ARHIIV

14/04/2015

Milline soeng on aastasel poisslapsel?

Ma ei raatsi mitte sugugi lastel juukseid lõigata. Selline tunne nagu lõikaksin nabanööri läbi. Mul on juuste lõikusega vist oma kiiks. Tüdrukuga on minu meelest lihtne (kui pikki juukseid kasvatada nagu mul endal). Juuksurisse ma lapsi veel ei vii, sest siiani pole otseselt vajadust olnud ja Eleanoral (olen paar korda ise kääridega mässanud) on suhteliselt pikad juuksed, mida saab kenasti patsi panna. Ainuke probleem on see, et mul pole aimugi, kuna ma jälle Lennartil juuksed lühikeseks (lühemaks) lõikan ja kuidas. Kas kääride või juukselõikusmasinaga. Ja ma olen ikka väga mannetu juuksur selle koha pealt ning vaevalt 1,5-aastane laps veel eriti kenasti oma juukseid võõral lõigata lasebki. Aga kes teab, tegelikult on mu sõbranna ka juuksur ju!

Ma vist pole seda varem maininud, et kui Lennart sai aastaseks, siis lõikasin tal kõrvadelt titelokid maha, mis olid suht hõredad (nii armsad), aga samas megapikad ning siis ta oli sellise "viisaka poisi soenguga" kuni ma avastasin üks päev kui armas parukas talle on pähe kasvanud. Selline hästi paks ja kohev juus!

Avastasin, et Eleanora on mu telefoniga Lennarti soengust ühe pildi teinud:
Lõikasin mõni nädal tagasi Lennartil vannis tukka, et juuksed päris silma ei läheks (tal oli sel ajal nohu ja siis see kulmudeni tukk häiris teda), aga tagant ei raatsinud neid lokke ma veel maha lõigata. Kui juuksed ära kuivasid, siis tukk muidku lühenes ja ma vaatasin, et appi ma olen meie pojale tüdruku soengu lõiganud, mis ma teen?

Õues juba ühe korra arvati, et tegu on tüdruklapsega kui kombekal oranži värvi märkasid, aga ma mitte kuidagi ei tahaks Lennartil neid pakse juukseid "sillisoengusse" masinaga ajada. Oeh jah. Ta on ju nii armas enda parukaga. Tõeline probleem, mille üle arutleda, aga hetkel ma vist ei raatsi neid juukseid kääridega näppida. Las olla nii nagu on. (Kuigi eestlastel pole ju eriti kommet poisslastel eriti pikki juukseid kasvatada?)

Millised soengud on teie väikelastel, kas käite juuksuris ja kuna poisslastel olete beebisoengu maha lõiganud?

1 comment:

  1. Esimest korda lasin poisile suurema lõikuse teha kui ta oli 1a5k vana, eelnevalt olin mõnel korral ise tukka lõikanud. Lõigata olen nüüd kahel korral lasknud oma sõbrannal. Lõikanud on ta ainult kääridega, masinaga pole veel külge läinud ja no mulle ei meeldiks ka kui soeng oleks liiga lühike. Tegelikult kui aus olla, siis ma olen täitsa uhke olnud oma poja paksude ja pisut pikemate juuste üle, lihtsalt lühematega on tal näiteks suvisel ajal pisut kergem olla. Seega olen ma üpris kindel, et ka enne järgmist lõikamist on talle juba üsna eeskujulik soeng kasvanud :D

    ReplyDelete