ARHIIV

20/10/2015

Mu esimene salvrätikarp ja "Loomist Väärt Elamused"

Sissejuhatuseks kirjutan lühidalt loo, kuidas mind üks tore inimene meisterdusalaga uuesti tutvustas. Aastal 2014 kui sada aastat tagasi kihlusime, siis hakkasin ma hooga pulmi korraldama. Seda mäletavad vast kõik. Minu eesmärk oli see, et pulmapidu oleks võimalikult palju "meie moodi" ehk tahtsin teha kõik ise oma kätega.

Kui liitusin pulmad2014 grupiga ja seejärel lõin facebookis pulmad2015 grupi, kuhu lisasin moderaatoriks ka Krislyni, siis tuli välja, et meil on nii sarnased nägemused pulmapäevast ja üldse elus oli mitu väga huvitavat kokkusattumust ja sarnasust.

Nii siis lobisesime faceookis päris palju, mida kõike teha tahame ning kuna tema oli juba pulmi kauem planeerinud, siis tema näitas juba igasuguseid ideid mulle ja iga kord ma mõtlesin, et "Jahh vot selline meeldib mulle ka, just sellist tahaks!"

Ma pole temaga isiklikult veel päriselus kohtunudki, aga isegi läbi interneti teel olen alati tundnud, et temaga on lihtne suhelda ja ta mõistab täpselt, mida ma seletan. Tema kaudu ma avastasingi, et kui palju mulle tegelikult meeldib ise ka meisterdada. Pole lihtsalt sellega tegelenud rahus! Ostsin sel ajal ka selle kalli Sizzix Big Shot masina ja siiani on mul see kasutusel.

Krislyn Prants tegi hiljuti endale facebooki lehe "Loomist Väärt Elamused" ja lisaks sellele, et ta on väga loominguline, teeb ilusaid asju (tema tehtud kaardid ja karbid on lihtsalt imetlemist väärt!), korraldab üritusi (dekoreerib), siis oskab ta ka megahästi laulda. Kõik, kellel on tulekul mingi üritus, mida soovivad omalaadseks muuta, võivad kindlasti temaga ühendust võtta ja usun, et saate just "selle erilisema" tulemuse kui muidu.

Nüüd aga minu salvrätikarbi juurde tagasi:
Olen vahel netis näinud teiste imelisi meisterdusi ja viimati poes käies ostsin ka salvrätikarbi selle mõttega, et kui kunagi on aega, siis proovin midagi nikerdada. Aega võiks muidugi targemalt kasutada, aga mu meisterdustuhin oli selleks liiga suur. Võtsin kätte ja lasin loomingu valla. Mingit juhendit ma jälle muidugi vaadata ei viitsinud, tegin ikka ja jälle proovimise teel. Otsustasin seekord üllatavalt kollase tooni kasuks.

Esialgne karp nägi välja selline:
Mina võtsin pappkarbi ja lõikasin välja sealt sobivad tükid ja katsin need tapeediga, mis ostsin juba aastal 2014 endale meisterdamiseks. Lõpuks sai see kasutust!
Lõikasin "kaanele" sobiva augu, kust salvrätte saaks välja tõmmata. Siis leidsin, et mul oleks just sobivat pitskangast, millega võiks selle pealmise kihi katta.
Natukene puslemängu ja liimisin tükid karbi külge. Viimistlesin osad nurgad siiski kuumaliimipüssiga:
Sizzix Big Shot masina ja kahe lõikuri abil sain ma sobiva kujuga raamid karbi augu jaoks:
Minu plaan oli teha karp natukene vanaaegsemaks:
Ja lisasin veel karbile kaunistusi ja kulinaid:
Otsi kohta, kus sa saad - ja pane karp sinna!
Kui keegi on ise ka meisterdanud erinevaid karpe, siis võite siia jätta linke, ma hea meelega vaataks ja otsiks inspiratsiooni!

3 comments:

  1. Väga ilusa välimusega karp. Tekkis aga küsimus kui sul karbist salfakad otsa saavad kas siis on võimalik karp nendega ka uuesti täita?

    ReplyDelete
  2. :D nii minulik... Ma kahjuks taipasin liiga hilja, et oleksin võinud teha hoopis sellise karbi, kuhu sisse saab muidku uue salvrätipaki panna.

    Järgmine kord olen targem!

    ReplyDelete