ARHIIV

18/01/2016

Ühtekad sokid

Tegin esimest korda õelapsele jõuludeks ühe sokipaari, aga minu üllatuseks oligi 4-aastasel õepojal juba peaaegu sama suur jalg nagu minu 6-aastasel tütrel, seega sokid olid maru täpselt parajad. Muidugi tahtsin ma teha kohe uued sokid talle, aga mõtlesin, et teeks siis ta emmele (ehk mu õele) ka juba kui tegemiseks läheb. Samasugused.

Algne idee oli teha midagi sinise-mererohelise kirjut, aga ma ei leidnud vajalikul hetkel sobivat lõnga ning siis hakkas silma mulle hoopis selline kollase-rohelise kirju lõng, sest õde oli maininud, et kollasega oleks ka ilus. Ja kuna ma olen kirjude lõngde küüsis hetkel, siis saigi valik selle põhjal tehtud. Ostsin kaks lõngakera, sest ma olen nüüdseks harjunud tegema kaks sokki samal ajal ehk siis järk-järgult.

Olen nüüd enda jaoks avastanud sellise nipi, et kui soki sääreosa teen soonikuga (2x parempidi, 2x pahempidi), siis jätkan seda soonikut pärast kannaosa tegemist jala pealmisesse ossa. Nii võtab sokk täpselt õige jalakuju ja samas venib ka vastavalt vajadusele.

Seekord saan esimest korda kiita vist lausa Soome Posti, sest õe sokid panin neljapäeval posti ja täna saatis ta mulle juba pildi. Sellised sokid said seekord siis mu õde ja õelaps:

2 comments:

 1. Väga armsad, kollane värv loob sellise õdusa kaminasoojuse tunde :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh.
   Jah kollane ja roheline on selline ilus värvikombinatsioon :)

   Delete