ARHIIV

21/08/2015

Miks inimesed blogivad? TOP 10

Ma toon välja põhjuseid, mida mina arvan, et miks osad inimesed avalikult blogivad ja mõni neist kehtib kindlasti ka minu enda kohta:

1. Tähelepanuvajadus. Kohe kindlasti tahetakse ka teatud määral tähelepanu.

2. Igavus. Pole muud teha ja vabal hetkel ei viitsigi midagi muud teha kui panna kirja enda mõtted.

3. Pole sõpru. Või on vähe sõpru, keda harva näeb. Inimesed on üksildased ja see on reaalsus.

4. Tahetakse hoida kursis teisi oma eluga, kes elavad kaugemal ja keda nähakse harvem, näiteks sugulasi ja tuttavaid, kes elavad välismaal/ kodumaal.

5. Tahetakse jagada omi ja vastukaaluks kuulda ka teiste kogemusi ning arvamusi.

6. Kirjutamine on väljaelamise viis. Looming. Areng.

7. Mõni võibolla tahab saada kuulsaks ühel või teisel viisil (meedia sööt) ehk blogimisega tekitatud (mittetahtlik) negatiivne kuulsus on "parem kui mitte midagi". Harvem õnnestub kuulsaks saada positiivsete eesmärkide ja tegudega.

8. Blogid, mida loetakse, saavad teenida näiteks reklaamide abil. Või blogija eesmärk ongi näiteks arendada enda isiklikku ettevõtet ja muid äriteenuseid.

9. Inimesed tahavad muuta (arvamuste või heategevusega) maailmaasju ja mõnel see õnnestubki. Iga väike heategu teeb maailma paremaks kohaks elamiseks.

10. Inimesed tahavad kirjutada päevikut teatud eluperioodil, et hiljem seda mäletada ja meenutada.

Mida teised arvavad?
Või miks te blogite?

3 comments:

 1. Mina blogin selle, et saan arutada teemasid mida teistega ei saa. Mul on olnud juba lapsest saadik tugev iseloom ja kujunenud oma arvamus. Arvamus mida varem ütlesin välja nähvates ja mitte tolereerides teiste oma. Nüüd vanusega aga olen õppinud, et ei saa elada mina ja maailm.
  Samamoodi nagu sina blogin ka selle, et ei ela eestis enam. Tahtsin öelda, et elan võõral maal aga pigem õigem oleks öelda, et mu lähedased elavad eestis ja mina soomes.
  Bloginud olen juba 5,5 aastat. Alustasin kui olin rase, siis vahepeal puhkasin pool aastat ja siis alustasin 2013 jaanuaris uuesti tuhinaga.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olen tähele pannud, et tõesti päris paljud Soomes elavad eestlased kirjutavad blogi :)

   Delete
 2. Mina blogisin, et ennast motiveerida millegiga ja mul oli selleks tookord ka piisavalt vaba aega.

  ReplyDelete