ARHIIV

08/12/2015

Meie lasteaias pole jõulupidu

Meie linnas ei toimu enam vanamoodsat jõuluõhtut, mis sisaldaks kogu lasteaialaste esinemisi, vaid meile teatati juba oktoobrikuus, mis kuupäevadel on laste jõuluhommikud.

Soomes sellist jõuluvana poolt kingikottide jagamise tralli nii kui nii meil polnud, aga ausalt öeldes mul on küll natukene kahju sellest, et loobuti ka ühisest peost. Pole meie lasteaias enam sügisesi rühma pildistamisi ja nüüd pole ka jõulupidusid. Minuarust on see nõme. Pole nagu terviklikku lasteaeda.

Muidugi põhjuseks on see, et säästetakse ja kasvatajad ei peaks oma isiklikust ajast tegema ületööd. Saan sellest täiesti aru, aga kui ma oleks tavaline töötav lapsevanem, siis oleks päris raske korraldada nädala sees kahte päeva tööst vabaks (oleneb kindlasti töökohast, kuid kuna meil on kaks last erinevas rühmas, siis ka neil on erinevatel päevadel see jõuluprogramm).

Juba homme ongi esimene jõuluhommik (kestvuseks on kirjutatud üks tund), eks suuremad lapsed ikka esinevad saalis jõululauludega, aga üldiselt on vist see üritus sellises vabas vormis laste tehtud piparkookide söömine ja glögi joomine.

4 comments:

 1. Kusjuures meil on ka jõuluhommik ja kui ma ei eksi ka emdaepäeva hommik. AInult isadepäeva puhul oli matk peal elõunat ja see sai punkt kell 18 läbi, kui lasteaed kinni pandi. Nii et see tundub üldine trend olevat.

  ReplyDelete
 2. Miks pildistamisi ei ole???? Imelik. Meil ikka siiamaani on iga sügis olnud. Sel sügisel oli ka. Mulle see meeldib, ei pea ise lapsega iga -aastast portreed tegema minema :D

  ReplyDelete
 3. Miks pildistamisi ei ole???? Imelik. Meil ikka siiamaani on iga sügis olnud. Sel sügisel oli ka. Mulle see meeldib, ei pea ise lapsega iga -aastast portreed tegema minema :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Linn otsustas pildistamised ära jätta paar aastat tagasi. Osad vanemad ei anna luba ega lase last rühmapildistamisele ja lisaks sellele tuleb kasvatajatele jälle lisatööd kui hakata laste pidulikke riideid pildistamise ajaks sättima. (Soomes nad vist tegid varem nii, et vahetult enne pildistamist pandi peokleit selga?)

   Ühesõnaga ainukesed pildid lastest lasteaias on need, mis tehakse igapäevaselt õppetöö käigus rühmas. Need postitatakse (tenavanetti) internetti, kus vanemad näevad oma laste kohta infot jne.

   Mina tahaks ka, et oleks iga-aastane vanamoodne pildistamine, aga mis teha.

   Delete