siis) ja aprilli alguses pean kohe uued vereproovid tegema.
   Kilpnäärme alatalitlusega (arst ütles täna) nad erilisi uuringuid ei tee, vaid ootavad, et näidud paika läheks. Loodan nüüd, et vereproovis selgub nii TSH näit kui ka T4V, mitte ainult üks neist. Lisaks sellele pole ma kunagi mäletanud ja julgenud nõuda ka T3 provi, mis on samuti tähtis.

   Ehk siis "JÄLGIME OLUKORDA" moto siin Soomes jätkub...

   Delete
  2. Arsti juhendusel võtan nüüd:
   4x nädalas terve tablett
   3x nädalas poolik tablett

   Kirjutasin siia üles, siis jääb endalegi meelde. Eks siis näis aprillis, kas sellest ravimidoosist on piisav või peab seda annust jälle tõstma...

   Delete
 3. Kuidas selline pikaajaline kilpnäärme "valesti töötamine" kehale/ajule/südamele võib mõjuda? Või on türoksiin selles osas ohutu?

  ReplyDelete
 4. Kui järsult hakatakse võtma liiga palju türoksiini korraga igapäevaselt, siis võib esineda kilpnäärme ületalitluse sümptomeid (sealhulgas ohtlikumad on need südame rütmihäireid jne)

  Sellepärast tõstetaksegi ravimiannust järk-järgult →
  Patsient saadetakse kuu aja pärast uuesti vereproovile →
  Analüüsitakse näite (loodetavasti rohkem kui ainult TSH näitu) →
  Ja suurendatakse või vähendatakse ravimi kogust. Heade näitude korral jäetakse ravimikogus samaks ja patsient tuleb alles poole aasta pärast kontrolli (või enesetunde halvenemisel ka varem) →
  Ja sama rumba uuesti.

  Kõige hullem on see, et patsiendi tervis on halb ja näidud on korras ja arst pole nõus põhjalikumaid vereproove nõudma.

  Mind häirib see, et minu mitmenädalane väike palavik viitab justkui põletikule kehas, aga keegi ei pööra sellele tähelepanu.

  Igatahes. Elame-näeme.

  ReplyDelete
 5. Ma ei ole väga teemasse süvenenud kuidas sul asi ja millega selle vastu võitled aga võin jagada linki millest loodan et on abi.
  Ja d-vitamiini soovitan ecolab kanepiõliga, kui kunagi kasvajatega võitlesin oli palju abi (võtsin 12 tilka päevas/ et kogus oleks 5000)

  http://hellutreenib.blogspot.com.ee/2013/04/minu-kilpnaarme-alatalitlus-hasimoto.html?m=1

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lugesin selle blogi postituse ja ausalt öeldes minu jaoks polnud seal midagi uut. See tähendab, et vana info. Aga aitäh sellegipoolest.
   D-vitamiini võtan, aga ma ei teagi kui palju seda seal tabletis ongi. Ei saa praegu vaatama ka minna. Hiljem loen purgi pealt.

   Delete