ARHIIV

05/10/2015

Hakkasin täna toole tuunima

Vaatasin täna meie köögitoole, mis me kunagi ammu mu õe käest saime ja mulle ei meeldinudki enam, et need on mustaks värvitud. Sorri Liisa, kes sa tookord need mustaks värvisid ja suurt vaeva nägid! Pealegi on need toolid nüüdseks juba üsna kulunud ja täkkeid täis. Ega siis midagi, tuleb need endale sobivaks tuunida. Mõeldud, tehtud? Mitte nii kähku...

Pärast kahte tundi mõtlesin, et issand mul on neid ju kuus tükki! Ma lihvin elu lõpuni! Aa, no üks on nii logudik, et selle peab ära viskama.

Istmeosas on vahakangad ning ma veel mõtlen, kas vahetada need riide või uue vahakanga vastu. Plussid-miinused ehk kumba on lihtsam puhastada. Ma veel kaalun, kas osta paar vana tooli (ja need ka korda teha) kirbukalt juurde ning värvida kõik:
1) toolid valgeks
2) või värvidagi iga tool eri tooni.

Mulle hullult meeldib briljantroheline ja selle pastelsed toonid, kuid ma ei tea, kas see on tegelikult mõtekas. Valge sobiks ju kõigega.

Lihvisin täna natukene vähem kui kolm tundi ja inetust pardipojast hakkab vaikselt ilus luik sirguma. Selline pikem projekt on väga raske minu iseloomule ja eriti ses suhtes, et ma pole kannatlik kui tahan midagi valmis saada. Loodan, et mõne nädala pärast saan juba valmis tulemust näidata! Ahjaa, seoses sellega tuleb mulle meelde, et kui juba teha, siis köögilaud vajaks ka lihvimist ja värvimist. Tegemist leidub.
Ma unustasin endast pilti teha, aga teinekord teen. Ma nägin nagu tahmanägu välja, kõik see tumehall tolm mu otsa ees!

8 comments:

 1. Nende toolidega on lihtsam mässata kui alt toolipadjad kruvidega lahti keerad ja ära võtad. :) Ma soovitaks sul ehk tulevikus panna mingisuguse sellise vahakanga mis hülgib vett aga ei ole nii "plastik" kui praegune.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seda kilest vahakangast on väga mugav puhastada, aga loodan jah, et leian sellest parema variandi. Eks näis, milline muster sobib.

   Delete
  2. Kujutad ette - Meil polnud kodus mingit sobivat kruvikeerajat, millega istmeosi eemaldada. Täna saab vast need ära võetud.

   Delete
 2. lihvimismasinat pole? saaks vähe kiiremini :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. jah :( Aga eks näis, mis nendest toolidest saab. Küll ma midagi head välja mõtlen! :D

   Delete
  2. vigade parandus: Kahjuks pole jah*

   Delete
 3. Briljantroheline erinevates variatsioonides oleks väga efektne! Ma muidugi ei tea, millistes toonides teil ümbritsev on. Ja kui tegevus meeldima hakkab ning ka lihvimismasina otsustad soetada, siis saab ju alati värvi muuta. Kangaid peaks saama vist ise ka vetthülgavaks muuta mingite vahadega.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen varem kunagi pannud blogisse mõne pildi meie kodust:
   http://minajamuud.blogspot.fi/2014/04/kodu-remondijargsed-pildid.html

   Aga see roheline värv oleks nii julge, et ma kardan, et ma ei saaks hakkama :D valge oleks kuidagi lollikindel. Siiani see projekt on pooleli ja edeneb ausalt öeldes väga halvasti, sest hakkasin suure hooga kudumisega tegelema.

   Aga varsti, VARSTI! :)

   Delete