ARHIIV

01/10/2015

Lastetoa mini-muutus

Eelmisel nädalal tuli mul selline idee, et tahaks lastele samasuguseid voodeid. Ennast tundes teadsin, et ega varsti tahan selle mõtte ka teoks teha. Lootes, et kui Lennart võrevoodist mujale kolib, siis hakkab ta paremini magama nagu Eleanora omal ajal, aga see plaan ei ole siiani eriti tulemusi andnud.

Kunagi varem oli meil plaan osta lastele hoopis narivoodi, eeldades, et siis jääb lastetuppa rohkem vaba mänguruumi, kuid nüüd pikemas perspektiivis poleks see mõtekas. Kes teab, see teab... Nii siis narivoodi plaan justkui haihtus ajapikku ning eelmisel nädalal avastasin ma, et tahaks lastetuba korda teha ja üle pika aja seda natukene muuta.

Päris uusi voodeid ma ei tahtnud osta, seega tuhnisin netikirbuka lehel www.tori.fi ja leidsin kaks voodit, mis minu silmis sobisid meie lastetuppa. Paar päeva hiljem olidki need voodid juba meie kodus. Kusjuures need mõlemad on valged IKEA Minnen voodid, aga uuena ostes on ühe voodi hind vist 100 eurot (pluss madrats). Meie saime selle summa eest lausa kaks, aga eks kasutatud voodi on ikka kasutatud ehk et mõningaid kulumisjälgi ikka leidub, kuid see mind ei häiri.
Vooditele õmblesin suurest päevakattest kaks samasugust väiksemat voodikatet. Sisustasin kogu päev seda tuba. Siis õmblesin veel sellised voodikaunistused, Eleanorale pitsiga ja Lennartile ilma. Olen seda kolmnurga-lipukeste ideed juba ammu näinud ja mulle hakkas täitsa meeldima. Alguses tahtsin kolmnurgad ise heegeldada, aga ma ei viitsinud, sest see võtaks nii palju kauem aega. Nüüd aga hakkasin vaatama, et kas see on ka turvaline. Olen teinud nii, et ööseks panen paela teisele poole metalliäärt, nii, et laps seda kätte ei saaks. Ma olen üldse selline ema, kes näeb pidevalt igas asjas pigem ohtu, seega kui mu silma ikka väga häirib, siis võtan need voodi küljest üldse ära. Eleanora voodi on natukene pikem ja tal on väike lambike seal, et ta saaks kenasti ja mõnusalt raamatuid voodis lugeda. Oi kui uhke ta on, et oskab juba lugeda.
Seinale meisterdasin laste nimed. Tahaks sinna veel ovaalset pildiraami, kuid avastasin, et selle jaoks on nimed vist natuke liiga kõrgele pandud, aga no mida pole, seda pole. Tahaksin lastele voodisse panna veel eri suuruseid värvilisi isetehtuid patju, aga mul pole aega olnud (ega veel vajalikku materjali) teha neid.
Lastetuba ka teisest küljest. Tegelikult mulle see valge sahtlitega kapp ei meeldi enam üldse, aga seal on hea säilitada kõiki barbie asju ja neid on Eleanoral aja jooksul ikka kõvasti kogunenud. Ma olen viimasel ajal heegeldanud (üks projekt on veel pooleli) ja Eleanora tahtis, et teen barbiedele ka kleite, seega eile heegeldasingi kolm kleiti, aga unustasin pildistada. Eks teinekord näitan siis barbie riiete kollektsiooni, mis ma ise olen meisterdanud.
Selle rongiraja-laua kinkis vanaisa Lennartile 1.aasta sünnipäevaks ja sellega mängitakse meie majas iga päev vähemalt korra. Nii hea kui need üksikud jupid pole mööda põrandat laiali ega jää jala alla. Praktiliselt iga kord kui sealt mööda minnakse, siis sõidetakse rongi või autoga paar tiiru. Mudelautod sobivad ka täiuslikult sinna rajale ja IKEAS müüakse soodsa(ma) hinnaga lisajuppe ja rongi osi. Ma mõtlesin, et kuna varsti on juba detsember, siis jõuluvanana võiks lastele ka sellise kingituse teha.

Lastetuba sisustades üritan alati vaadata, et põrandale jääks võimalikult palju vaba ruumi näiteks legodega ja autodega mängimiseks. Tegelikult tahaks sinna üldse sellist suurt vanaroosa-helesinise-valge kirju kaltsuvaipa, aga ma pole mitte kuskil sellist märganud ja ega praegusel vaibal ka pole midagi häda.

Pildil pole ühtegi lauamängu, puslesid, kahte nukukööki, nukuvoodit, pehmeid mänguasju ja muid joonistus-meisterdusasju, sest need on lastetuppa kuuluvas garderoobis, mida olen kunagi varem blogis näidanud. Sinna oleme teinud väikese mängunurga. Mänguasju on aja jooksul kogunenud nii palju! Ootame, et Lennart kasvab suuremaks, siis saavad lauamängud jälle suuremat kasutust. (Lisaks kõigele on meie magamistoas veel üks pikk kapp meisterdusasju täis.)

Seekord siis selline postitus. Inspiratsiooni on mul viimasel ajal väga palju, kuid eelmisel nädalal ma lihtsalt ei jaksanud veel midagi teha, õnneks sel nädalal olen füüsiliselt natukene järgi jõudnud.

7 comments:

 1. Vaadates barbinukkude rivi, siis ma ei imesta, et kummut nendega seotud asju täis on. :D Voodid on hästi armsad ja tuba tundub mõnusalt avar. Mulle vaip väga meeldib! :)

  Tahaksin ka osata õmmelda ja ilusaid asju luua. Sul tuleb see hästi välja! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lisan veel kommentaariks, et ega ma ka teen enamus asju alati "esimest korda" - see tähendab, et mulle tuleb ühel hetkel mingi idee, siis katsetan ja vaatan, et kuidas sobiks ja kui ei õnnestu, siis järelikult see mulle ei sobi ja kui õnnestub, siis näitan teistele ka :D.

   Tasub proovida ja muide netis leidub igasuguseid lihtsaid sisustusega seotuid õpetusi.

   Delete
 2. Väga lahe tuba.
  Lippude suhtes, vb panna need jalutsisse ja pigem voodist väljapoole siis, kui natuke muretsema paneb?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kusjuures ma proovisin jalutsisse ka neid, aga tundus, et ei olnud nii ilus. No ma veel mõtlen selle üle. Äkki peaks üldse akna juurde kuhugi kõrgele need sättima, mitte voodi külge.

   Delete
 3. Väga armas lastetuba! Eriti meeldivad mulle voodid, mis on natuke sellised vanaaegsed ja samas romatilised :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, saaks ainult sellest nõmedast :D valgest kapist lahti ja selle asemele ka tuunida ise näiteks midagi vanaaegset, siis oleks veel ilusam :)

   Delete