ARHIIV

27/06/2015

Ma ei tunne, et käes on suvi/ Minulla ei ole kesäfiiliksiä

Absoluutselt pole suvetunnet. Suveilma annab ka soovida. Palju meelsamini istuksin jälle nelja seina vahel ja ootaksin pimedat talve, et küünlavalgus romantilisem paistaks. Minu ettekujutlus suvest on vist liiga erinev võrreldes sellega, mida endale hetkel lubada saan.

Eks siis ootame paremaid päevi, mil viitsiks rohkem end suvetegevustega kurssi viia. Näiteks jälle kas või lõbustuspargis Linnanmäel Helsingis Eleanoraga kahekesi käia (Lennartil poleks vist seal veel suurt midagi teha) ja pealegi pole me ammu "tüdrukute päeva" veetnud. Muidugi võiks ka siia Tuusula randa minna - näiteks piknikule. Ja nüüd meeldib Lennartile mu rattaistmes ka lõpuks istuda (ehk ei karjugi enam "nagu ratta peal"... Nagu üks kord kui ta sinna istmesse panin) ja kuna Eleanora õppis ilma abiratasteta sõitma, siis võiks mõne minirattaretke ette võtta.

Eks kõik ongi tegelikult ju kätte võtmise asi. Vahepeal on lihtsam ettekäändeid leida. Võibolla ma olen lihtsalt täna väsinud, aga homme on hoopis suvi missugune!

Võtsin täna kaamera õue ja tahtsin lastest pilte teha, aga nad jooksid eest ära ja nii minu plaan nurjuski. Ma pole mingi fotograaf, ammugi ei tunne ma enda kaamerat nii hästi, et manuaaliga kõike nuppe õigeks sättida (selle aja peale on mu pildistamishetk ammu möödas). Enamus pilte olidki selliseid, et Lennart püüab kaamerat. Ning neid kahte koos on vist võimatu pildile saada. Pean mingi teine päev uuesti proovima.
[Translate]

Minulla ei ole kesäfiiliksia yhtään. Sää on myös sellainen epävakaa. Olisin mielelläni neljän seinän sisällä ja katsoisin kynttilänvaloa. Minun mielikuvitus kesästä on ehkä liian erilainen, kun mitä voisin odottaa.

Parempia päivä odottellessani. Voisin kyllä mennä vaikka tyttäreni kanssa taas Helsinkiin huvipuistoon Linnanmäkeen. Tai johonkin eväsretkelle. Tai lasten kanssa minipyöräilyretkelle, nyt kun Eleanora oppi ajamaan pyörä ilman apupyöriä ja Lennartkin on viihtynyt istuimessa mun pyörällä.

Että sellaista. Kaikenlaista voisi tehdä, jos vaan tekisi.

2 comments:

 1. Nii tuttav tunne. Endal on koguaeg selline kevade tunne, eriti kui aknast välja vaadata. Pidime täna lastega parki mängima minema ja no terve taevas on ühtlaselt hall ja kõle. Üldse ei meelita välja minema

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tundub, et meil on täna juba +17 õues. Hakkab looma :)
   Tahaks juba lastele minibasseini ròdule sulistamiseks panna.

   Delete