ARHIIV

19/12/2014

(VIDEO) Meie piparkoogimaja/ Meidän piparkakkutalo

Täna tegime Eleanoraga esimest korda piparkoogimaja ja minu meelest õnnestus see meil päris hästi. Tegelikult üritasime juba mitu päeva seda maja ehitada, aga kord oli tuhksuhkur lõppenud, siis polnud taigent ja lõpuks avastasin, et meil said head glasuurikotid ka otsa. Piparkoogitaigna ostsin ma poest, kuid glasuuri tegin munavalgetest ise. Võibolla järgmine aasta võtan ette ja teen esimest korda ka taigna ise, kes teab.

Maja seinad joonistasin ma alguses koopiapaberile ja seejärel lõikasin noaga taignast õige suurusega tükid välja. Kaunistamisel me glasuuriga ei koonerdanud ja ma olen väga rahul, et eile õige suurusega tülli ostsin, sest sellega sai palju lihtsamalt teha. (Tavaliselt olen ma kilekoti nurga lihtsalt ära lõiganud.) Seekord kaunistasime alguses seinad ära ja siis ootasime mõned minutid enne kui piparkoogimaja kokku hakkasime panema. See variant tundus meile väga mugav.

VAATA VIDEOT blogi facebooki lehel

Kas olete juba teinud piparkoogimaja sel aastal?


[Translate]


Tehtiin tänään Eleanoran kanssa ensimmäista kertaa piparkakkutalo ja minun mielestä onnistuimme tosi hyvin. Talon seinät piirsin ensin ihan itse kopiopaperille ja sitten leikkasin taikinasta veitsen avulla oikean kokoiset palaset.

Oletteko tehnyt piparkakkutaloa tänä vuonna?

3 comments:

 1. Replies
  1. Täname, oleme ise ka uhked selle maja üle :)

   Delete
  2. Sattusime nii hoogu, et tegime neli minimaja veel juurde :) nüüd on meil nagu väike piparkoogilinn köögi laual.

   Delete