ARHIIV

12/12/2015

Värvilised pärjad

Ma võin nüüdseks öelda, et olen selline inimene, kes jääb ikka väga lihtsalt millestki sõltuvusse. Toon näite sellest, kuidas ma oktoobris mitu nädalat (tundide viisi) järjest muidku kudusin ja kudusin. Ühtäkki see lõppes, ma isegi ei mäleta enam, et miks. Hetkel olen olnud jälle meisterdamise lummuses mõnda aega.

Näitasin hiljuti kohvifiltritest tehtud valget pärga, aga mõtlesin, et viin selle tegevuse järgmisele tasemele ja värvisin iga lillekese enne pärjale kinnitamist vesivärvidega üle... See oli täpselt nii lihtne nagu mõtlesin, aga päris aeganõudev tegevus.

Olen aru saanud, et sellised käsitööga seotud tegevused on minu viis enda välja elamiseks ja mediteerimiseks, sest näiteks jooga on väga närviajav tegevus minusugusele isiksusele. (Ja kusjuures ma olin sunnitud n.ö. mediteerima vaikselt pool aastat kaks korda nädalas 15 minutit, seega võin kinnitada, et see pole üldse minu jaoks.) Mul on vaja olla pigem nagu orav rattas, et saaks lõdvestuda. Imelik, aga nii see on.

Pärgade tegemine ei lõppe veel nii pea, sest sain paar tellimust sisse ja kavatsen teha neid seni kuni mul isu täis saab. Eks ma siis mainin blogis ka millalgi kui ma leian endale uue tegevuse.

Katsetasin esialgu teha mitut erinevat tooni lillekesi ja otsustasin ühe pärja teha lillakamat tooni ja teise erksama roosat värvi. Lilla on suurem pärg ja läbimõõt sellel on umbes 36 cm, roosa pärja läbimõõt on 30 cm.
Kas keegi veel leevendab stressi meisterdades?

5 comments:

 1. Ei lähe küll meisterdamise alla aga käsitöö küll - heegeldamine. Kui kord juba muster käes, siis saab oma mõtteid mõlgutada ja lõõgastuda :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No mul on põhimõtteliselt kõik asjad justkui teraapiaks, mida aga saaks ainult oma kätega teha.

   Joosta võin ka metsas 10-15 km, aga käsitöö annab teistsuguse tunde (siis näeb konktreetset tulemust ka).
   :)

   Delete
 2. Kust seda styrofoam-i saaks?
  Ma ise ka meisterdan kui stress vms. Oli aeg tui tegin puidust pildiraame, aga see ununes kiirelt. Siis tegin puidupõletiga pilte - ka enam ei tee :D Nüüd avastasin oma jaoks vanadest ajalehtedest asjade punumise :P Kuusk valmis nii ja 3 jõulupärg käsil hetkel :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen neid styrofoam aluseid ostnud meisterduspoest (kunstitarvikutepoest) Taitaville või raamatupoest Suomalainen kirjakauppa.

   Eestis ostsin Abakhanist ühe sellise suure palli.

   Delete
 3. tohutult ilusad, eriti meeldib mulle see valge!

  ReplyDelete