ARHIIV

27/07/2015

Lapsepõlve tembud/ Lapsuuden temppuja

Mitte minu tembud... Meil elab kodus väike pätu.

Ühel hetkel paneb kenasti puslet kokku...
Ja kui ma selja keeran, siis on ta juba akvaariumisse mulda pannud, CD sisse visanud ja see pole veel kõik! Kolm päeva järjest käisin ulpivaid raamatuid sealt välja võtmas. Ma ei teagi, millal me selle kaane peaks akvaariumisse peale panema. Oleks vist viimane aeg:
Ema saadetud maasikataimedele tegi ta ka suhteliselt üks-null kui ta kõik lilleõied kastes ära noppis, aga näed imekombel mõni üksik maasikas ikka leidub:
Jah, tal on tõesti lillad tuhvlid ja ma ei ütleks, et eriti plika välja näeb!

Mis veel põnevat? Andsin Eleanorale 1 euro jäätiseraha. Pidi poodi minema sõbrannaga. Kui ta koju tuli, siis küsisin, et mis jäätise ostis. Arbuusi. Küsisin, et kas oli hea. Vastas, et oli. 
Siis õhtul aga ütles, et tegelikult panid nad sõbrannaga rahad kokku (mõlemal oli 1 euro) ja ostsid selle eest kommipaki ja sõid kahekesi... Teisel päeval tuli (endal suu šokolaadine). Ütlesin, et mine pese nägu ära...

No muidugi saab valetamise eest mingisuguse karistuse ka, aga ikkagi. Meie karistused on näiteks sellised, et laupäevane Ipadi "päev" jääb ära ehk ainuke päev, mil Ipadis on lubatud mängida (v.a. vahel erandid) või näiteks ei saa kaks päeva kedagi külla kutsuda.

Kas teistel ka 5-6-aastased lapsed juba valetavad?
Ja mis karistusi teie olete välja mõelnud? Ma lasen vahepeal lapsel ise endale karistuse öelda. Mina näen kohe näost ära kui mu laps mulle valetab. 

[Translate]

Lennart on fiksu poika, mutta heti kun käännän selän, se tekee kaikkea mahdollista. Esimerkiksi laittoi multaa akvaarioon, CD-levynkin sinne ja varmaan noin 15 kirjaa kolmena eri päivänä. Ihan ihmellistä, miten se ehtii tekemään aina niitä temppuja.

No comments:

Post a Comment