ARHIIV

14/09/2015

Ma vihkan suhkrut, armastan, ei - vihkan!

Kes mu blogi facebooki seina jälgivad, siis teavad, et keegi tarkaju varastas eelmisel nädalal mu lukus oleva ratta maja eest ära. See tähendab minu jaoks seda, et kui ma pean 3 korda nädalas kesklinnas käima, siis 10-minutilise rattasõidu asemel pean 25 minutit kõndima sinna. Ja suurema valikuga poed asuvad ka kõik suht sama kaugel.

Jalutamine on tore tegevus, ainult et viib maru palju aega ja kuna käe otsas ma ei jaksa kõike asju toidupoest koju tassida, siis poeskäigud on nüüd tänu rattavargusele oluliselt raskendatud. See selleks.

Suurem häda on hetkel mu tänased peavalud. Ma ikka vahelduva eduga katsetan iga teine kuu, et ma ei söö maiustusi näost sisse, aga see lõppeb pea alati peavalude, tujutsemiste, näljahäda ja alla andmisega. Mäletan kahte perioodi elus kui ma ei söönud magusat umbes 3-4 kuud, aga see oli ka sellepärast, et keha oli stressis. Ja nüüd tahan ma saavutada seda, et ma ei oleks enam suhkrust sõltuv. Peod ja sünnipäevad on omaette kategooria, neid ma ei arvesta. Minu probleemiks on üksinda olles magusa söömine.

Pean ühe asja üles tunnistama. Kahjuks mul on väga häbi... Aga kirjutan ikkagi. Ma olen vist ainukene imelik, kes tähistas vanade eluviiside loobumist 5 MilkyWay šokolaadiga? Ma lihtsalt ei suutnud, need olid kapis. Ma ei hakka kiitma, et sõin veel Mäkki ka. No, et korralikult ikka ebatervisliku elule tadaa öelda. Ja praegu olen hambad ristis voodis, sest pea valutab (valuvaigisti ei mõju) ja tahaks magada, kuid isegi melatoniin ei aita hetkel mind.

Ma tahaks ka olla selline inimene, kellele magusad asjad ei maitse. Aga seni ma pean vastu pidama. Mul on täielik võõrutus käsil. Ma pole kunagi suutnud süüa paari tüki haaval tumedat šokolaadi, mulle lihtsalt ei maitse ja lõpptulemuseks söön ikka tahvli Fazerit ära. Pole normaalne.

Täna toitusin Erik Orgu kava järgi, välja arvatud hommikusöök, sest ma kõndisin poodi ja tagasi ning selleks ajaks kell oli juba 12!

Siin ma olen. Väsinud. Tahaks šokolaadi. Ei taha.

7 comments:

 1. Õõh, mul on sama jama selle kuradi magusaga. Meil on külmkapp jäätist täis ja see teadmine ajab juba silmi kraapima. Noh ja nii ma siis käin külmkapi vahet. Kaks jäätist olen täna ära söönud. :(

  Pea vastu! Loodame, et võõrutus mõjub ja mõtle, kui hea sul siis olla on! (Ma loodan, et ikka on hea olla :D )

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil on ka ühed magusad asjad siin, mida lapsed täna magustoiduks sòid ja siis ma käisin mööda tuba ringi, et mis te arvate kas Erik Orgu kava järgi võiks emme ka mòne "maitsta" ? :D aga sõin hoopis arooniasid selle asemel.

   Delete
 2. Mul ka täna pea valutab ja mõtlesin, et kas võiks olla kuidagi hetkeolukorraga seotud. Aga mul magus igapäevane sõber pole olnud, et ühe päevaga võõrutusnähud tekiksid. :)

  Ma eile mõtlesin ka, et ostaks viimase coca-cola, aga sain endast võitu ega teinud seda. Kui juba mingi 2 nädalat pole coca-colat ostnud, siis ei tahtnud maitset uuesti suhu saada. Küll ostsin saiakese ja sõin ämma juures isuga kooki. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul on täiesti jube see magusa söömine ikka olnud. Iga jumala päev. Aga tahan sellest lõplikult lahti saada ja ega muu ei aita kui end proovile panna ja ära kannatada.

   Delete
 3. Nii tuttav, mul on ka oma teema magusaga.
  Võin süüa päeva jooksul purgi mett või tumedat šokolaadi mõne tüki asemel terve tahvli, seega asendamine ei aita eriti. :D
  Keelud tekitavad halba tuju ja nüüd ma lihtsalt üritan mitte mõelda nii palju toidust, vaid süüa kui kõht on tühi. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen "asendanud" magusat küll puuviljade ja kòige muu söömisega, kuid lõpptulemuseks söön lõpuks ikka maiustusi ka, seega on mõtekam kohe maiustused süüa, muidu kõht läheb lõhki. Hea loogika :D

   Delete