ARHIIV

29/07/2015

Jõusaal polegi minu teetass/ En ole kuntosali tyyppi ihminen

Mida aeg edasi, seda rohkem kõlab mu kõrvas õe lause kui ma liitusin kaheks aastaks jõusaaliga: "Sa hakkad Liina seda kahetsema!". Ma ei tea, kas asi on selles, et ma olin sel kuul kaks nädalat nohune ja ma pole kordagi kuskil end liigutanud (kokku vist lausa 2-4 nädalat...) või siis ma ei taha enam lihtsalt jõusaali minna. Seal samas see trennikott mul seisab. Olen täielik diivanikartul nagu soomlased armastavad öelda "sohvaperuna". 

Mida rohkem vaatan neid pilte, mida tegin telefoniga metsarajast, kus tavaliselt jooksmas käin, siis seda enam jõuan järeldusele, et ma pole tõesti vist jõusaalitüüpi inimene. Jooksma tahaksin minna, aga arvan, et ma raudselt ei jaksa ja nagu ikka jälle algusest - pean keha harjutama uuesti enda 9-15 kilomeetri jooksudeks.

Samas ma ei kahetse üldse, et maksin 20 eurot jõusaali suvekuude eest (juunis käisin ma seal ikka päris tihti) ja mis siis, et nüüd juulikuus sinna ei jõudnudki ning päris loobuda ma ei tahaks veel, sest seal on siiski need teatud rühmatrennid, mis mulle tegelikult ju meeldivad. Seega otsustan teha sellise liitumise ehk muuta oma liitumist nii, et käin ainult hommikupoolikutel seal (ehk 5:00-16:00).

Saladuskatte all võin öelda, et lapsed on siis sel ajal hoopis (alates järgmisest nädalast) lasteaias, aga see on hoopis pikem teema ja vajab lausa eraldi postitust! Kui kõk läheb nii nagu plaanis... Eks näis.

[Translate]

Olen ollut pari viikko sairaana kotona ja mitä enemmän ajattelen liikunta, sitä enemmän muistan, miten siskoni sanoi silloin minulle kun tein kahden vuoden kuntosalin sopimuksen "Liina, sua varmaan kaduttaa joskus myöhemmin!". Ja niin on. Katson metsässä tehtyjä kuvia ja näen, että en ole ollenkaan kuntosalityyppi. Haluaisin mennä juoksulenkille, mutta nyt on taas pitkä tauko tullut väliin. En ole liikkunut varma koko kuukauden yhtään! Ja nyt harmittaa tietenkin.

Muutin kuntosali jäsenyyttä niin, että käyn siellä vaan aamu-iltapäivällä eli klo 5:00-16:00. Voin sanoa salaisuuden, että lapset ovat silloin (ensi viikosta lähtien) päiväkodissa, mutta tämä on jo pitkä erillinen postaus, josta kirjoitan joskus myöhemmin.

4 comments:

 1. Aga ega enne ei tea, kui ei proovi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olengi proovinud, lausa terve juunikuu :D aga sellest jõusaalis käimisest saab kuidagi isu vist vahepeal täis?
   Kui ma poleks siin keset suve tõbisena paar nädalat olnud, võibolla oleksid asjalood natukene teised. Ei tea.

   Delete
 2. Jõusaalis, vähemalt suvel, on minu meelest üsna mõttetu higistada. Selline mono tunne. Arvan ka, et metsarajal madistada ja näiteks rattaga sõita on palju parem kui jõusaalis nelja seina vahel passida. Talvel või külmadel sügisõhtutel, siis on jõusaal asjakohane. Seega, võib-olla ei peaks end piitsutama selle eest, et sinna higistama ei taha minna. Mina vähemalt arvan nii. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sellega olen tõesti nõus, et pimedal ajal on jõusaalis ehk parem käia. Aga ma pole siin suvel üldse end liigutanud. Enam ei viitsigi, täpselt selline tunne, et suvi on juba möödas ja midagi ei teinudki.

   Ma olen juba kord selline inimene, et näiteks kui liitusin nüüd jõusaaliliikmeks, siis tekitas see minus kohe nagu selline tunde, et see jõusaaliskäik muutus kohustuseks ja muidugi keegi ei tahaks raha ka tühja maksta.

   Igatahes järgmisest nädalast proovin uuesti :) Mitte iga päev, vaid peakski sellise hea rütmi sisse saama. Mul kombeks alati maksimum endast anda ja siis olla tühjana paigal mõnda aega.

   Tasakaalu otsides :D...

   Delete