ARHIIV

23/09/2015

Natukene blogi kirjutamisest

Tegelikult tahtsin kirjutada hoopis teisel teemal, aga kui hakkasin enda mõtteid siia kirja panema, märkasin, et tahest tahtmata hakkan ma selle teatud teema juures ka kirjapildis ropendama ja seda ma oma blogisse ei viitsi lisada. Ma ei ole eriti aktiivne kajastama teiste blogijate kirjutisi ja mõtteid, aga seekord pean lihtsalt ütlema, et selle teemaga on mul siiski nulltolerants ja olen täiesti eri meelt. Kirjutan lühidalt, et see puudutas Malluka - Marianni postitust teemal, et võiks narkaritele tasuta narkootikume hakata jagama. Kujutate ette... Ma ei tahaks praegu halvasti öelda, seega panen selle teema esialgu lukku.

Ma pole varem vist maininud, et mu blogi on õnneks suht väike, kuid minu jaoks juba piisavalt suur. Siiski mõned püsilugejad tulevad ka minu blogisse igal nädalal. Mu vanaema ütleb ka alati telefonis rääkides, et tema luges kõik mu jutud läbi. Aga mõtlen just neid inimesi, keda ma isiklikult ei tea. Neid, kes jagavad vahel ka kommenteerides omi mõtteid või loevad niisama seda bloginurka.

Tahtsin öelda lugejatele, et kui ma olen vahel (...tundub, et viimasel ajal tihti) väsinud ja loen mõnda toredat kommentaari, siis tekib mul selline hea tunne, et keegi on mu mõtteid lugenud. Ma ei tea, milleks see on vajalik ja ma ei oska seletada seda paremini. Selline tunne, et sind on kuuldud.

Mulle meeldib kui inimesed jagavad kogemusi, ideid, nippe minu blogi kommentaariumis. Mulle meeldib kui lugejad on ka minuga erineval arvamusel ja oskavad seda põhjendada. Olgem ausad, eks ma ka vahel arvan, et minu arvamus on see ainuõige, aga ega see ei takista mind hiljem oma meelt muutmast ja nägemast, et asjal on mitu poolt. (Välja arvatud narkootikumide teema!)

Blogijana tahaksin pakkuda rohkem silmailu ehk ilusamaid pilte oma blogis, kuid ausalt öeldes ma kulutan blogile tegelikult suht vähe aega (praegu olen kirjutanud 20 minutit seda teksti ja pilt on esimese ja ainsa võttena telefoniga tehtud) ... Ning kirjutan enda postitusi täpselt siis kui tahan või kui mul on mingi mõttevälgatus, mida teiega jagada.

See pilt on tehtud tegelikult juba kaks nädalat tagasi, siis kui veel suvi oli...
Kas teile meeldiks kui ma kommenteeriks ja kirjutaks tihedamalt teiste blogijate kirjutistest?

Siiani olen tegelikult mõnes mõttes seda lausa vältinud. Puhtalt sellepärast, et kõik kogu aeg samadel teemadel ei kirjutataks. Muidugi Erik Orgu toitumiskava postitusi on vist juba sadu, aga see on hoopis erinev asi kui näiteks Hiinast saadud riietega poseerimine ja nende piltide lisamine blogisse. Ma lihtsalt põhimõtteliselt ei viitsi sellist Hiina laste orjatööd enda blogis reklaamida, aga võibolla olengi imelik, et tahan teatud moel teistest blogidest erineda. (Üks kord ammu tegin postituse sellest, et võrdlesin Hiinast tellitud kaupa sellega, mis mulle kohale tuli. See oli puhtalt võrdluse eesmärgil.)

Millistel teemadel ma võiks julgemini sõna võtta? Ma tunnistan, et ma olen vahepeal vägagi tuline inimene ja hoian oma blogist kaarega eemale, et teinekord siia midagi liiga julget välja ei ütleks, mida hiljem ehk poleks mul endalgi nii tore lugeda. Eks rahvale jah meeldiks selliseid postitusi lugeda, aga ma ei taha hiljem nurgas häbeneda kui ma enam nii ei arva. 

Tegelikult mu blogil on filter ka. No selline, et kui ma ikka natukene kahtlen oma ütlemistes, siis küsin õe arvamust ja siiani see on täitsa toiminud. Üksi oleks palju raskem oma mõtteid eemalt näha.

Ootan huviga vastukaja ka sellele postitusele!

9 comments:

 1. Mul oli just hommikul dilemma, et tahaks kindlalt joont enad blogile. Alustasin sellest, et tegin uue blogi. Vana panin lukku ja kindlasti kunagi tõstan ümber ka vanad postitused...aga mitte veel.
  Minu jooneks tuleb elu ise. Kalendrisse tegin märkmed mis päeval postitan, mida ja ka kaamerat hakkan kaasas kandma. Isegi koolis.
  Kirjutada võiksid sa kõigest. Kuna sa oled ikkagi elustiili blogija. Avalda arvamust, räägi enda tunnetest, kirjuta lastest, kirjuta mingi lahe retsept.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mis su uus blogi on?

   Mina vist ei viitsiks nii konkreetselt endale sihiks seada, et näiteks igal teisipäeval kohe kindlasti kirjutan siia midagi. Kohustus on negatiivne magnet :D

   Delete
 2. Mina näen asja nii, et iga blogija võiks ikka oma blogis oma asja ajada. Seega kiidan, et oled teiste blogijate kirjutiste kommenteerimist vältinud. Alati on ju tänuväärne võimalus oma arvamus antud sissekande kommentaariumisse jätta - selleks see koht ju ongi. Loomulikult, kui on teemasid mis lainena pea igast blogist läbi käivad, siis erinevaid arvamusi konkreetse teema kohta või mis mõtteid see teema Sinus tekitas on alati huvitav lugeda, kuid arvamust kellegi blogikirjutise kohta enam mitte niiväga...Ja oma isiklikku nägemust maast ja ilmast on igaühel õigus avaldada nii tuliselt kui soovi on :D Lihtsalt teiste arvamuse/nägemuse kommenteerimine pole päris see...

