ARHIIV

26/10/2015

Veel kaks sokipaari

Ma pean varsti enda blogi vist "käsitöö"- kategooria alla viima kui niimoodi jätkan. Aga tegelikult ma arvan, et mõned postitused veel ja siis rahunevad mu käed ka juba maha. See tähendab, et kudumisest saab villand ja hakkan midagi muud tegema... Hirmsalt oleks vaja köögitoole edasi lihvida, aga kui ei viitsi, siis ei viitsi. Tõstsin selle esimese ja ainsa pooleli lihvitud tooli lausa rõdule - silma alt minema. Ma kohe üldse ei salli seda pooleli olevat projekti. Tahaks juba lõpptulemust näha!

Eelmisel nädalal kudusin siiski mõned asjad veel ja nende hulka kuulusid ka kaks paari sokke. Ja kohe valetasingi, mis tähendab, et kudusin hoopis viis sokki, sest kõik sokid lihtsalt ei kuku välja nii nagu tahaks. Iga sokiga õpin järjest rohkem nippe. Näiteks seda, et kuidas sokki koondada ja kuidas mitte... Vahepeal peaks ütlema, et targem annab järele, aga ei. Teinekord läheb mul ikka midagi sassi, siis mõtlen, et no vahet pole kui jälg jääb näha. Siiski oma kätega tehtud.

Olen aru saanud, et parima koostisega lõng soki kudumise jaoks on selline, milles on
75 % villa ja 25 % polüamiidi, siis pidi sokk saama eriti soe ja samas ka vastupidavam.

Ühe paari tegin Eleanorale:
Ja teise paari sokke tegin ühele beebile, kes peaks juba lähiajal ilmavalgust nägema:
Ma pole peaaegu kaks päeva kudunud, sest üksainus valge lõng, mida mul tutimütsi tegemiseks vaja oli - sai otsa. Homme lähen ja ostan juurde (kahjuks Soomes on enamus käsitöö asju kahekordse hinnaga) ja saan lastele tutimütsid lõpuni valmis teha. Tegelikult on mul mütsid juba valmis kootud, kuid lõng lõppes täpselt siis ära kui oli vaja teist tutti teha.

Mida veel võiks kududa?

2 comments:

 1. Muide, lõng on eestis kallim kui soomes.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Millegipärast mulle tundub, et Soomes on kallim. Enamus minule sobivaid lõngakerasid maksab 5-7 € ja siis facebooki grupis soomlased pildistavad kuskil Tallinna kangapoe lõngariiuleid, sest megasoodne on Eestist lõnga osta! :D

   Võibolla ma lihtsalt ei tea, kust hea hinnaga saaks?

   Delete