ARHIIV

07/06/2015

Elan end välja. Läksin närvi.

Meedias arutatakse tihti teemade üle, mis jagab arvamusi selgelt kaheks. Muidugi leidub ka kohe erilisi ajuvälgatusi ja inimeste enda poolt ette söödetud ideedega artikleid, aga üldiselt jätan ma selliste teemade juures oma arvamused enda teada. Olen kuidagi aru saanud, et pole vaja igal teemal kaasa rääkida.

Täna on mul aga hoopis selline tunne, et tahaks kohe öelda! Suurelt ja valjult kommenteerida kõike, mis meelde tuleb. Hiljuti oli Soome meedias (blogides) juttu sellest, et kõikidel naistel peaksid olema suured rinnad, sest meestele ei tohiks selliseid (loomulikke?) koledaid väikeseid rosinaid ette sööta. Kujutate ette. Põhimõtteliselt mingi silikoonibeib tahtis vist enda seisukohti kaitsta ja otsustas rünnata otse enda blogi kaudu teisi naisi. Kas tõesti tahetakse, et meie ühiskonnas noored tüdrukud peavad veelgi rohkem vääristunud maailmaga end võrdlema? Kaua võib.

Ahhhh, minu meelest on see täielik absurd. Nagu me ei teaks, et väike rinnavarustus ei tee naist ometi vähem seksikaks ja suur rinnavarustus ei tee naist kohe rumalamaks ega pornostaariks. Mind nii häirivad sellised pinnalised inimesed (võibolla olen ise ka vahel olnud selline, aga tahaks uskuda, et olen sellest välja kasvanud). Kui kellelgi on vaja lasta opereerida endale silikoonid, siis see on ju inimese enda otsus ja kui see tehakse enda huvides, siis ei peaks ju seda igal pool kuulutama ja enda arvamusi kaitsma. Milleks vaielda selllise idiootse teema üle, et milline (kas?) loomulik keha on häbenemist väärt? Kusjuures hetkel on ju moes loomulik rinnakuju, neile teadmiseks, kes moega kaasas käivad...

Võibolla läks see teema mulle hinge, sest mul pole ka teab-mis-suur rinnahoidja suurus. Aga see on väga palju muutunud viimase 5 aastaga (2 rasedust, imetamist). Ja mis siis? Ma olen juba sellel tasemel, et kannan tihti ilma tugedeta rinnahoidjaid ja ausalt öeldes ei häbene ka, et sinna sisse pole 80DD panna. Nii lihtne ja kerge on olla! Aga kas naiselik? Minu arust on, sest naiselikkus ei ole minu jaoks rindade suurus, vaid inimese kogu olemus. Kui vaja, siis hädaga saab ju push-up rinnahoidjad selga panna, aga mina olen seda meelt hetkel, et polegi vaja. Olen selline nagu olen ja tahan oma tütrele ka olla eeskujuks, et naine on naine, olenemata sellest, kas on suured rinnad või mitte. Ja igal ühel on selline keha nagu on. Kõhu võib ju kuidagi veel harjutustega trimmi ehk treenida, aga ma ei usu, et seda ülemist korrust eriti drastiliselt ainult trenniga muuta saab. Ma pole ka alati kõige enesekindlam inimene ja on hetki, mil ma pole absoluutselt endaga rahul, aga tean, et see on kahe kõrva vahel kinni ja sealt see algabki. Sellepärast tegelengi endaga, et ka mina tunneks kogu aeg end oma kehas võimalikult hästi ja et see tunne kanduks edasi mu lastele. See on minu eesmärk, aksepteerida ennast sellisena nagu olen ja näidata (õpetada) seda ka lastele.

Teiseks, see igavene imetamise teema. Olgu, privaatne teema, aga ikkagi on vaja kõigil surkida. Nagu näha, siis hetkel ka mina ei suuda vait olla. Üks asi on sellega oma seisukohti näidata (uhkeldada?) ja teine asi on kommenteerida seda tegevust kui rõvetsemist. Maailm on täiesti haige koht kui naised (emad) kritiseerivad muidku üksteist. Küll imetatakse valesti, liiga vähe, liiga kaua, liiga avalikult ja nii edasi. Jumal küll, karju appi. Laske inimestel elada! (Ma ka veel aasta tagasi arvasin, et kui laps kõnnib, siis pole tal enam rinnapiima üldse vaja, aga ma ei käinud sellest mujal kuulutamas ja ammugi teisi emasid maha tegemas, sest minu arvates on minu arvamus ainuõige. Mul polnud ju üle 1-aastase lapse imetamisest kogemust varem!). Aga aeg näitas seda, et nüüdseks mõistan osaliselt ka neid, kes imetavad ikka väga kaua. Minu meelest on see intiimne tegevus ema ja lapse vahel, seega ma tõesti endast ka ei postitaks netti pilte kui 4-aastast last imetaksin. Sest ilmselt ma tean, mis raevu see paljudes teistes tekitaks. Samas ega selles midagi halba ka ju pole. Igaüks võib teha, mis tahab? Aga mul on üldse välja kujunenud arvamus laste piltide internetti panemisest... Ja minu meelest ma pole mingi ökoemme lihtsalt sellepärast, et arvan, et iga vanem teeb omad otsused. (Eeldan, et need lapsed, kes saavad rinnapiima rohkem kui aasta, söövad ikka põhitoiduks tavatoitu...)

Kolmandaks, inimeste arust on ikka veel kirjutamata normid, mida oodatakse, et kõik täidavad. Alustades sellest, et mees võtab naise... ja kõik muu on perversne. Jah, räägin sellest ka. Aga teate, miks ometi tahetakse nii kangesti teiste elusid elada? Kas oma elu on niivõrd ühekülgne, et teiste erinevus hakkab silma? Nojah, samas uudishimu ja klatš on ka omette meelelahutus, tunnistan ka mina. Kui mind näiteks häirib miski, siis ma pean seda minu enda probleemiks. Kui sellega pole kellegi inimõigusi rikutud. Minu mõte on see, et ju siis ma pole veel harjunud, aga vot siis harjutan. Oma mugavuspiirkonnast lahkumine ongi vahel lausa ebameeldiv.

Mis ma öelda tahan? Seda, et inimeste arvamused muutuvad ajaga. Ka minul on olnud 5 aastat tagasi omad põhimõtted ja ma ei häbene kui ma tänasel päeval arvan teisiti. Miks peaks? Ma olen kasvanud inimesena ja oleks rumal raiuda oma ainuõigeid arvamusi teistele peale lihtsalt sellepärast, et mul on olnud kunagi mingi põhimõte.

Laskem endil areneda ning õppida oma vigadest ja kogemustest. Mina tahan ka kasvada suureks ja targaks täiskasvanuks, aga see ei juhtu üle öö, ega ka siis kui me ei julge hallist massist erineda.

Seiskem kas või oma julgete ja otsekoheste arvamuste taga, aga lubagem sel juhul teiste argumentidel enda maailmavaadet avardada!


2 comments:

 1. Laps meie peres sai rinda ikka päris pikalt, ema ja tütre vahel kujunes sügav suhe.
  Elasime tollajal kõik koos Soomes ja naine vahel mainis, et see või teine oli juttu teinud rinna andmisest, oli valdav, et last sooviti võõrutada võimalikult ruttu, me ei julgenud mainidagi kuidas lood meie peres olid :)
  Mis peamine, emale ja tütrele mõlemale sobis taoline pikk imetamine, nad olid rahul.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii tore, et ka keegi meessoost isik on siia blogisse sattunud :)

   Delete