ARHIIV

03/07/2015

Üks hommik/ Yksi aamu

Ühel hommikul tegin silmad lahti ja teesklesin, et ma olen pime. Sest ma olin õhtul läpaka klaveritooli peale laadima jätnud ja Lennart kasutas võimalust ära ja tegi oma nobedate näppudega arvutile üks-null. Mäletan, et kui Eleanora oli väiksem, siis tema ka kiskus kunagi 3 nuppu küljest, aga nii puhtaks ta platsi küll ei teinud. Täitsa jube. Mees nägi mitu tundi vaeva, et see korda teha. Minu närvid ei oleks sellele vastu pidanud, kaalusin juba uue arvuti ostmist.
Andsin talle siis vahelduseks mingit plastiliinivahtu mudida kui tal näpud nii sügelevad:
Üldse see väike poiss on meil nagu hamster, jookseb rattas. Tahab muidku õue. Nõuab juba hommikul alates kella 6-7-st õue ja õue.

Siin pildil oli ta valmis oravale puu otsa järgi jooksma, talle nii meeldivad need oravad (mulle ka, nii armsad ju!):
Mõni nädal tagasi ta jälle nõudis hommikul kell 8, et me läheks õue. Kuna teised magasid ja mina olin imekombel üleval, siis läksime. Ainult, et Lennart nõudis kisades endale Eleanora nokamütsi pähe ega soostunud seda peast ära võtma. No mis ma siis ikka tegin - ikka pilti. Kui laps tahab näiteks kleiti kanda, las siis proovib ja kannab. Vaevalt nüüd nii väike laps aru saaks, et see Elsa ja Anna teema on rohkem tüdrukute pärusmaa.
Mis teised arvavad sellisest tüdrukute ja poiste asjadest, riietest, värvidest, mänguasjade jaotusest?
Kas teie oleksite lasknud selle nokamütsiga pojal õue mängima minna?

[Translate]

Heräsin aamulla ja teeskentelin, että mä olen sokea, koska huomasin, että Lennart oli ottanut kaikki läppärin "nappulat"(?) pois. Ihan kaikki. Ja minä olin se, joka oli jättänyt sen läppärin lataamaan illalla sinne. Hän on muutenkin vilkas ja näppärä poika. Halua aina mennä ulos leikkimään. Kerran hän ei suostunut menemään ulos ilman Eleanoran lippistä, jossa on sitten tyttöjen suosittu Frozen Elsan ja Annan kuvat. Eihän sitä tietää ja voihän se kokeilla vaikka mekkoa jos se halua. Mua ei haitta.

4 comments:

 1. Nokamütsiga ikka. Aga kui ta nõuaks endale Elanora kleiti? Paneksid selle selga, sest ta tahab?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahjaaa, hea küsimus.
   Toas laseksin tal vast ikka kleidiga suure soovi korral isegi olla, aga õue vist siiski ei lubaks :D Proovimise rõõm las jääda koduseinte vahele. Aga näed nokatsiga ikka lubasin välja, nii et mine tea kui kõvasti nutta kisendab, sellest oleneb :D
   Eleanora*

   Delete
 2. Mina olen kitsa maailmavaatega kahjuks vist. Värvimaailm on kuidagi ikka poiste/tüdrukute oma.. Aga, on erandeid. Roosad/lillad t-särgid on ok, aga nt roosat vankrit ma enda pojale tahtnud ei oleks.. Nukudega on talle alati meeldinud mängida, samuti ka printsessi puhvis seelikuid ja liblikatiibu jne. Aga pigem tundub, et poisse huvitavad need materialid ja tilulilud pigem väljanägemise pärast mitte, et sellega iga päev käia tahaks. Samuti on meil roosa voodipesu talle isegi, ja barbie hambapasta olnud. Poest valib ta tihti jäätised, mis on roosat värvi. Kõik oleneb asjast tegelikult. Kleiti ta õnneks selga ei ole tahtnud panna, kuid mu kontsadega klõbistab suurima hea meelega. Frozeni nokatsi oleksin talle pähe lubanud. Kleiti lubaks tal kord aastas Halloweeni pidustustel kanda ja teeksin selgeks et see on tüdrukutele, õnneks ta ju vanem ka, Lennart võibolla saaks ainult aru kui sa ütleksid, et "Ei, see on Eleanora oma." ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kadripäeval ikka pange poistele ka kleit selga! :D Aga siin Soomes seda päeva ei tähistata niimoodi.

   Delete