ARHIIV

22/01/2016

Kiire kirbuka päev ja mu uus (toidu)sõltuvus

Eile tahtsin nii hirmsalt magada kogu päev, aga pikali heites tabas mind taas süütunne. No sellel korral aitas mind iseenda sundimine ja mõtlemine "Võtan endal turjast kinni" (tavaliselt jääb see ainult mõtte tasandile), seega suutsin püsti tõusta ja haarata spordikoti. Ma pakkisin end ikka korralikult kubujussiks ja asusin teele.

Spordiklubi, kus käin, on täpselt kirbukate läheduses ja nii mu idee alguse saigi. Lastel on kuidagi riided väikseks jäänud ja oleks vaja mõned pluusid ja püksid juurde osta. Aga milleks minna kohe poodi (kuigi praegu vist peaks isegi aled olema)? Ma ei taha kulutada pidevalt uute asjade ostmisele raha, seega üritan osta ainult vajaliku ja endale... suurt mitte midagi.

Viisin oma spordikoti juba trennikappi ära ja läksin kirbukale. Siis tuli tunne, et tahaks kõik meie linna kirbukad läbi käia. Ma ei mäletagi, kas neid oli neli või viis, aga igatahes need on kõik linna eri suunas. Ja nii ma siis kõndisingi. Mul läks umbes 3,5 tundi. Sain kirbuturud läbi kammitud. Minu saak polnud eriliselt suur, aga tegin pildi sellest, et saaksite aru kui palju asju ma lastele leidsin ja endale:
Selle peale ütles mu sõbranna, et juhtunud on maailma ime. Sest tõesti, ma ei käi peaaegu kunagi vabatahtlikult kirbuturgudel ja seetõttu, et ma ei leia sealt mitte kunagi midagi vajalikku kuigi öeldakse, et Soome kirbukad on head. Seekord õnneks siiski midagi leidsin lastele: just särke, pluuse, pükse. Neid ikka kulub.

Ma tõsiselt loodan, et ma nüüd kirbukahulluks ei hakka, sest muidu toon koju veel kõiksugu krääsa, mida meil kellelgi tegelikult vaja pole.

Pärast kirbukatiiru, käisin veel toidupoes ja seejärel kimasin ikkagi spordisaali jooksulindile ka, kus jooksin 35 minutit 8-10 km/h kiirusel ja siis kõndisin veel koju ning nõnda oligi mu päev läbi.

Aga üks uus hullus on mul ikkagi juures. Nimelt, söön juba neljas (või siiski kolmas?) kord sel nädalal salsa kastet nachodega (tortillad, tacot, mis iganes - no need maisikrõpsud) ja need, kes mu Instagrami jälgijad on, vist nägid, et ka eile õhtul sõin oma uut lemmikut toitu (kui seda nüüd toiduks võib nimetada).

See algas vist juba nädalavahetusel, mil me kõike head ja paremat sõime... Vihjeks ütlen, et panustasin eile rohkem salsa dipi peale ja peagi saigi purk tühjaks ja hoolimata sellest, et suu õhetas, tahtsin ma seda veel ja veel (sõin salsa dip medium'it). Ja nii ongi. Kui leian mingi maitse, mis mulle meeldib, siis võin süüa seda kuni isu täis saab. Ma ei viitsiks sooja toitu üldse vaadata, ainult seda salsa kastet kasvõi lusikaga süüa. Mõelda vaid, kunagi ammu tundus see nii imeliku koostisega asi. Tasku kinos meeldib mulle ka neid alati popcorni asemel süüa. Nammmm.

Mis on Teie uus või vana lemmiktoit, snäkk või maiustus, mida maitsemeeled juba jälle taga igatsevad?

No comments:

Post a Comment