  ReplyDelete
 3. Pigem ta mõtles vist selle all seda et inimestel oleks luba oma kanepit kasvatada ise ja luba seda tõmmata mitte et trahvitakse kui
  narkotestis näha on miskit. Tundus tal seekord väga pikk tekst ja ta vist ei jaksanud seda väga hoolikalt läbi lugeda ja mõtteid väljendada väga täpselt.
  Mina näiteks igaksjuhuks ei anna seda kanepi allkirja sest ma nii kardan seda olukorda kus ma oma pisikeste lastega tänaval kõnnin ja kamp jointis olevaid inimesi tulevad vastu ja hakkavad vägivallatsema vms. kuna kanep laseb olemise vabaks ja siis inimesed ei tunnetaoma piiri enam ja lihtsalt ei pruugi teadvustada endale mida nad teevad.
  Mulle sobib see praegune olukord et inimesed kuskil nurgataga tõmbavad ja end mõnusalt tunnevad aga ma ei taha tänavale,
  poodidesse ja ühistrantsporti selliseid inimesi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ohh, sa suudad seda nii rahulikult seletada. Mina ise imestasin seda, et kui midagi nii avalikult oma blogis kirjutada, siis võiks ikka tervislikke riske rohkem esile tuua, mitte mainida. See psühhoosi langemise juhtum kanepit tõmmates pole nii harv juhtum üldse, millele ta tekstis viitas.

   Asi on selles, et kui inimestele anda sòrm, siis võetakse sinult ju terve käsi. Kui lubatakse seadusega näiteks oma tarbeks kasvatada kanepit, siis kohe kindlasti see ei piirduks sellega. Nii naiivne meie maailm pole. Aina nõutakse üha enam.

   Väga imelik mõttemaailm, et jagame tasuta kuna nii kui nii süstitakse. Jagame alkot ja suitsu ka niisama? Ja seda kõike meie laste huvides? Täiesti haige näide ju. Kelle huvides selline käitumine on? Varastatakse raha nii või teisiti, mitte ainult narko ostmiseks. See oli ka halb näide. Kuritegevus ei kaoks sellega mitte kuhugi. Ikka kasvaks. Sest laksu all inimesed teada olevalt ei kontrolli ennast!

   Minu meelest võiks alko, tubakatooted, hasartmängud ja need vastikut sõltuvust tekitavad maiustused - kõik keelata ja maamunalt hävitada. Mulle sobiks. Oleks palju lihtsam. Aga siis tekiks suurem salakauba müük? No see poleks vähemalt nii kättesaadav ja vahele jäämisel oleks kasvõi rahaline trahv ja näed riik teeniks :D

   Igatahes mõne arust võibolla on see keeruline teema, aga kanepi tarbimise seadustamine ei tee mitte kellegi elu paremaks.

   Delete
  2. *Mu kommentaar oli siis pigem malluka postituse vastuseks, mitte sinu kommentaari :D

   Delete
 4. Sellest teiste blogipostituste kirjutamisest ma arvan ka seda et parem on kui teiste kohta ei kirjuta, kui ma näiteks facebooki lähen ja loen neid postitusi kuidas iga teine, kolmas, neljas on kirjutanud arvamuse selle teise blogija postituse kohta mis on hiljuti avaldatud siis on tunne nagu kõik kordavad üksteist ja lugeda pole mitte midagi.

  ReplyDelete
 5. Mulle meeldib, kui blogil on "oma nägu" ja see oma nägu saab olla/tekkida ainult siis, kui inimene kirjutab sellest, kes ta on ja mis ta teeb, mitte ei kirjuta sellest, millest teised kirjutavad või sellest, mis parasjagu pop on (eranditega muidugi, pean silmas rohkem sellist Copycat-stiili). Ma pole väga paljude blogide lugeja ja mitmed mainstream blogid olen üldse välja jätnud enda listist, osasid loen pisteliselt. Pigem otsin lugemiseks blogisid "teisest ja kolmandast reast", sest need on mõnes mõttes palju huvitavamad/elulisemad/siiramad. Minu jaoks pole ka oluline, et inimene postitaks iga esmasp k 7, vaid see, et ta teeks seda siis, kui tal päriselt midagi öelda on. Üks peamine põhjus, miks ma aga ühe või teise blogi lugemisest olen loobunud, on kommenteerijad ja mingid mõttetud "kaklused". Ma lihtsalt ei kannata sellist 7B käitumist. Jah, ma võin olla eriarvamusel, aga mulle ei tuleks elus pähe talle sellepärast sõna otseses mõttes s... öelda või teda idioodiks sõimata või kirjutada midagi muud halvasti. Seda kõike saab ju teha ka konstruktiivselt ja viisakalt ning konkreetselt argumenteerides. See, et keegi ütleb mulle, et ma olen tema meelest loll, ei tee mind targemaks ega teda paremaks inimeseks.
  (PS! See ei käi sinu postituse alguse pihta, sest ma pole Malluka postitust lugenud)

  ReplyDelete
 6. Neid pòhikooli tasemel postitusi ja kommentaare olen ma ka vahel märganud. Eriti tublid on sellel alal need anonüümsed :D

  ReplyDelete