ARHIIV

21/06/2015

Musile kook/ Rakkaalle kakku

Eile pidasime kodus sünnipäeva korraliku pika laua taga ja samal ajal tähistasime natuke justkui ka Soome jaani. Hetkel sain just asjad lõplikult ära koristatud ja mõtlesin jagada teiega pilti küpsise(tordist)koogist, mis tegin. (Kusjuures tegin alles hiljuti sarnase.) Kuigi mul endal on maasikaallergia, siis mõtlesin seekord ikka musi auks maasikad peale panna.

Kuidas teised oma kallimaid kutsuvad? Kas kasutate ainult nime? Mina olen nii harjunud tihti teda "musiks" kutsuma. Ei tea, kas teiste kõrvas kõlab see imelikult? Kas selline hellitusnime kasutamine on kuidagi liiga teismeline ja nännutamine? Mis hellitusnimesid veel kasutatakse?

Igatahes siin on pildid:

Küpsisetort: vahel kohupiim vahukoorega ja peal maasikad. Lihtne!

 [Translate]

Vietimme eilen synttäreitä kotona ja samalla myös Suomen Juhannusta. Lopetin äsken siivoamisen ja nyt ajattelin näyttää teille keksikakkua, mitä tein. Minulla on mansikka-allergia, mutta rakkaan kunniaksi laitoin kuitenkin päälle mansikoita. 

Millaisia hellittelynimiä te käytätte? Minä usein sanon (viroksi suoraan kännettynä) "pusu". En tiedä, onko se outo tai lapsellinen?

6 comments:

 1. Mina kutsun enda oma nimepidi. Ninnunännu nimesid kasutasin kunagi pubekana, aga noormees ütles, et talle ei meeldi selline asi ja pärast seda polegi enam kedagi hellitava nimega kutsunud... peale koera.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma arvasin ka varem, et see teema on rohkem 15-19-aastaste seas, aga mulle jäi see kuidagi külge ja siiamaani kasutan seda "musi"-sõna :)

   Delete
 2. Musi või muska. Seltskonnas olles Raks või muzhuuu(meie seltskonna inside joke)
  Kui päris tibulinnuks või musirulliks ei kutsu siis täitsa suva kuidas keegi seltskonnas enda kaaslaseid kutsuvad. Selline lihtne musi on armas. Sama on meil musitamise jne teiste juuresolekul. Mees sõbraga välja ja kiire musi on täitsa ok, aga kui hakkaks pika kirgliku suudlust andma siis ma hoiaks eemale :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sellega seoses tuligi mul just meelde, et keegi mainis kuskil postituse kommentaariumis, et meid nähti Soomes eestlaste jaanitulel... Hmmm... Jah väike musimopsti vist avalikus kohas sai meil tehtud. Vast ei mõisteta meid hukka :D

   Delete
 3. Meie kutsume koduseinte vahel üksteist ka musideks.
  Kui külla lähme või suuremas seltskonnas oleme siis kutsume nimedega kuigi vahel lipsab ka see musi üle huulte.

  ReplyDelete
  Replies
  1. nii lahedalt kahemõtteliselt lõppes su kommentaar :)
   kui saad aru, mida silmas pean...

   Delete