ARHIIV

30/08/2015

Piltide teel suhtlemine

Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna?

Jäin mõtlema, et suhtlen inimestega järjest rohkem piltide teel. No mõtlen selle all seda, et saadame kasvõi õega omavahel pilte üksteisele, sest ei viitsi kirjutada, millega me hetkel tegeleme. Telefonikõnesid jääb ka kuidagi järjest vähemaks kuigi kujutate ette - mul on piiramatult kõneaega ka Eestisse helistades. Vahepeal jah räägin sugulastega isegi vanamoodsalt telefonis, aga näiteks sõbrannadega käib ikka põhiline suhtlus enamasti Facebookis. Telefonis on ju internet, enamikel meist. Kogu aeg ollakse kättesaadavad.

Kui ma ise vahel harva tahan täielikku üksindust, siis lülitan lausa telefoni välja kogu päevaks, aga uudishimu on nii suur, et tihti õhtul piilun ikkagi, mis Facebookis toimub.

Instagrami kasutaja ma pole, aga tean, et sinna vist saab ainult pilte lisada ja siis sind jälgitakse? Inimesed on mugavad. Mina ka. Ja eriti lihtne on saata pilte oma lastest neti teel sugulastele, siis näevad kui palju nad on vahepeal jälle kasvanud. Juba sellepärast, et ma ise ei käi eriti tihti Eestis.

Kas teie helistate, saadate smse või emaile, suhtlete Facebookis või jälgite sõpru ja tuttavaid näiteks Instagramis? 

Mulle tundub, et ma helistan inimestele põhimõtteliselt siis...
1) kui mul on rahus aega rääkida
2) kui mul on midagi poest vaja 
3) midagi on juhtunud... 
Või räägingi hoopis niisama lobajuttu 10... 15... 40 minutit...

Näiteks kui keegi küsis T:
- "Mis Liina teeb?"
- "Meisterdab." Ja ütleb mulle, et vaata korra siia ning siis saatiski juba pikema jututa sellel hetkel tehtud pildi:

1 comment:

  1. Mulle meeldib piltide teel suhtlemine. Mulle meeldiks helistades suhelda rohkem kui kirjutades tegelikult. Aga põhjuseid, miks enamus ajast see ei õnnestu on kaks: Esiteks on väikelaps, kes küljes siis sõna otseses mõttes ripub ja tahab ka rääkida. Ja teiseks ka see kui töötad sellises kohas, et peale tööpäeva ei taha piuksugi enam kuulda. Iga vaikusehetk on nagu õnnistus. Nüüd ma tean milleks TV's mute nupp on.
    Kirjutades ajab ka asja ära, aga tihtipeale tegelikult siis ükhel hetkel enam ei jaksa trükkida ja jutt jääb poolikuks.

    ReplyDelete