ARHIIV

10/05/2015

(VIDEO) Minu 5-minutiline hularõnga trenn kodus/ Minun 5-minuutinvannetreeni kotona

Väike laps magab hetkel lõunaund ja suurem laps on õues ning mina kasutan seda aega muidugi enda jaoks, nimelt tegin hularõngaga trenni. Siis mõtlesin, et miks mitte teha väike kokkuvõttev video liigutustest, mida teen. Ja ilma pikema planeerimiseta panin statiivi püsti ja hakkasin hularõngast keerutama. Mõeldud, tehtud! Keerutan hularõngast peaaegu iga nädal, vahel 40 minutit järjest niisama telekat vaadates või lausa Ipadis olles ja teinekord intensiivselt kiiremini 5-15 minutit. Ja nii umbes 1-5 korda nädalas.

Seega tegingi just video, mida saab kohe kaasa teha kui SUL ON HULARÕNGAS KODUS olemas! Pange ekraan suureks ja tehke kaasa!
Nii et suveks vormi? Kuna olen isehakanud kodutrennitaja, siis on mul kindlasti veel palju õppida.

Mul on raskusega 1,5 kg? ja mummudega/lainetega hularõngas. Ostsin selle kunagi Tarjoustalost. Mu õel oli samasugune ja temal tekitas see hirmsaid sinikaid ümber kõhu, aga mul pole kunagi sellest ühtegi sinikat tulnud (lihased on hellaks küll jäänud näiteks kui ma polnud pärast rasedust hularõngast pikka aega kasutanud).

VAATA VIDEOT blogi facebooki lehel.

Kui sul hularõngast pole ja sellest keerutamisest pole eriti huvitatud, siis on seda videot vist natuke mõttetu vaadata. Aga neile, kes kodus hularõngaga keerutavad, siis neilt ootan kindlasti ideid ja soovitusi, mida veel hularõngaga teha ja kas vaatate youtubest või kuskilt mujalt videosid ja liigutuste õpetusi?

(Kui märkate (ja häirib) uksel rippumas valgeid särke, siis see tähendab seda, et mul oli eile ja täna pesupäev ning kõik puhtad pesud ei mahtunud vannituppa kuivama. Jah, mina olen üks nendest, kes kuivatab ka voodipesu ustel, siiani pole midagi ustega juhtunud. Ja ausalt öeldes meie majapidamises puudubki korralik pesurest, nii, et peakski vist lõpuks ometi selle ostu ära tegema.)

Kas selline video on mõtekas, kasulik või mõttetu?
Kas teen liiga kiiresti?
Äkki annate nõuandeid ja ausat tagasisidet?
[Translate]

Yksi lapsi nukkuu päikkäreitä ja toinen on ulkona, eli minä käytän nyt aika itselleni. Ajattelin tehdä lyhyen vannetreenin niin kuin joskus (40 minuuttia ja joku muu päivä ehkä vaan 5-15 minuuttia) ja sitten tuli idea, että voisin tehdä lyhyen koostevideon siitä, millaisia liikkeitä teen.

JOS SINLLA ON VANNE KOTONA, sitten tee mukaan! Kesäksi kuntoon? Olen tietysti itseoppija, eli virheitä varmasti riittä, mutta tämä on vasta alku. 

Minulla on käytössä 1,5 kg painava vanne, ostin sen joskus Tarjoustalosta. Mun siskolla oli samanlainen ja hänelle tulit siitä kauheat mustelmat ympäri kehoa, mutta minulle ei ole ikinä tullut tästä yhtäkään mustelma.

KATSO VIDEO blogin facebookin sivulta.

Onko sellainen video hyödyllinen? Teenko liikkeitä liian nopeasti? Neuvoja?

9 comments:

 1. Kindlasti on kasulik ja kõik kenasti arusaadav :) Nüüd tekkis küll isu minna ja endale hularõngas osta.

  ReplyDelete
 2. Muusika tekitas just tunde, et peaks ka enda hularõnga pööningult välja kaevama ja tolmust puhtaks pühkima.

  Sellest kusjuures nüüd tekkis suurem huvi selle kohta, mis muusikat sulle kuulata meeldib? Mis ei meeldi?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Viimasel ajal ma ei jaksa tegelikult üldse muusikat kuulata, aga mulle meeldib üldiselt popmuusika ja samas ka klassikaline (klaveri) muusika. Teinekord on tore tantsu lüüa hoopis korraliku Eesti süldimuusika taktis. Mulle meeldib näiteks Meie Mees :D

   Ja tegelikult "instrumental" verisioonid erinevatest lugudest on alati teistmoodi ja kuidagi mõnusad.

   Lauljatest võin alati kuulata Celine Dion, Eroz Ramazotti, Enrique Iglesias, Shakira, Pitbulli laule jne.

   Rock ja punk muusika pole päris minu stiili, aga vahel leidub ka nende seast midagi head ka minu kõrvadele.

   Kokkuvõtteks oleneb tujust ja jooksmas käies ei kuula ma tavaliselt midagi.

   Delete
  2. Vahel tekib mul mõni lemmiklaul, siis kuulan seda 20 korda päevas :D ja nii mitu nädalat... Kuni isu vaikselt täis saab.

   Delete
 3. Kui saladus pole, siis kust poest või mis firma toodang sul need trennipüksid on? Nii meeldivad. :)

  Lisaks, tänks motivatsiooni eest, tänasest on mul ka hularõngas, kuid keerutamise õppimine võtab veel aega.

  ReplyDelete
  Replies
  1. www.ginatricot.fi poest ostsin. Maksid 34,90 eur. Nüüd peaksid soodushinnaga olema, aga ma ei tea kas ka netilehel neid enam on. (Minu püksid on M suurus.)

   Delete
 4. Ostsin omale tavalise rõnga ja mitte selle kõige suurema, seeoli müüja ja ka minu enda arvamus, et esialgu on õppimiseks väiksemaga kergem.Siisni pole keerutamine õnnrstunud. Kas on tõesti nii, et suuremaga on ikkagi õigem õppida?Seda videot oli imekena vaadata. Pean minagi siis ostma suurema rõnga ja sihikindlalt harjutama. Tänan õpetuse eest.

  ReplyDelete
 5. Minu meelest on seda raskemat hularõngast isegi lihtsam puusa peal hoida.

  ReplyDelete