ARHIIV

06/02/2016

Sokid, sokid ja veelkord sokid

Keegi võib mulle varsti öelda "Ära soki", sest ma tõsiselt arvasin, et minu kudumishooaeg on möödas, kuid nagu näha, siis eksisin. Mul oli lausa järjekord, mida tegin. Seekord oli meeste sokkide kord. Taheti tumedaid või musti, aga mina niisama musta sokki ei viitsi kududa, seega tegin tume-ja helehalli kirjud sokid.

Ma ei julge raskete mustrite tegemist (ikka veel!) proovida, sest ma tean, et olen niivõrd kannatamatu ja tahan sokid kiirelt valmis saada kui juba tegemiseks läheb. Iga kord kui ma kudumist alustan, siis mul pole tegelikult aimu, milline see lõpptulemus välja näeb. Teinekord harutan töö üles (korra või kaks) ja mõnikord vaatan, et jääb päris kena. Ise jäin seekord rahule (lihtne värvide sobitus siiski), nüüd tuleb loota, et kandjale ka jalga mahuvad. Täna ütles, et olid parajad. Sokid suuruses 43-44:
Sokid kudusin jälle järk-järgult, tegin tegemise käigus ka paar pilti sellest. Seekord ei hakanud ma topelt lõngu ostma, vaid kerisin lihtsalt mõlemist tokist ühe lõngakera juurde:
Ühe õhukese paari naiste sokke tegin veel valmis, aga seekord nats lühema sääreosaga, sest ma lihtsalt ei viitsinud kududa tol hetkel seda säärt enam. Tegin meelega nii, et värviline lõng jookseb erinevalt:
Eelmise aasta lõpus arvasin, et hakkan uuel aastal hoopis seepe tegema suure hooga, aga unustasin osta Eestist selleks vajaliku materjali (seal on odavam) ja seega jäin enda kudumise lainele. Varsti oleks aeg vist jälle pärgadega tegeleda kui munadepühad lähenevad...

Tegelikult tahaksin praegu ka vardad kätte haarata, aga ma tean, et ma PEAN öösel korrapäraselt magama ja kui ma kudumisega praegu alustaksin, siis ei suudaks ma iial normaalse inimese moodi seda teha. Mis omakorda tähendab seda, et sellisel juhul ma ei maga ega söö seni kuni mu projekt valmis saab. Olen nüüd vastutustundlik ja targem ning otsustan täna mitte kududa!

No comments:

Post a Comment